Aký veľmi ľahký športový kočík s prehadzovateľnou rúčkou?

11. feb 2019
Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by mal otočnú rúčku (nie sedadlo), ale bol aj zároveň ľahký (7kg a menej) + skladný. Vedela by si mi prosím nejaký odporučiť, existuje taký? Využitie je hlavne na nákupy, aby sa zmestil do malého auta a zvládol cesty v meste, čiže nič extra náročné.

Ďakujem
Ahoj!

Asi ťa nepoteším, pretože v tejto váhovej klategórii si neviem veľmi predstaviť kočík s prehadzovacou rúčkou. Pod 7 kg nájdeš skôr malé, cestovné ultra skladné kočíky, ale tam si obmedzená neotočným sedadlom i rúčkou, častokrát aj menšími rozmermi sedacej časti. Totiž, čím menšia váha, tým menej funkcií môžeš očakávať, A mechanizmus prehadzovania rúčky sám o sebe čosi zaváži.

Zo známych, nie ťažkých kočíkov s prehadzovacou rúčkou môžeš pozrieť na Bugaboo Cameleon, ktorý však výži 9,6 kg (a to je na svoju kategóriu ozaj ľahký kočík), no skladá sa v dvoch dieloch. Dobrým riešením, aj keď vo váhe 9 kg, by bol Ergobaby 180, no u nás zatiaľ nie je dostať (jedine ho objednať zo zahraničia).

Čo by so ešte poradila je - zváž, či radšej nevziať klen klasicky otočné sedadlo (v tejto váhe ich tiež nebude veľa), alebo či sa, orientujúc sa na váhu, nevzdáš radšej otáčania celkovo.
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli