Cybex Balios S alebo M ?

Zodpovedané
23. nov 2018

Prosím vás, aký máte názor na tieto kočíky? A ktorý je lepší? V čom sa líšia? Chcela by som len trojkombináciu.

Ahoj,

oba tieto Cybexy sú určite dobré a obľúbené kočíky a oba sú pre mestského rodiča dobrou voľbou. Napriek tak podobnému názvu sú dosť rozdielne - Balios M je už viacročný model s korýtkovým, teda pevne tvarovaným sedením, ktoré pri polohovaní sklápaš vcelku. Konštrukcia modelu M je tvrdšia, teda odpruženie kolies je miernejšie - napriek tomu občasný terén prejde. Treba byť však pripravený na fakt, že hojdavé či mäkko pružiace to nebude. Na strieške má dieťatko bočné plastové priehľady.

Cybex Balios M

Balios S je naopak nekorýtkový - klasicky sklápací kočík, ktorý ide do rovného (netvarovaného) ľahu. Sedák je o čosi menší resp. užší, stále by však mal dostačovať do troch rôčkov dieťaťa (ak nie je priveľké). Vanička pre S-kový model je zasa priestorovo o čosi väčšia. Predné kolesá sú o čosi širšie od seba, čo trochu mení manipuláciu s kočíkom a tiež mu dodáva stabilitu. Odpruženie kolies je viditeľné a mäkšie, takže nerovnosti zvládne o čosi pohodlnejšie. Výhodou kočíka je aj XL strieška, je však z tenšieho materiálu, než tá u Baliosu M.

Cybex Balios S

Aby som to zhrnula, Balios M by som odporučila, ak si skôr naklonená priestrannému korýtkovému sedeniu a v okolí nemáš množstvo hrboľov. S-ko oceníš pre rovný ľah aj pre menšie deti a mäkšiu jazdu, prípadne aj dlhšiu vaničku.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli