Ako sa starať o koženkové časti kočíka?

29. dec 2018
Prosím viete mi poradiť ako sa staráte o kočíky z ekokože, koženky? Čím ich natierate, impregnujete? Potrebujú zvláštnu starostlivosť v zime? Ďakujem za odpoveď.
Ahoj!

Obvykle v prípade koženky nie je potrebná nejaká extra špeci údržba. Čo by som asi odporučila je - nepoužívaj na ne eko-kožené časti vlhčené utierky. Niektorí výrobcovia to vyslovene zakazujú, pretože niektoré druhy koženky ľúbia po nejakom čase kvôli tomu popukať (predpokladám, že najmä tie voňavejšie a pod. to budú zhoršovať viac). Obvykle stačí pretrieť vlhkou handričkou a je po probléme.

Na špecificky čistenie znečistenej koženky môžeš použiť aj nemecký Poliboy Čistič na kožu. Pre prípad zlého, najmä veľmi chladného počasia ju zasa môžeš ochrániť Nanosoft Balzam-om, alebo niektorým z krémov s včelím voskom určeným práve na ošetrovanie kože a koženky. Tieto ale stačí použiť skutočne len občasne.

Od majiteľov drahších áut - to sa ti bude hodiť v prípade, že si svoj kočík naozaj ceníš ako oko v hlave 🙂 - som sa dopočula o distilovanej vode v spreji a handričke z mikrovlákna, ktorými koženku odporúčajú čistiť. Na silnejšiu špinu môžeš tiež použiť jemné (napríklad detské) mydlo. Drahším prostriedkom, ktorí aj na koženkové interiéry auta používajp dokonca aj odborníci, je Meguiar's All Purpose Cleaner.
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli