Spanie v kočíku počas celých nocí

nani123
16. feb 2018

Ahojte žienky, mám taký problém, že maly mi spinka len v kočíku a to celé noci. Je naučený na hojdanie v ňom. Ako náhle ho chcem uspať na rukách nedá sa a ak aj náhodou sa podarí tak v momente keď ho položím do postieľky je hore.
Nechce spinkať ani so mnou v posteli.
Neviete mi poradiť ako ho prenaucit uspávanie a aby spinkal pekne v postieľke? Prosiiim, kocik už mu je tesný 😔
Dakujem

luciq13
16. feb 2018

@nani123 prečítajte si knižku Kazde dieta moze dobre spat

dominika6
16. feb 2018

@nani123 nerozumiem..chceš povedať že on v noci spí v kočíku a ty ho musíš iba hojdať?
či čo?

maciatkolulu
16. feb 2018

@nani123 tak kedysi boli kolisky,ty ho kocikujes. Neboj prejde to,mne maly poobede spaval iba v kociku. Skusaj ho postupne presuvat,tam kam vam to vyhovuje a pekne pomaly,rob tak akonto fakt vam vyhovuje a zbytocne reci,ze to nie je normapne si nevsimaj. Ked mu tam bude zle.neboooj,da veďit a dost hlasno😁

miriam108
16. feb 2018

@nani123 Ahoj my sme mali presne tento problém. Spanie len v kočíku a hojdať. Stále, inak by malá spala 10 minút. Keď mala 5 mesiacov, vanička jej začala byť malá. Naozaj ma to nebavilo, nemohla som nič urobiť. Musíš mať pevné nervy a vydržať. Tri dni si poplakala a do 10 minút spala krásne v postieľke. Držím palce 😀

nani123
autor
16. feb 2018

@miriam108 aj môj maly má vyše 5 mesiacov a vanička mu je už tesná. Skúšam všetko možné už neviem akú dobu a stále nič 😔 a keď ho necham plakať tak chytí taký hysak, že ho musím zodvihnúť a potriasť s ním aby sa nadýchol 😢

nani123
autor
16. feb 2018

@luciq13 dakujem

nani123
autor
16. feb 2018

@dominika6 nie ja ho v kociku hojdam až kým nezaspi, Ptm už netreba len stále spinka v kociku

nani123
autor
16. feb 2018

@maciatkolulu dúfam, že to prejde čím skôr, bo už nevladzem 😪

uhnakova
16. feb 2018

Myslim, ze vanicka kocika zacina byt pre tvoje dieta nebezpecna. Ved v piatich mesiacoch ti nej moze vyskocit, ked ty budes spat. Takze treba preucit na iny sposob spania radsej cim skor. Neda sa, ze by si ho v kociku len uspala a potom prelozila do postielky? Ked to budes tvrdohlavo zakazdym robit, mozno si postupne za par dni prevykne.

luciq13
16. feb 2018

@nani123 zato ti radim tu knizku lebo moj krpec tiez sa naucil na kocik cez den, a musela som ho kocikat inak sa zobudil a bolo po spanku. Vecer aj hodinu a pol pri nom dokym nezaspal v postielke alebo vacsinou na rukach a hojdat. Tiez som uz bola v koncoch. Precitala som knihu zacala praktizovat a maly uz zaspava v postielke sam. Zlepsil sa my aj nocny spanok aj ked ten sa teraz koli zubom opat pokazil. Niektore zeny su proti takemu sposobu uspavania a niektore si nevedia vunachvalit.

rucka77
16. feb 2018

Tak ho nemaj ani na rukách a ani v kočíku, normálne ho daj večer do postieľky a nech si trošku zvyká, keď bude unavený tak zaspí

nani123
autor
16. feb 2018

@uhnakova skúšala som, no ako ho chcem preniesť tak sa prebudí. Viem, že je to nebezpečne, preto som úplne na nervy z toho 😔 a keď ho necham plakať tak sa zahyka a musím s ním potriasť aby sa nadychol. Ako keby sa nevedel unavit spánkom a len ho stupnuje

nani123
autor
16. feb 2018

@luciq13 musím ju niekde zohnať a trápiť sa 😢 len mi to trhá srdce keď tak plače a ja ho mám nechať

timilv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
16. feb 2018

Nenechávajte deti vyplakat. 😢

katrin21
16. feb 2018

v kociku spat aj tak stale nemoze, zachvilu sa zacne davat na 4 amoze vypadnut....
@ankare dieta netreba nechat vyplakat, ale naucit sa da aj tak 🙂 len treba byt dosledny
@nani123 nic ine ti nepomoze len ho dat do postielky a vzdy ked place, utisit ho, ale nebrat na ruky.... pohladkat, dat dudku..... daj mu do ruky plienku.. vyborne to posobi a radia to aj odbornici na spanok, dieta si ju vie aj v noci najst , chytit a zmolit ju v ruke a hrat sa s nou a tym sa prebavia az zaspia... skvela vec ! ja to tiez praktizujem a mala ma o par dni 2r a plienka je velka pomoc.....
Je jedno, ci tvoje dieta chce spat v kociku, alebo na rukach, proste vyzaduje pohyb. to nie je dobre.. ako riesis obedny spanok? to ho musis stale vozit? tym padom nemas ziadny oddych....vozit len dokedy tvrdo zaspi a potom odstavit.... moja prva sa musela vozit dlhsie, ak som ju odstavila prilis skoro, tak bola hore.. to sme si odsledovali a potom uz bolo dobre a mohli sme ju aj nechat spat bez pohybu...ved to je drahocenny cas, ked dieta spi !!! +ako 8mes, som ju odnaucila zaspavat na rukach, lebo uz ma bolel chrbat a hodinu ju hojdat hore dole, to bola otrocina.. do asi 2t zaspavala uz krasne sama, dala som jej do postielky vela hraciek a chodila za nou, ale nebrala ju na ruky..... pochopila....

Takze aj ja radim knihu kazde dieta sa vie naucit spat. sice je to od 6mes, ale to mate ochvilu.. je na uloz to a mozes si ju stiahnut a precitat..... 🙂
Dieta mas len naucene na zlozvyk a ten treba odstranit jedine tym, ze budes ty a ako matka dosledna... dieta nemusi prilis vrieskat, jasne, trochu sa moze pojedovat, ale nic strasne.... mozno to bude trvat kratsie ako si myslis, ale take 3 noci urcite...mozno aj 7, to je u kazdeho ine.... ale ako nahle to vzdas, prehrala si....

katrin21
16. feb 2018

@nani123 a este.... prekladas ho mozno moc skoro... do tej postielky.... skus ho prelozit asi tak po hodine spanku... prve tri hodiny by dieta malo / ak je vsetko OK/ spat tvrdsim spankom, aj ked opat to plati pre deti od cca. 6mes.. ale tak uzu ste skoro tam

luciq13
16. feb 2018

@nani123 mam ju v pdf ak mi poslete mail poslem ju. Trha to srdce ale u nas to trvalo len par dni, take vacsie revy. Da sa to zvladnut. Ak nechcete byt otrokom tak to nenechajte tak

alenky
16. feb 2018

Moj syn spaval do roka v kociari. Teda uspala som ho a po case prelozila do postielky. Ja si myslim, ze ho skoro prekladas kym este nespi tvrdo. Ja som to robila velmi sikovne s kociarom som isla uplne k postiele raz dva prelozila dala cumel pohladka a krasne spal. Teraz uz bude mat rok aj pol a zaspi v posielke pri cajiku, alebo pri mne. Ked ostava s babkou ta ho uspi aj doteraz v kociari a prelozi. Neviem ja mam deti s rozdielom rok aj pol parkrat som nechavala vyplakat, ale stale zaspal od unavy a potom som plakala aj ja v druhej izbe. Dcerka zaspi pekne sama syn ma potrebuje, ale som s detmi na materskej preco by som mu nevenovala 10-15min.casu na uspavanie. Ale to je uz kazdeho osobna vec.

alenky
16. feb 2018

@nani123 A ked sa ti pri placi ako sa hovori zajde nenechavaj ho radsej sameho. Moj to robi stale ked sa zlakne, alebo spadne, alebo ho udrie sestra, ked vidi doktora tiez to robi stale mu musim fuknut do ust, alebo do tvare uz len kvoli tomu by som ho nenechavala vyrevat sameho

nani123
autor
16. feb 2018

@luciq13 bola by ste zlata, bo som pozerala a všade je vypredaná. Nasla som na najmama ale len v skratke písané. Môj mail je Nataliahaberlova@gmail.com
Veľmi pekne Vám dakujem

nani123
autor
16. feb 2018

Dakujem Vám všetkým zienky 🙂 vyskúšam zopár rad a uvidíme. Prečítam si ešte knihu, ktorú ste mi poradili a snáď to pôjde postupne.
Ste naozaj zlate, dakujem pekne 🙂

luciq13
16. feb 2018

@nani123 poslane, vela stastia prajem a dajte vefiet potom neskor ci vam pomohla.

benova7
29. dec 2018

@nani123 Tak ako sa Vám to podarilo? Fungovalo niečo z tých banských rád? My máme taký istý problém so synom. Ma cez pol roka a v noci iba v kočíku spí lebo sa budí aj 4-5 krát za noc a musíme ho povoziť chvíľku aby zaspal nazad. Keď sme ho nechal i späť v postielke tak zacal sa prehadzovať a mrnčať až sa rozplakal a potom to usprávanie je omnoho horšie ... takto ho pár minutiek z postele povozim a spí ďalej. Neviem prečo sa budí a nevie spinkať sám ďale j☹

nani123
autor
30. dec 2018

@benova7 dobrý deň, podarilo sa mi ho naučiť na postieľku a dokonca zaspáva sám. Bolo to trocha náročné hlavne na psychiku ale naozaj to pomohlo a oplatilo sa. Išla som podľa knihy Každé dieťa sa vie naučiť spat. Manžel mi ju vytlačil a urobil zväzok. Ak by ste mali záujem kľudne pošlem poštou. Je naozaj super 😉
Ono každé dieťa je individuálne a každému trvá iný čas na prenaucenie sa. Náš syn mi za 3 dni zaspaval sám možno s minútovým plačom a neskôr už vôbec.

natykaluzova
17. jan 2019

@benova7 tak toto iste presne aj nas mali,ale do slova to iste. 🙈

benova7
21. feb 2019

@nani123 Tak to je super 😊 náš už teraz tiež spinká iba v postielke .. aj cez deň aj v noci 😉 konečne hihi ale zaspáva teraz tak cez den 2x , že na lopte s ním pohopkam pár minutiek a spí ako dudok. Už len ho pomaly naučiť spať samého a bude to. V noci v postielke vypije mliečko so zavretými očami a spí ďalej tak 2-3x za noc. Tak to som rada že sa to polepšilo aspoň takto. Už len cez deň ho naučiť spinkať samého bez lopty. Ale už sa aj stalo že sme ho vyčerpali a potom sa len krútil v postielke a nakoniec sam zaspal. Ale to len raz zatiaľ haha