Športový kočík alebo bugina (pre deväťmesačnú)?

13. mar 2019
Ahoj Eli,

rada by som poznala tvoj názor na výber športového kočíka pre 9mesačnú holku, ktorá už sama stojí a cez leto bude iste už chodiť. Zbavujem sa ťažkej trojkombinácie Jané Crosswalk a zvažujem kúpu športiaku alebo buginy (manžel chce buginu). Bývame v meste, sem tam vybehneme na dedinu. Zvažovala som Britax B-Motion 4 Plus, ale príde mi zbytočne veľký a mohutný. Valco Snap 4 má na mňa moc krátku striešku. Oyster tiež nezaujal. Favority sú Petite&Mars Street, ktorý ma prekvapil a Joie Litetrax Air, ktorý okrem váhy spĺňa vsetko.

Do bugín sa ale nevyznám a neviem rozdiel medzi športiakom a ním. Dá sa nájsť vôbec plnohodnotná bugina?

Ďakujem veľmi pekne.
Ahoj!

Tu je dosť dôležitá definícia ‘buginy’ - lebo mám taký dojem, že každý pod týmto slovom rozumie niečo iné. Za mňa osobne je bugina jednoduchý golfový alebo golfovému podobný kočík nízkej váhy a jednoduchých funkcií, u ktorého už ide skôr o príležitostné či nenáročné vozenie (často preto nejdú ani polohovať, alebo idú polohovať iba čiastočne. Maminy ‘buginu’ využívajú najmä do auta, na krátku prechádzku na ihrisko a tak podobne. Ak by sme hovorili o tomto úspornom type kočíka pre deväťmesačnú, poradím golfky Koelstra Simba T4, prípadne ultrasklan’dný športiak GB Qbit či Qbit+ alebo Easywalker Buggy XS. Tieto kočíky sú minimalistické, pritom však pohodlné a idú aj polohovať až do ľahu (okrem Qbit, ten len do poloľahu).

Ak hovoríme o síce ľahšom, ale teda full-size športiaku. neotočným sedadlom, čo je určite dobrá každodenná voľa pre “z kombinácie odrastené” dieťa, tam nájdeme športové kočíky, ktoré spomínaš ty. Zdieľam s tebou názor, že B-Motion 4 Plus je ozaj mohutný, a teda ak Oyster Zero nie je tvojou preferenciou, Joie Litetrax Air je určite obľúbenou voľbou. Je to dobrý a funkčný kočík s pár mini drobnosťami (upevnenie striešky vzadu a niekto sa sťažuje aj na fakt, že predné kolesá by mohli byť tichšie) - no za mňa je to dobrý kočík so super výkonom v pomere k cene.

Ak Valco Snap v podstate vyhovoval, no striešku chceš ešte dlhšiu, nie som si istá, či Petite&Mars Street tým pádom bude tým pravým orechovým. Pozri možno aj na Valco Snap Trend Tailormade, ktorý má striešku predĺžiteľnú dvakrát, teda ozaj riadne.
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli