Aký Greentom športový kočík vybrať?

Zodpovedané
11. feb 2019

Ahoj,

prosím ťa, malý má 8 mesiacov a chcem kúpiť Greentom kočík - mám kúpiť ten Reversible, či už ten Classic? Páči sa mi biela konštrukcia a čierny poťah alebo mint, alebo kúpiť čisto čierny aj s konštrukciou, lebo tá biela sa asi bude špiniť? Či? Neviem pre ktorý sa mám rozhodnúť - či bielu, či radšej čiernu konštrukciu... a prosím ťa, na zimu fusak keď si dám ušiť, nebude sa mi šmýkať? A je ten Greentom vhodný aj na cestovanie vlakom (či sa ľahko zloží)?

Ďakujem

Ahoj,

čo sa týka toho, ktorý Greentom sedák vybrať, tam veľmi záleží od tvojho synčeka. Sedí už? Lebo Classic sedadlo ide do celkom hlbokého, stále však nie úplného ľahu. Bude mu to vyhovovať? Ďalšou otázkou je, či je on - a ty - pripravení smerovať už iba dopredu. Moji krpatí v tom veku už boli so sedadlom smerujúcim iba vpred v podstate ok, ale každé dieťatko je tu iné.

Čo by som ja poradila je - ak sa cítiš už na Classic verziu, kúp si rovno ten. Ak by bol predsa len problém, rám a textílie korýtkového Reversible sedáku, sa dajú dodatočne dokúpiť. Classic sedadlo naisto neskôr aj tak využiješ, tak prečo ho nemať.

Greentom Upp Classic 2017


Greentom Upp Reversible 2015

Farebne by som sa ja osobne nebála bielej - je to plast, utrieš ho ľahučko. Mne príde biela taká pekná, žiarivá, najmä v kombinácii so spomínanou Mint (aj tohoročné limitky sú s ňou ozaj veľmi krásne). Aj deti obvykle preferujú farebné kočíky pred čiernymi. Čierny Greentom vyzerá pekne, ale príde mi taký aký nevýrazný a tiež nie úplne vhodný napríklad na leto.

A cestovanie? Jasné, že je vhodný. Je ľahký, relatívne kompaktný a skladanie, keď si ho pár ráz vyskúšaš, nie je zložité. Fusak, ak si dáš ušiť priamo na tvoj kočík a prípadne poprosíš aj o pogumovanie sedačej časti zvonka, Lkový sed (ten ja silno odporúčam), alebo nejakú formu zaistenia hore, nebude z kočíka padať. Od toho je možnosť dať si fusak ušiť a požiadaš o to, na čom ti záleží, alebo nájdeš predajkyňu, ktorá ti vyhovie.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli