Mám kúpiť lacný nový alebo radšej ojazdený značkový kočík?

chjulia
26. aug 2013

Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom športového kočíka. Neviem sa rozhodnúť 😒 , či kúpiť nejaký lacnejší nový kočík - napríklad Nico Babetto alebo radšej nejakú lepšiu značku ako Teutonia cosmo, Gesslein F4 - ale ojazdený. Máte niektorá skúsenosti, aké sú medzi nimi rozdiely? Sú značkové kočíky fakt lepšie - myslím pohodlnejšie pre dieťa a ľahšie ovládateľné pre maminu? Momentálne mám Tako, využívam zatiaľ len hlboký, ale chcem ho predať a športový kúpiť iný. Potrebujem kočík, ktorý má otočnú sedaciu časť, je pohodlný pre bábo a zvládne nejaké tie snehové záveje. Vopred ďakujem za všetky odpovede.

tehulka2011
26. aug 2013

Kupila by som asi ojazdeny s tym, ze si ho pozriem a vyskusam osobne pred kupou

vranovcanka
26. aug 2013

ja by som kupila novy,jednak je tam zaruka,ked sa s nim nieco stane a pri pouzivanom treba ratat s opotrebovanim vsetkych casti,vyblednutie farieb a tak 🙂

stanislavao
26. aug 2013

niekedy sa da aj pouzivany kocar kupit v stave, ako novy. a znackovy za dobru cenu. ale urcite ho treba vidiet osobne a vyskusat.

nina88
26. aug 2013

Ja by som kupila lepsi ojazdeny. To mas ako s autom. Vec nazoru. Ja som chcela predat moj sportovy Jane (keby som neotehotnela) a tomu kociku celkom nic nie je. Ide o to,akeho mal kocik majitela a kolkata v poradi si. Najlepsie si kocik osobne pozriet a vyskusat. 😉

tilly
26. aug 2013

jazdeny kvalitny...
ja by som so zarukou u nasich predajcov nekvalitnych lacnych kocikov moc neratala...

okrem toho vacsinou je ta cena kvalitnych kocikov vysoka kvoli niecomu... kvalita, pohodlie, dizajn, vyskum (lebo aj kociky maju nejaky vyvoj ako auta napr.)...

take lacne kociky narychlo robene aj ked kopiruju drahe kociky, ked firmy nemaju ziadnu minulost a vacsinou ani buducnost, taka firma moze hocikedy vzniknut aj zaniknut... niektore drahsie znacky su na trhu uz dlho predlho, napr. hartan je na trhu 100 rokov, gesslein, peg perego a pod... vsetko znacky s historiou, ktora za vela hovori...

a teutoniu nie, ta zas za tie prachy nestoji... ak potrebujes zvladat zaveje, co na kysuciach asi potrebujes, tak kup taky, co ma vymenitelne predne kolesa za velke....

a ked budes kupovat jazdeny, tak si ho chod osobne obzriet a vyskusat... obcas sa zadari kupit jazdeny aj v zaruke

sandri
26. aug 2013

ja som takto kupila jazdenu inglesinu magnum. A som maximalne spokojna. Bola som si ju osobne pozriet a vyskusat.

ladytt
26. aug 2013

Ja mám teda lepšiu skúsenosť s ojazdeným značkovým ako novým. My sme kúpili na začiatok nový concord, ale hlavne športová časť mi vôbec nevyhovovala a rozhodla som sa kúpiť Teutóniu iba športový. A teda neľutovala som kočík bol v super stave ako nový a tá cena skvelá oproti novému. Ja by som veľmi lacné nekupovala nové, predsa len museli šetriť na niečom či už materiáloch alebo funkčnosti. Popozeraj jazdené a uvidíš, pri najhoršom kúpiš nakoniec nový, keď nenájdeš nijaký, čo by ti vyhovoval z jazdených.
No Teutóniu do závejou neodporúčam, skôr niečo s väčšími kolesami- gesllein, x-lander....

doska
26. aug 2013

ja som kupila ojazdeny, nesledovala som znacky, sledovala som pevnost konstrukcie a pocet a velkost koliesok....som s nim spokojna, mal vybornu cenu a vybornu vybavu, jedina vec co sa mi nepaci ze je v sportovej casti babo vzdy tvarou v smere jazdy a neda sa to celkom sklopit na spinkanie...ale inak bez problemov a planujem ho vyuzit aj pri druhom mimi....osobne som ho neodskusala pred kupou...je to Quinny formula

rora
26. aug 2013

neexistuje neznackovy kocik. kazdy kocik ma nejaku znacku. existuju len kvalitne a menej kvalitne kociky.treba pozerat aj na to,ze aky lacnejsi novy kocik to je, precitat recenzie od bab co ich maju,lebo nie vsetko co je lacnejsie je aj zlé... ak by nejaky ojazdeny "znackovy" kocik stal rovnako ako novy podla teba "neznackovy" vybrala by som ten prihliadnuc na tie recenzie. myslim ze nico bebetto je zrovna ten kocik co je spomedzi tych lacnejsich ale za to dost vydarenych ako som tak citala.

erika_rika
26. aug 2013

Radsej kvalitny jazdeny...

majca1581
26. aug 2013

ja som kupila concord neo ale jazdeny

xlea
26. aug 2013

jazdeny drahsi....

gabikkas
26. aug 2013

ahoj @chjulia , ja som kupila jazdeny, ale lepsiu znacku - quinny speedy, ale mame to ako 3kombinaciu...ma nafukovacie velke kolesa, ja som spokojna, v zime som nemala problem so snehom...

