Potrebujem súrodenecký kočík?

inull5
10. máj 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť, moja dcéra má takmer 26 mesiacov, čakáme druhé bábo. Chcela by som vedieť, či ste potrebovali súrodenecký kočík. možno vyzniem smiešne, ale dcéra sa stále rada vozí v golfáči na prechádzky, aj keď má odrážadlo, aj trojkolku. Neviem si nejak seba predstaviť s ňou a s kočíkom na prechádzke tak, že bábo by bolo v hlbokom a malá na motorke napr. Mala by som strach, že mi vbehne pod auto, alebo sa rozhodne ísť kdesi iným smerom. Keď sa malé narodí bude november a na odrážadle isto nepôjde, lebo ako píšem, nechodí s ním na dlhé trate ani teraz. A pešo asi toľko neprejde a lebo bude stáť na kočíku pri rukoväti na tom čo sa tam pripája? Vďaka

raona
10. máj 2013

ja osobne by som radsej volila ten skejtik, co pripojís ku kočíku /zalezi, ci to potrebujes skladat do auta, ci si v meste, ci na dedine, ci chodite na dlhe prechadzky, alebo kratsie.. /, medzi mojimi detmi je rozdiel dva roky, sice som nemala ani skejtik, ani surodenecky kočík, obcasne by sa ten skejtik zisiel /hlavne ked som sa potrebovala rychlejsie presunút/, ale inak zvladame aj dlhsie prechadzky na pešo so staršou, pripadne ona ide na biku a menšia v kočíku...

sashabb
10. máj 2013

Osobne si myslím, že už asi nebude treba. Staršia bude mať skoro 3roky. No ak by si predsalen chcela súrodenecký kočík tak odporúčam baby jogger city select, je vhodný pre dve deti a neskôr ho môžeš použiť iba pre jedno 😉

petusha253
10. máj 2013

My máme rozdieľ 2 roky aj 2mesiace a používali sme skejtík. Ale len zo začiatku, kým to bola novinka pre malú. Inak behá sama. Treba učiť deti chodiť peši, kočík už nechajte pre bábo. A keď naučíš malú, aby bola pri tebe a nikam neodbiehala, bude to ok aj do budúcna. Ja by som už teraz kočár schovala a pomaly ju začala pripravovať, na to, že bude chodiť peši. Inak skejt mám univerzálny doma odložený a v podstate len zavadzia, ak by si mala záujem.

zuzub
10. máj 2013

z vlastnej skúsenosti -nebude ti treba my sme používali skejtík aj to len do 2 a pol roka potom už syn nechcel byť ani na ňom....mali sme skejtík , ktorý bol na státie aj sedenie, veľmi sme boli spokojní 🙂

katkatt
10. máj 2013

podla mna toto zistis az po narodeni druheho dietata a treba sa flexibilne prisposobit 🙂 zatial si zisti nieco o surodeneckych kocikoch a pripadne potom kupis. Do novembra sa este moze dcerka velmi zmenit.
Medzi nasimi je 24 mes. a riesili sme to skejtikom. Pod hlbokym kocikom som mala v kosiku odrazadlo aj skejtik (+loptu a podobne srandy) a menila podla potreby. Je pravda, ze to bolo v lete a na jesen. Ale spatne to hodnotim tak, ze ten skejtik bol hlavne taka podpora pre mna, lebo som sa tiez obavala, ako to bude s 2 detmi naraz a chcela mat starsieho pod kontrolou 🙂

bosoriak
10. máj 2013

"Mala by som strach, že mi vbehne pod auto, alebo sa rozhodne ísť kdesi iným smerom" - planujes ju mat v kociku do 18tich rokov? 😀 Neboj sa, mala bude v pohode. Surodenecky kocik by som neriesila vobec. Je to velke drahe hebedo a vyuzijes to realne tak 2 mesiace vo vasom pripade.
Najprv by som pockala, ci to bude take akutne s tym vozenim aj po lete, mozno ta dcerka sama prekvapi, ze uz kocik ani nevytiahnes 😉

k_a_j_k_a
10. máj 2013

Napisem ako sme to mali my 🙂 Rozdiel medzi detmi mame sice mensi 1,5 roka a myslela som si najskor, ze nam kocik netreba. Mali sme skejtik. Ale po mesiaci mordovania sa so starsou, kedy sa ona chcela viest ako babatko a boleli ju nozicky a sedenia na skejtiku, som rezignovala a kupili sme kocik. Najlepsia vec aku sme mohli urobit. Tomu kociku veeeelmi dakujem 🙂. Pouzivali sme vyse pol rok dennodenne, chodili sme na prechadzky bez problemov, aj ja sama s detmi a na dlho. Bolo to super aj napr. v obchode, kedy som mala aj tu starsiu pod kontrolou. Lebo za ten mesiac mi to stacilo - starat sa o kocik s novorodencom, o kosik a o pobehujuce dieta naraz bola teda riadna fuska. A kocik sme pouzili aj na dovolenke pre obe deti, este minule leto sme v nom vozili starsiu ako 3,5r.
Na druhej strane, kamoska ma rozdiel 25 mesiacov a ti kocik nekupovali. Ale ona s nimi nikam nechodila sama. Max. pod dom na ihrisko. Cize ja by som to nechala zatial tak a uvidis ako bude 🙂

terina25
10. máj 2013

Ked sa mi narodil syn rak dcerka mala 17 mesiace.prve samostatnen kroky urobila po mojom navrate z porodnice.surodenecky kocik sme nekupovali a nelutujem.vacsinou som chodila von s manzelom a mali sme 2kociky alebo isla po svojich.nechodili sme na dlhe prechadzky takze to zvladala.a ona rada chodila peso.sama som s detmi ale vonku nechodila.vzdy len s niekym resp.vacsinou s manzelom.takze podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze.tych par mesiacoch ti dcera zvladne.potom by si aj tak musela kociar predat lebo dcera by ti tam neskor nechcela byt napr.ako trojrocna.a co potom s kocikom?predas riadne pod cenu len aby si sa ho zbavila.na tych par mesiacov sa to neoplati.napr.moj syn bol v kociku do necelych 2 rokov.kocik pouzivame len na dovolenky🙂

evelina30
10. máj 2013

Dobrý večer, my máme dve detičky a doteraz sme fungovali na dvojkočíku graco http://kociky.heureka.sk/graco-quattro-tour-duo...), pre mňa obrovská pomoc aj čo sa týka nákupov. Malý sa narodil v auguste, tak sme prechodili s kočíkom celú zimu. Má menšie kolieska, ale keď je veľa snehu, tak sa chodí zle s každým kočíkom, akurát to bolo niekedy naozaj ťažké 🙂 tak zvykol tlačiť kočík muž. Predali som ho len preto, aby sa starší naučil viac chodiť a hlavne v septembri ide do škôlky 🙂 tak už nám ho nebude treba. A ako chodíme dnes? Kúpila som kočík graco trekko, pripla zaň stupienok a starší nám na ňom veľmi stáť nechce. Tak a ňom sedí a nohy má strčené v koši 🙂, No a keď už sa mu nechce na stupienku ani sedieť tak mi sedia v kočíku spolu. Mladší vzadu a starší vpredu 🙂 Vybeháme sa v parku a už nevládze prejsť domov, takže my to riešime takto 🙂 pekný večer 🙂

zivika
10. máj 2013

podla mna ti bude suradenecky kocik zbytocny...tiez som v podobnej situacii a ani ma nenapadlo, ze by som ho potrebovala 🙂 maly sa sice v golfaci stale rad odvezie, ale je uz velky chalanisko, chodit vie, tak ho nebudem rozvazat 😀 ale mam nachystanu alternativu 🙂 keby som bola nutena ho sporadicky niekam odviest, tak nechavam golfky, jeho odveziem a bejby supnem do nosica a odnesiem 🙂 pride mi to jednoduchsie a praktickejsie ako sa trepat so surodeneckym kocikom, hlavne ked byvame na kopci 😅

surviver
10. máj 2013

myslim,že skejtik vám postači 😉

branki
10. máj 2013

podla mna je tiez zbytocny. Chodime von dvakrat denne, a starsi chodi vacsinou na odrazadle, alebo pesi. Naucil sa respektovat dopravnu situaciu 🙂 cize pred kazdou cestou ma pocka, vacsinou sa vlecie za mnou na odrazadle. Mame aj skejtik ale ten absolutne odmieta, A chodime na dlhe trasy. Surodenecky je podla mna draha investicia na taku kratku dobu. Ved popripade sa da stale kupit, ked sa male narodi, kebyze to bolo velmi neunosne. Dopredu by som nekupovala. 🙂

cillikat
10. máj 2013

ahoj, ja mam medzi detickami rozdiel 14 mesiacov, takze ja som si surodenecky kocik kupila a vyuzila som ho celu jesen, zimu....chodila som s detmi von vacsinou sama, takze som taky kocik ocenila, ale myslim, ze Ty ho asi uz nebudes potrebovat, kedze mala uz bude mat skoro tri roky, ale ak este vela neprejde sama, tak to mozno ries tym skejtikom za kocik, je aj ako len stupatko (na statie), a je niektore aj so sedackou, je to len ne Tebe, mylsim, ze dnes je uz naozaj velky vyber aj surodeneckych kocikov, aj pridavnych skejtikov a sedatok. A aj riesenie s nosicom pre babo je fajn, ale to zalezi na Tebe. Drzim palce, vela stastia 😀

sviezost
10. máj 2013

ja som kupovala surodenecky kocik moj syn mal 1,5 rokov vyuzivam ho este ked idem daco vybavit aby som sa rychlejsie premiesnila.teraz ma 2 roky aj 2mesiace. pri starsom synovy som pouzivala skejt ten mal 2,5 rokov aj ked sa rat vozil stacil mu skejt ked nevladal tak si nan stupil a isli sme. myslim si ze ho neviuzijete staci skejtik. 🙂

monika15
10. máj 2013

ja by som volila skejtik alebo dvojkocik...inak dieta neustrazis ... ak ti bude behat hore doel a ty tlacit kocik, a moze byt aj troska mala ziarliva ze babo ma kocik a ona nie 🙂))
V ziadnom pripade by som nevysla inak s 2.5 rocnym aby nebol v kociku alebo aby ma nedrzal za ruku...vsak to staci okamih..... a uz nehoda... a riskovat ???? NO !!!

