Aké máte skúsenosti s kočíkom do lietadla?

lucina7
9. sep 2013

chcem sa spýtať ako to je, ked sa cestuje s kočíkom. musím ho dať ako batožinu alebo si ho môžem zobrať so sebou do lietadla? dakujem

liliandax
9. sep 2013

@lucina7 mozes si ho vziat so sebou do lietadla a pri vchode ti ho vezmu

sissy27
9. sep 2013

@lucina7 záleží od konkrétnej leteckej spoločnosti, ale štandardne je to tak, že s kočíkom prídeš až k lietadlu, tam ho odovzdáš letuškám, a pri vystupovaní ťa budú čakať s nachystaným kočíkom... a nebýva to ani spoplatené... ale najlepšie sa informovať priamo u leteckej spoločnosti...

atanusa
9. sep 2013

@lucina7 súhlasím so @sissy27, kočiar odovzdávaš tesne pred nástupom do lietadla - buď letuškám alebo nejakému pomocnému personálu, po vystúpení nám buď kočiar odovzdali hneď, alebo - a to sa nám stávalo častejšie, prišiel až s ostatnou batožinou

lucina7
autor
9. sep 2013

@liliandax
@sissy27
@atanusa
no super to som rada. lebo som nevedela, že či ho môžem mať zo sebou. ak by mi mála chcela spať kým budeme čakať v check-in tie dve hod. ináč neviem čo by som s nou robila bez kočíku.

prasiatko30
9. sep 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/cestovanie-lietadlom-s-malymi-detmi-ake-to-je/ -skusenosti vela ludi s cestovanim lietadlom s detmi - dokonca ak aj pohladas tak by si mohla najst podla spolocnosti ktorou budes letiet len mat cas a citat citat citat

lolinko
9. sep 2013

Ahojky
Kocik je ako prirucna batozina, avsak do lietadla na palubu si zobrat nemozes.
Kocik odovzdas pri nastupovani ludom, ktory maju nastarosti batoziny. Takze kocik bude ulozeny pocas letu tam, a ked pristanes tak ako prve sa vyberaju kociky a nechavaju ich pri schodoch

lucina7
autor
9. sep 2013

@lolinko
a môžem mať kočík a ešte aj priručnú batožinu?

danielatn
9. sep 2013

@lucina7 urcite. Ja som mala prirucnu batozinu, kde som mala vsetko pre babatko (nahradne oblecenie, plienky, obrusky, flasku s mliekom a pod.). Len na checkine treba povedat, ze si beries kocik so sebou, aby ti ho "opaskovali" tymi reg.paskami. Nam kocik vzdy dali aj pri medzipristati.

lucina7
autor
9. sep 2013

@danielatn super vdaka

modrofuzik11
9. sep 2013

mozes zobrat do lietadla. zoberies az ku lietadlu a dam ho daju dole do ulozneho priestoru. cize hore na palubu ho neberies 🙂

tova
9. sep 2013

no ja som raz videla ze mali uz plny limit kociarov na palube a ostatne museli ist ako batozina na spodok lietadla. myslim ze 100% garantovane to neni ze ho vezmu na palubu, tesne predtym by som volala aeroliniam a spytala sa kolko deti s kocarom bude , oni tam maju len jednu miestnost a zalezi aj ake mega kociare vanickove tam nahadzu vojdu niekedy 2 niekedy 5. Ja mam autosedacku ktora sa roztiahne a zmeni na kociar, do lietadla sa pouziva aj ako sedacka, tiez do auta a do restauracii sa pripevni na stolicku a dieta moze jest pri stole. http://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt...

lolinko
10. sep 2013

Lucina7
Ano mozes ;) Kocik mas ako prirucnu batozinu do x kg a prirucnu batozinu, ktoru budes mat pri sebe na palube lietadla je do 5 kg.

lolinko
10. sep 2013

;) v prirucnej batozine ja som mala vsetku elektroniku (fotak, telefon, psp a vsetky nabijacky), doklady, penazenku, a pre maleho hracky na hranie, vyzivu a pitie (k vyzive umelu lyzicku a pitie 250ml vo flasi a v dalsej taktiez 250ml, musela som to na kontrole nahladit a ochutnat...a mohla som si to zobrat do lietadla)

martuska75
10. sep 2013

Súhlasím s babami, kočík môžeš zobrať až k lietadlu, len je tam myslím podľa let. spoločnosti váhový limit a musí ti prejsť cez skener, t.j. musí sa dať poskladať tak aby si ho prepchala cez ten skener, cez ktorý prechádza príručná batožina, takže skôr odporúčam nejaký golfáč ako obrovský kočík, aby si ho nemusela rozoberať 😒 . Len nie vždy ho pristavia pri vystupovaní k lietadlu. Niekde ho máš pri lietadle, niekde príde s batožinou a niekde si ho nájdeš na informáciách 😉 Je dobre si to zistiť, ak sa dá, nech ho potom nehľadáš 😀 Príručka je samozrejme zvlášť.