Oblečenie pre decembrové bábätko

ellabratkova
17. aug 2015

Ahojte. Termín mám 26.12 a chcem sa poradiť čo kúpiť malému všetko čo sa týka oblečenia. Aby som na nič nezabudla.Ďakujem pekne

viera77
17. aug 2015

na von do kocika fusak, teplejsi overalik a hrubsiu ciapocku.... a potom este aj viac kusov bodynka, dupacky, overaliky na spanie, ponozticky, tenke ciapocky na prve dni doma, rukavicky proti poskriabaniu.....urcite som na nieco zabudla, ale urcite baby napisu...v tych najmensich velkostiach staci len par kusov, kedze babetka rychlo rastu, viac veciciek som kupovala uz vo velkosti c.62, ale vsetko zavisi od velkosti babetka......a nam sa zislo kopec latkovych plienociek pri krmeni na odgrckavanie, pri prebalovani na utretie ritky, atd....inak, take 2-3 tyzdne sa von ani nedostanete, kedze po navrate z porodnice sa este par dni neodporuca chodit na prechadzky a vela zavisi aj od pocasia, ci nebude mrznut.....domov som prisla z porodnice pocas najsilnejsich mrazov, teda nejaky cas sme sa zohrievali len doma 🙂

666maybe
17. aug 2015

Ahoj, ja tiež čakám decembrovčiatko 🙂 Čo sa týka oblečenia tak body s dlhým rukávom (najlepšie aspoň 10 kusov lebo dieťatko sa dokáže za deň aj niekoľkokrát precikať/prekakať,pogrckať), 2x zimný overal, ak používate auto tak do autosedačky buď deku, zavinovačku alebo fusak, čo ti bude najviac vyhovovať. Čiapočku aj tenkú aj hrubú, polodupačky na bodíky, po prípade riflíky, tepláčiky, teplákovú súpravu, aspoň dva svetríky/mikinky, hrubšie ponožtičky alebo capačky, dlhý overalík na spanie, ale to tiež záleží od toho čo na noc koľko stupňov bude udržovať doma počas zimy, niekto má rád väčšie teplo, niekto menšie 🙂 A už ma nič nenapadá.

mirkava
17. aug 2015

@ellabratkova odporucam fusak do vajicka. Zijde sa uz ked pojdete z porodnice.

majra1
17. aug 2015

Urcite nejaku zavinovacku, my sme mali aj klasicku paperovu aj taku tensiu na teplejsie dni, moje deti pocas prvych mesiacov najlepsie spavali zavinute. V zime je lepsie na von dat dietatku viacero tensich vrstiev nez jednu hrubu, takze bodynka, svetriky alebo mikiny, pancusky, hrubsie ponozky, teplaky, rukavicky, ciapocky, fusak alebo zimny overal a deky, taktiez odporucam vela bavlnenych plienok ako spominala viera77.

mychaella
17. aug 2015

ja mam sice letne deti, ale v zime boli este malinke a obliekala som takto, na doma body a poldupky. ked sme isli von davala som flisovy, alebo teplakovy podsity overalik, ziadne mikiny, svetriky a riflicky, podla mna je to nepohodlne. a na to zimnu kombinezku. stacila mi jedna na celu zimu, dve by mi boli zbytocne. a v kociku som mala este fusak.
doma na spinkanie bavlnene overaliky. ponozticky som skoro nemala prve mesiace. ani v zime, skor papucky na zateplenie noziciek v zime na poldupky.

nadkaha
18. aug 2015

ahoj 🙂 mne sa synček narodil v januári .. využili sme všetky bodynká s dlhým rukávkom aj pančušky , teplučké dupačky , ponožtičky , zimné overaly som mala preňho 2 a stačili , teplé zimné čiapočky a rukavičky , tenšie čiapočky na doma , na noc spací vak alebo zavinovačku. Samozreme fusak do kočíka a do vajíčka 🙂 potom pozdešie tepláčky , riflíky , mikinky a svetríky ked ho budeš fintiť