http://kociky.heureka.sk/graco-quattro-tour-duo...

🙂)))

hori
10. máj 2013

mam rozdiel 17 mesiacov, druhe dieta tiez novembrove - cez zimu sme na dlhe prechadzky nechodili, mali sme 2 kociky, von som chodila s manzelom. o surodeneckom kociku som neuvazovala - nezmestil by sa mi do vytahu, byvame na 7. poschodi a okrem toho su neuveritelne drahe - nemali by sme nan... pomoc by to sice bola velka, ale tych par mesiacov sme sa rozhodli prezit aj bez toho... na jar a v lete, ked mala starsia cez 2 roky sme uz pouzivali skejtik a ten mame este vlastne doteraz, chodi teraz aj na cykloodrazadle.

danim
10. máj 2013

moja prva vo veku 2r 7m co bude mat cca tvoja ked sa babo narodi, sa uz nevozila ( v tom veku sme kocik zrusili ) v kociku ( dovtedy rada ), ale je to uz velke dieta ( v kociku vyzera ozaj komicky.. ).. co ju chces vozit do 5r ? 😉 a november, tak zima pripadne uz sneh, tak odrazadlo a pod isto nie. pojde za ruku. aj tak kvoli babatku a krmeniu ( kojit v novembri von nemozne ) nebudete dlho von. ( rataj s tym, ze nenachodis s 2 detmi kilometre.. lebo s 2 je uz o inom ) surodenecky kocik by ti bol zbytocny.. dieta prve bude uz dost velke, ono sa ti dovtedy este dost zmeni. bude chciet sa motat okolo , bezat a pod.. sediet ti bude aj tak min. pri vekovom rozdieli 1,5 r deti jasne.. ale tak ako mas ty, zvol skejtik. ak uz.. ( aj ked v snehu asi - urcite ani to ). skejt pouzijes, ak a odmontujes.. surodenecky kocik by si pouzila mozno mesiac dva.. lebo aj vacsie dieta rastie 😉 a co potom s velkym kocikom ?? zas by si len mensi hladala a zbytocne velka ostara + napr problem predat , strata penazi na tom.. atd. mam 2 deti, viem ako sa vyvijali, ich potreby preto hovorim tak z praktickeho hladiska 😉

jerryjanka
10. máj 2013

ja mam rozdiel medzi deťmi 19 mesiacov - surodenecky som použila asi 2x bola to rároha išlo to z domu - teraz maju 8 a 27 mesiacov a vozim ich bud obe spolu v kočíku mam taky velky že v pohodke - alebo na skejtiku , alebo ide staršia pešo ale mam aj pridavne sedadlo - takže mam možností viacej ale najviac využívam teraz tú že ide pešo a ked je unavená tak sadne za mladšiu do kočíka a vezu sa spolu

pietra
11. máj 2013

ja mam medzi detmi rozdiel 2r 5m a nad kupou surodeneckeho kociku som ani nerozmyslala, podla mna je to zbytocnost, ak rozdiel medzi detmi nie je menej ako 2 roky. My sme nemali ani pridavny skejtik, dcerka si vsetko odkracala sama. Samozrejme som dlzku prechadzok prisposobovala jej. Golfac sme pre nu brali len v pripade, ze sme isli na celodenny vylet, ale to sme zas isli vsetci, takze muz tlacil golfac a ja hlboky kocik

saranata
11. máj 2013

pri takomto rozdiely surodenecký kočík nepotrebuješ, ked tak stači skate , my sme ani ten nepotrebovali, ty si poznas lepšie svoje dieta a vieš či bude ten skate potrebovat , ved počkaj kým to bude aktuálne a potom uvidíš

kika112
11. máj 2013

Medzi mojimi deťmi je rozdiel 18 mesiacov a nič také sme nepotrebovali. Pred 9 rokmi sme o ničom takom ani nepočuli a určite by sme si to nemohli ani dovoliť. Deti treba trošku aj motivovať na prechádzky, aj za cenu svojho nepohodlia, nie zľahčovať si to ich rozvážaním. Pardon za názor, ale zdá sa mi že dnešné mamičky sú dosť rozmaznané a tomuto trendu učia aj svoje deti.
Takže môj názor: ďalšiu rárohu do domu NETREBA 😉