jul11
26. aug 2013

Ahoj,mam 4kociky.2nove a 2jazdene🙂. 3kombinaciu strednej triedy-nova,Roan Marita,jazdena 2kombinacia BebeConfort HighTrek-drahsi kocik.lacnejsiu novu golfku 4baby Shape a uplne o obycajnu jazdenu neznackovu buginu bez striesky,kosika,skor je to kocik pre babiky 🙂.vyuzivam ich podla toho,kam idem.mam dobre skusenosti ako s novymi,tak s jazdenymi.podla mna skor ide o to,co chces a potom sa da najst aj v novych kocikoch v primeranej sume nieco.ak mas specificke naroky,tak aj jazdeny drahsi je dobra volba.napriklad si treba premysliet,ci je dieta kocikovy typ.nase napriklad nie je,takze mi kociky stoja 🙂.vyuzivam golfac,v sportiaku bola minimalne,nechavame ho na zimu.ak sa nebude vozit,predam vsetky,okrem golfacu,ten sa predsa len sem tam zide a tej starej buginky,to by uz nikto nechcel,bude ju mat pre babiky.jazdeny a aj novy odporucam vidiet nazivo.obrazok na nete je pekny,ale skutocnost je skutocnost.vybrala som na nete drahsie golface,ale na predajni ma s manzelom nepresvedcili,jednoznacne nas kvalitou,prevedenim oslovil ten Shape a pozerala som Babypont Orion,ci BabyDesign Trip a podobne.Samozrejme nie je to Inglesina Trip ten Shape ale ma presne to iste.da sa skopit chrbat aj nozky,velke okienko v strieske,kosik ma a stoji polovicu a bol aj v Tatrach a v pohode.Zase Roan sa tazsie ovlada,4kolesa,tazsi,ale mala 8mesacna sa mestila do vanicky a to mala skoro 80cm a aj vo vajicku bola do 11mesiacov a presla som vsetky zavejw.BebeConfort super ovladanie ale ako 4mesacna sa nemestila do vanicky a sportova cast je tenucka na zimu.myslim,ze idealny kocik,ktory vsetko splnal,co by som chcela neexistuje,tak ich mam viac a dokopy kombinaciou novych a pouzitych som v pohode niekde tam,kde clivek kupi novy drahsi a ja mam za to tri,dokopy ma vysli na cca 800euro

dendy1
26. aug 2013

Ja by som kúpila radšej kvalitný jazdený. Dajú sa kúpiť aj veľmi dobre udržiavané kočíky v dobrom stave, používané pár mesiacov. 🙂

evkaspa
26. aug 2013

Ja som kupovala pre maleho novu Teutoniu Cosmo a predavala som ju v 100% stave za zlomok povodnej ceny. Ak by som sa mala teraz rozhodnut, znacku ani typ kocika by som nemenila, ale kupila by som jazdeny🙂.

stellamaris
26. aug 2013

my sme tuto dilemu riesili minuly rok a nakoniec kupili novy znackovy kociar 😉 mame Emmaljungu a je super.Ak ho drobec nebude potrebovat,odlozime ho pre dalsie dieta,ale nepredame 😒 mne sa veci z druhej ruky nejako nepozdavaju,mam radsej nove veci 😉

digysa
27. aug 2013

Kocik a autosedacku by som nikdy nekupila z druhej ruky z dvoch dovodov: hygiena a zarucna lehota.

Inak "znackovy kocik"....to je co za pojem? Kazdy kocik ma predsa znacku 🙄 🤐

zuzana734
27. aug 2013

Ahojky,my sme mali dva sportove kociky,ale cez zimu je perfektna sportova cast s kociara TAKO,velke kolesa maju v snehu velku vyhodu..a da sa babo krasne zababusit...ja by som ho nepredavala,pockajte kym bude sneh a vyskusajte🙂

salma22
27. aug 2013

co sa tyka nejakeho vacsieho kocka -kombinovaneho ten sme kupovali novy,ale buginy sme kupovali ojazdene a nikdy s nimi nic nebolo a vyslo nas to lacnejsie (vzdy sme si ho sli pozriet aj do ineho mesta)
ale na to ci si chcete kupit novy alebo pouzivany musite vediet samy ci chcete viac deticiek ,alebo len jedno vtedy (pri jednom by som kupvala ojazdeny neoplati sa novy) a ak chcete viac deticiek isto vam treba kupit novy - aj na bazaroch s niekedy predavaju nove kociky tak by som si ich isto pozrela a aj cenu daju velmi dobru....este niekedy aj spustia z ceny ak si pon pridete samy... 😵 a este by ste mali vediet kolko chcete minut za kocik...to je podla mna podstatne ...vtedy zistite ci kupit novy alebo pouzity...

pragmaticka
27. aug 2013

ja urcite jazdeny..a tak sme aj kupili..1,5rocny este v zaruke po jednom dietati stokke xplory so vsetkym za 500eciek. vyzera ako novy, vonavy , vypraty - parada!
ak sa rozhodnes pre jazdeny urcite ho najskor osobne vyskusat a moja rada teda je este hladaj taky max. 1-2rocny po max. jednom dietati... 😉

a co sa hygieny tyka, nechapem kto tu ma s tym problemy kedze vsetko sa na kociku da vyprat..ja osobne radsej kupim pouzity kocik, ako pouzite bodycka ci pyjama a pod. oblecenie!

marissenka
27. aug 2013

ja by som do sportaka investovala..predsa len sa pouziva najdlhsie...ja som tak kupovala x-lander,sportovu cast novu aj s kostrou a vanicku a vajco som mala z druhej ruky.pekne som to vsetko supla do pracky -a ako nove!

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duratlicka
27. aug 2013

Kociky s nafukovacimi kolesami,napr. Jane slalom su vo vybornom stave aj jazdene po 1 dietati,ale golfky by som po 1 dietati uz nikdy nekupila.Tie patria po 1 dietati do kosa.