Športový kočík na výlety - alternatíva k Petit&Mars Street, do 300 eur

Zodpovedané
12. sep 2019

Ahoj,

potrebovala by som poradiť. Na našom milovanom Petit&Mars Street pri nakladaní do auta praskla krytka jednej strany konštrukcie. Tým pádom je nepoužiteľný na skladanie, nechám si ho len na prechádzky po meste.

Ale keďže často chodíme na výlety autom, hľadám nejakú podobnú alternatívu, prípadne niečo čo by spĺňalo tieto parametre:

  • polohovateľná zadná opierka aj opierka nôh
  • ideálne vyššia nosnosť a dlhšia chrbtová opierka
  • veľký košík s dobrou nosnosťou, keďže na výlety balím všetko "pre strýčka Príhodu"
  • polohovateľná rúčka, resp. kočík pre vyššie osoby
  • ľahko skladateľný, priestorovo skladný a podľa možnosti aj ľahší
  • potešila by dlhšia strieška a madlo (môže sa dať dokúpiť, nemusí byť v cene)
  • nemusí byť otočný, stačí sedadlo v smere jazdy, ak je v strieške okienko
  • mal by zvládnuť aj mierny terén a sneh (u nás sneží pol roka)
  • cena max. 300€


Ďakujem vopred za poradenie, snáď moje očakávania v danej cene nie sú prehnané😊

Ahoj,

ak by si potrebovala aj kočík do terénu, tak Britax B-Motion 4 Plus by bol podľa mňa super voľbou. Prípadne aj Joie Mytrax či Litetrax 4 Air. Okrem nich aj Coletto Joggy stojí za zváženie. Všetko mi to prídu ale také trochu ťažšie a väčšie (nas voju kategóriu) kočíky, neviem či to je akurát vyhovujúce. Každopádne do kufra ich určite zmestíš. Otázne je, aký je veľký a či ti ostane miesto.

Britax B-Motion 4 Plus


Joie Mytrax


Joie Litetrax 4 Air


Coletto Joggy

Z menších a teda do 300 eur hodných mne osobne príde vhodný ABC Design Okini - pomer cena-váha-nosnosť-priestor je tam fakt super. Ako alternatíva tvojho Street-u myslím si môže byť.


Petite&Mars Street

Z lacnejších by podľa mňa mohol vyhovieť aj Kinderkraft Grande / G-mini Move / Baby Design Coco, ale majú menšie tie kolesá. Väčšie má zasa Lionelo Annet Tour. Je potom aj väčší po zložení.

Kinderkraft Grande


G-Mini Move


Baby Design Coco


Lionelo Annet Tour


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli