Jednoduchý, ľahký, kvalitný golfový kočík?

29. dec 2018
Viete mi poradit jednoduchy, lahky, kvalitny, golfovy kocik? Ktory zvladne teren - aj do mesta, aj po strkovitej ceste. Su nafukovacie kolesa lepsie?
Ahoj!

V prvom rade ťa chcem varovať - golfové kočíky do terénu určené nie sú. Ako - prejdeš s nimi nejakú tú nerovnosť, ale pohodlná jazda to nebude, a ani im to neprospieva. Na terén, štrk a pod. sú nafukovacie kolesá určite lepšie, ale už to golfáč nebude, a tiež kolesá kočíku pridajú na váhe. Treba si preto určiť priority - potrebuješ skôr ľahký, spratný, šikovný kočík do mesta, alebo viac drandíš terénom, a preto sa zameriaš skôr na pohodlie robustnejšieho kočíka?

Ak mám poradiť kvalitné golfky, obzrela by som sa po overených značkách a typoch, aby si nekončila s úplnou hrkálkou. Výborným a extra úporným je Baby Jogger City Mini Zip, ktorý vďaka spojenej rúčke zvládneš ovládať aj jednou rukou. Podobne praktickým je aj Cybex Callisto. Ak vyslovene hľadáš rúčky oddelené, skús pozrieť na Jané Nanuq XL, Cybex Topaz či Concord Quix.Plus. Z lacnejších obzri Caretero Sonata či Chicco Liteway.

Takým stredom medzi golfkami a niečím terénnejším by mohol byť Valco Snap 4 Sport, ktorý je zároveň pomerne ľahkým a skladným, ale vďaka nafukovacím kolesám s ním prejdeš aj nejaké tie nerovnosti. Podobným typom kočíka je aj Joie Litetrax 4 Air. Zaujímavou hybridnou voľbou by mohol byť aj Cosatto Busy. Návrhmi z iného súdka by zasa mohli byť Cybex Mios a Bugabo Bee, ktoré sú drahšie a komplikovanejšie, ale okrem otočného prietranného sedadla ponúkajú aj dobrú skladnosť a mäkké odpruženie, takže sú tak trochu tým “best of both worlds”. Všetko záleží od Tvojho rozpočtu.
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli