Aký typ kombinácie kočíka?

nasrdena
19. feb 2018

Ahojte mamičky, čakám prvé bábo a začínam pomaličky okrem iného premýšľať nad kočíkom. Mám totálny chaos - trojkominácia/dvojkombinácia/hlboký/vajíčko atď.
Termín pôrodu - koncom augusta Bola by som rada, ak by bábo vydržalo v hlbokom aspoň do marca cez celú zimu, keďže žijeme v chladnej časti SR . Tým pádom športový kočík by som mohla používať na jar leto... Takisto cestujeme často autom, bodla by kvalitna autosedačka.
Moja otázka znie - oplatí sa kupovať trojkombináciu? Tie športové časti z trojkombinácie mi prídu dosť stiesnené. Vaňu využijem len chvilu, a vôbec sú autosedačky z trojkombinácií kvalitné?
Zamerať sa hlavne na dobrý športový kočík (s možnosťou pripojenia vaničky,existujú vôbec také?) a autosedačku do auta kupovať úplne osobitne?

Ďakujem za každú radu a postreh.

noname26
19. feb 2018

Dobre premyslas. Autosedacku by som uz kupovala osve, predtym som mala z trojkombinacie a nie nezvyknu byt tak testovane az si to vies overit. A kvalitnu, tu ide o bezpecnost. No a kocik, je oravda ze dlhsie budes vyuzivat sportovy kocik. Treba aj premyslat, co od neho pozadujes (vaha, skladnost, co do mesta ci do prirody atd.) no a hlboka, nepotesim ta, je asi malo kocikov kde ti dieta sa zmesti az do jari aj s fusakom aj s overalom atd. Zrejme uz id polky zimy budete musiet do sportoveho. Ale niekto mozno poradi aj mega vanicku.ja som za to ze hlavne sportovy nech je top.

monka25487
19. feb 2018

Ja mam Joolz Day2... Malý sa mi narodil 10.8.a ešte stále je v hlbokej vani a ma tam ešte dosť placu ... Ta vanička je ozaj dlhá... Je odpruženy čiže zvládne aj ťažké terény a vajíčko mam Cybex

noname26
19. feb 2018

@monka25487 no ja mam tiez joolz ale geo.ale kedze dieta marcove tak vanicku som extra neriesila. Zima bude aj tak uz v sportovom.

nevestickka
19. feb 2018

ahoj, neinvestuj zbytocne do trojkombinacie. Co som mala, vzdy sli po vanicke a kratkom otestovani sportovej casti z domu. Autosedacka ani nevravim. Ak vela cestujete, kupuj Cybex, Romer, neoplati sa setrit, pozri si aktualne testy - pritom moze byt kludne aj pouzivana, po par mesiacoch sa s nou nic nestane, len si treba poriadne pozriet vyplne ci nie su popukane. Hlboky kocik pozeraj s co najvacsou vanickou, je ich len par na trhu, treba normalne premerat s metrom lebo vyrobca na stranke vacsinou uvadza rozmery na hornom okraji vanicky, kdezto babo lezi naspodu, kde sa vanicka vacsinou riadne zuzuje. Pozor na tieto finty teda 🙂 treba si tiez premysliet, ako casto budes kocik skladat trebars do auta, ci sa s nim tahat hore schodami a podobne. Polske "tanky" su vacsinou vacsie, ale zato tazke ako fras. Ked vyjazdite hlboky kocik (kludne popozeraj aj pouzivane, na 6mesiacov sa az tak neoplati investovat do noveho), napr. moje deti sa v kociku vozit odmietali a zacal ich zaujimat az sportiak kde mohli sediet a pozerat von. Takze ked uz vedeli pevne sediet, dali sme sportiak. Po skusenosti s hlbokym kocikom budes mat uz celkom jasnu predstavu, co od kocika ocakavas - aky typ kolies, aka strieska, ake madlo, aka maximalna vaha, atd... potom sa uz velmi lahko hlada idealny sportovy kocik a ver mi, ze je velmi nepravdepodobne, ze by vsetky tieto atributy splnal sportiak z trojkombinacie, ktory si si kupovala este bez dietata 🙂 A do sportiaku sa ti uz oplati aj viac investovat, predsa ho vyuzijes ovela dlhsie a jazdny komfort pre Teba a dieta tu viac zavazi. Drzim palce, aby si vybrala spravne! 🙂

zamilion
19. feb 2018

ja som to pri tretom dietati už urobila tak, ze autosedacku som kupila maxicosi cabriofix a k nej som rovno kupila golfac quinny zapp xtra 2. konštrukciu z golfiek, ktorá je naozaj mini, som nosila v aute a na to naklikávala autosedačku.
a potom som osobitne riesila hlboký kocik a osobitne sportovy kocik až ked bolo treba. i ked ten isiel rýchlo z domu prec a vystacila som si golfkami az do dva a pol roka

zamilion
19. feb 2018

mimochodom druhé a tretie dieta mám koniec augusta a zaciatok septembra a pri druhej som sa poucila, že trojkombinacia bola nafigu

noname26
19. feb 2018

@nevestickka vyborne rady,plne sa stotoznujem.ani moja nechcela byt v hlbokom ani tam spavat. Kocikovat sme zacali poriadne az ked z neho mohka kukat. A trojkombinacie malokedy ak vobec splnia vsetky ocakavania dokonale. Treba spoznat seba dieta svoje potreby a na to je vhodny cas pri hlbokom. Ale tam vela neinvestovat. Pre mna su dolezite napr.manevrovatelnost v terene, skladnost, lahkost, polohovanie, vetranie ci clonenie. Podla predoslych skusenosti som sa preto zamerala pri druhom mimi na sportovu cast. A hlboku dako s tym odkrutime. Mam dvojkombinaciu, takze dolezita bola konstrukcia a moznosti kocika. Za mna polske tanky veru nie. Som drobna. A zle sa za mna s nimi vrti v obchodoch, vytahoch,vchodovych dverach. Vzdy som vyzadovala aby kocik sa dal ovladat pohodovo jednou rukou, druhou napr.otvaram dvere.takze za mna radaej z bazara kvalitny ako novy polsky.

kucusik
19. feb 2018

pridam sa do diskusie, tiez cakem prve a tiez mam termin v auguste 🙂
rada sa inspirujem radami, lebo ja nemam ani tucha o kocikoch.

nasrdena
autor
19. feb 2018

Dakujem zatial velmi pekne za rady 🙂 Mozno blba otazka - aby sedela autosedacka-vajicko na akykolvek kocik potrebujem len nejake adaptery? Alebo je lepsie najprv kupit kocik a az potom zistovat aku autosedacku tam mozem napojit?

veronika9797
19. feb 2018

ani ja by som uz nekupovala trojkombinaciu, radsej vsetko osobitne.....golfac z kocika je obrovsky a nepracny....takze i tak sme kupili sikovny golfovy, aby sa mi lepsie cestovalo busom ci autom.....urcite by som uz do toho druhykrat nesla 🙂

nevestickka
19. feb 2018

@nasrdena naklikavas cez adaptery, najviac moznosti je pri Romer, Cybex, Maxi Cosi .Treba si vybrat 1-2 znacky autosedacky a potom pozriet, ktory hlboky kocik - z tych ktore sa Ti pacia - ma moznost naklikavania tychto znaciek. Inak ja som to vyuzila len parkrat, ked som isla k doktorke, inak je to pre babo nie velmi dobre, pretoze je tam vselijako pokrutene, neodporuca sa na dlhsie kocikovanie ... aj ked niektore maminy kocikuju zasadne len v nakliknutych autosedackach 😕

siska53
19. feb 2018

@nasrdena ja som.mala.inglesinu magnum,co vlastne bola.trojkombinacia,ale velmi prakticka. Lenze ja som.maniak na klasikua nemala.som.ziadne obmedzenia (len financny strop som.si dala ),takze pre mna ten kocik bol ako stvoreny. A od nejakeho 15m.(zavisi od dietatka) to mozno skombinaovat s lahkou buginou..

No bude tu vela takych,co ta budu presviedcat,ze len lacny hlboky a kvalitny sportovy od pol roka..no ja teda neviem..take mimino davat do sportiaka.. Nasi spali v hlbokom aj ako vyse rocni..krasne sa zmestili..v pripad epotreby sme.dali hore opierku,boli aj remence,aby deti nevypadli.

tana85
19. feb 2018

Ja.mam britax go next a som spokojna, hoci je to trojkombinacia. Romer vajicka a sedacky su kvalitne, v hlbokom som malu vozila az skoro do 9.mesiaca a zmestila sa aj s fusakom, pricom nie je nijak drobne babo. Sportak sme dali od konca zimy a sice sme potom este dokipili golfovy, ten je ale ako cestovny, zlozsny stale v kufri auta. Britax je skvely, zvlada aj teren, dobre odpruzeny, ale lenivi sme ho skladat do auta a dcera uz bude mat 2, takze uz ani ten golfovy niekedy z auta nevyberame. Za mna tato 3kombi bol dobry vyber, nelutujem.

katrin21
19. feb 2018

vzhladom na dieta " do zimy" odporucam len kociky s velkymi vanickami, ale zaroven spratne do auta a tak...
Ja som mala CAM Dinamico, talianska rokmi overena znacka.. kvalitna.... bol to super kocik, mala sa tam zmestila este 8mes.. cize ani s fusakom nemas problem.....zmestil sa aj dobre do auta, do kufra som dala aj vrch aj vanicku, lebo je velka vnutri, ale nie ozrutna zvonka
Okrem toho skvele jazdi na kazdom terene, aj v zime a dizajnovo aj cenovo je OK... kupis aj na bazarikoch... ako hlboka verzia je super, preto by som kupila tento, z bazarika ako novy najdes v pohode a sportak si potom radsej kupi iny na jar, podla predstav...
lebo z 3kombinacii ani jeden neni dobry sportak.. bud su strasne robustne , tazke ( TAKO, RICO a pod. proste polske), alebo su korytkove a nespratne do auta....
za mna by som to riesila ( aj som riesila ) takto...

tatiana1329
19. feb 2018

Ahoj. Ja osobne som kupovala trojkombinaciu a kupovala som naschval velky kocik, aby boli dost velke vsetky casti. Vajicko super, dobre drzalo, hlboky super maly aj s fusakom do pol roka uplne super sa zmestil aj miesto mal a sportak velka cast na sedenie 🙂 kocik vselijake moznosti, proste si nemozem vynachvalit. Teraz cakame druhe a tesim sa kedy ho znovu vytiahnem 🙂 kocik Baby Merc Zipy Q. 🙂

ada2192
20. feb 2018

Ahoj. Opíšem ti moje skúsenosti s mojim kočíkom. Mám JANE Rider a 3 - kombináciu. Píšem hlavne kvôli tomu, že ma zaujala tvoja veta, že budeš často cestovať s bábätkom. A to je presne aj môj prípad. Našťastie som si aj ja nechala poradiť a som naozaj veľmi rada, že mám taký kočík, aký mám. V prvom rade vanička: mám tzv. autovaničku. To znamená, že mám takú špeciálnu vaničku v ktorej som dcérku mohla prevážať aj v aute. Znamená to, že nech sme hocikam išli a ona zaspala, nemusela som ju z vaničky prekladať do autosedačky. Hocijakú dlhú cestu v autovaničke prespala, nemusela som ju po dvoch hodinách budiť ako je to odporúčané pri korýtku. Bola v nej 6,5 mesiaca. Potom sme prešli do športovej časti a do klasického vajíčka, v ktorom je dodnes. Má rok aj 2 mesiace. Celú túto zimu sme v športiaku, je pre ňu dosť široký a pohodlný. Kočík sme neustále skladali, rozkladali a je naozaj dobre skladný, nezaberie veľa miesta. A nie je ani ťažký. Takže je tu aj takáto možnosť, aby si o nej vedela...

marika05
20. feb 2018

@ada2192 suhlasim s adou ja som mala podobny typ ale concord fusion, za mna top kocik, tiez cestovanie vo vanicke a potom do vajicka, sportak aj vanicka velje a priestrane

zuzulkazu
20. feb 2018

Moja skusenost, pri prvom som si kupovala klasicky kocik polsku kravu, velky bol ale to skladanie vtrepat sa do vytahu aj manevrovanie bola cista nocna mora, hned ako mala vyrastla z vanicky siel do kelu a kupili sme britax 4 motion, ten bol fajn, kamoska ktoramala obdobne state dieta mala vtedajsie brio, ktore bolo drahe ale odchovala na mom vsetky deti a este dobre predala, pri druhom dietati sme kupili britax next go, nepotrebujes riesit nic ine, manipulacia super, material super, skladanie do auta tiez, a kef uz mas dve deti ocenis velky kosik, lebo tam narves hracky ci nakup, nemci su skratka nemci... Vsetko zalezi kolko chces investovat a ake mas naroky, este sa mi velmi pacilo odpruzenie kocila a gumene kolesa, ktore maju taku funkciu ze defekt dostanes len velmi tazky a ked nahodou tak nevyfuci koleso... No nie kazdemu sa paci dizajn tohto kocika, ale co sledujem je ich vela napriek vysokej cene, takze ma nieco do seba...

zuzana247
20. feb 2018

@nasrdena kamaratka mala Peg Perego Book S,vanicka velka,aj vajicko super ,vydrzalo im do 1roka. Odpruzene je,akurat ze sa neda hojdat. Posielam foto.
Ja som mala polsky kocik po sestre,Camarelo,za mna manipulacia super,aj vanicka velka,aj v snehu ziadny problem,len ta skladnost do auta 😨 a vajicko strasne. Ale ja som mala 6rocny,tam bolo ine nasadzovanie na konstrukciu,nie ako teraz klik klik.
Dalsia kamoska mala Maxi cossi vajicko,aj to bolo super.
urcite pri kupe kocika sa pytaj,ake vajicka sa daju na to nakliknut,niektore idu priamo na konstrukciu,niektore s adaptermi.

lenadka
20. feb 2018

@nasrdena ja som kúpila trojkombinãciu Cam Cortina X3. Neľutujem aj trochu. Všetky časti využité naplno. Vajíčko sa dá dať na korbu kočíka bc ak mi v aute zaspal nemusela som prekladať len nakliknut. Tak isto sa dá využiť aj vanička len treba dokúpiť na ňu adaptér do auta. V hlbokom kočíku mi spával do roka denne vonkua dnes takmer dvojročný spí denne vonku v športovej časti. Na nákupy som kúpila malinký golfac do auta Chicco dá sa aj polohovať aj košík má a hlavne prejdem aj medzi úzkymi regálmi.

noname26
20. feb 2018

@marika05 ja som mala tiez concord fusion a spokojna som bola, len vo vanicke autorke isto dieta nevydrzi tak dlho.zmesti sa tam za mna tak do polroka.vanick Nie su velke. Su mohutne kvoli tomu ze su to autovanicky,kvoli comu som si ho vtedy tiez zvolila.ale dnes uz viem, ze to nie je najbezoecnejsia forma cestovania, dietatko nema dostatocne fixovanu hlavku. A sportiak je skvely, len v 2rokoch uz som kupila nunu s polovicnou hmotnostou bo som zacala cestovat aj vlakom, mhd a bola lahsia.ale ako kocik vyborny.

nikaroxy
11. júl 2018

@zuzana247 Kamka ho uz nema??Preco nebol sobry do auta? ja som nad nim uvazovala...ta vanicka sa mi paci ze je velka a zase neni drahy a ked budem chciet kupim sportovy druhy potom neskor...

zuzana247
11. júl 2018

@nikaroxy myslis Camarelo? 🙂

nikaroxy
11. júl 2018

@zuzana247 myslim ten Peg Perego..lebo videla som ho nazivo a celkom sa mi pozdava ta vana velka na zimu...na jar by som si kupila asi nejaky sportak...

zuzana247
11. júl 2018

@nikaroxy jaj Peg Perego je dobry skladny 🙂 akurat sa neda hojdat 🙂 kamoska mala tiez vanicku a vajko-ktore je super,maly sa v nom vozil do 13m. Potom kupila iny sportak 🙂
To s tou skladnostou som myslela moje 6rocne Camarelo 😃

nikaroxy
11. júl 2018

@zuzana247 Jaj som zle precitala...a kamka ho predala uz?

zuzana247
11. júl 2018

@nikaroxy putoval jej sestre 🙂

nikaroxy
11. júl 2018

@zuzana247 jasne chapem

zuzana247
11. júl 2018

@nikaroxy mala si zaujem o kupu? Opytat sa mozem 🙂 za to nic nedam 🙂

nikaroxy
11. júl 2018

@zuzana247 skus..uvidime😉