Kúpa práčky- poraďte

montemotherone
5. dec 2018

Idem sa sťahovať a mám 2 možnosti. Zabudovať práčku do linky (60cm širokú, spredu plnenú), alebo ju dať do kúpeľne, ale tam vojde len 40cm široká, plnená zhora. Ako to vidíte. Čo je lepšie. Plusy, mínusy. Ak práčka zhora plnená, poraďte ktorá. (V podstate nemám extra požiadavky- trieda A++, nech to má základné programy+ nejaký krátky denný na rýchle prepranie vecí, nejakú ochranu proti pretečeniu a dobré odstreďovanie) Zaujíma ma každý názor "k veci" 😉 vopred ďakujem ❤️

sissy27
5. dec 2018

@montemotherone ja by som v tomto prípade išla do práčky v kuchyni. Mám rada klasiku spredu plnenú, tým zvrchu neviem prísť na chuť, keďže často tú plochu využívam ako odkladací priestor. A tým, že som nízka, tak sa mi zle dočahuje na dno bubna pri vyberaní prádla 😂
Priestor, ktorý zostane v kúpeľni, by som využila na nejakú šikovnú skrinku.

3009
5. dec 2018

@montemotherone ja už mám tretiu práčku plnenú zhora a som spokojná. Ja by som určite nechcela práčku v kuchyni kde sa varí a je, aby som tam triedila špinavé prádlo a aj esteticky sa mi to nepáči.

malinajahoda
5. dec 2018

@montemotherone my máme zabudovanú v linke v kuchyni. Je vstavaná. Paráda. A mimochodom, špinavé prádlo triedim v kúpeľni, nie v kuchyni. Som sa zasmiať musela 😂.

deti95060810
5. dec 2018

švagriná mala práčku v linke....radšej to zrušila, vôbec nebola spokojná....
osobne by som išla radšej s práčkou do kúpeľky....

deti95060810
5. dec 2018

@malinajahoda smeješ sa len preto že má niekto iný názor ako ty?🙄

liduska12
5. dec 2018

My sme mali pracku v kuchyni a nebolo to stastne riesenie. Pracka “skace” a vzdy sme trpli, ci nerozbije linku alebo tak. Ta pracka plnena zhora sa ani mne nepaci, ale je to podla mna len o zvyku. Neviem ti ale poradit ktoru lebo som este taku nemala. Svokra ma v kupelke pracku plnenu zhora kvoli miestu a je spokojna. Ja som teraz vyberala spotrebice a pozerala som hlavne rozne vysledky testov praciek a porovnavala parametre. Ja som nakoniec vybrala znacku AEG, ale zvazovala som aj Bosch. Parametre som pozerala hlucnost, mnozstvo kg pradla a spotreba vody. Pozri napriklad tu http://najpracky.sk/

montemotherone
autor
5. dec 2018

@deti95060810 prečo nebola spokojná?

deti95060810
5. dec 2018

@montemotherone práčka podskakovala, robila hluk - aký veľký neviem....jednoducho to zrušila...
pozri práčky Elektrolux....

montemotherone
autor
5. dec 2018

@liduska12 tiež sa trochu obávam tých vybrácií a tiež "nehody", ak by náhodou čosi vytieklo, či bolo treba opraviť... Je tam predsalen väčší objem vody ako v umývačke, ak by sa to kdesi za linku vylialo 🙄😥 Predsalen v tej kúpeľni je lepší prístup.

@3009 estetika by ozaj nebol problém, bola by vstavaná

malinajahoda
5. dec 2018

@deti95060810 rozosmiala ma predstava, že sa triedi špinavé prádlo v kuchyni! 👍🤣

malinajahoda
5. dec 2018

@montemotherone ta naša práčka ani neskače a ani nerobí neviem aký hluk. V kuchyni sa nespí.

deti95060810
5. dec 2018

@malinajahoda môže sa... prečo nie. ak je malá kúpeľka....🙄

malinajahoda
5. dec 2018

@deti95060810 to prádlo sa roztriedi aj v tej malej kúpeľni, nie? Ved tam je aj kos na špinavé prádlo. Predsa to nebudem ťahať do kuchyne, či? 😶

mijunik
5. dec 2018

@malinajahoda hehe, tak moji rodičia majú práčku v kuchyni, lebo majú pidikúpeľňu. Špinavé prádlo majú v bedni na lodžii a mamina ho triedieva myslím v spálni, lebo práve tá je prepojená s lodžiou. Spálňa je na jednom konci bytu, kuchyňa na druhom... Takže praním žije celý byt. 😄

malinajahoda
6. dec 2018

@mijunik tak ale je rozdiel triediť prádlo v spálni a v kuchyni 😉.

pininka
6. dec 2018

Tiez ideme teraz po 12 rokoch kupovať novú práčku, naša perie ešte,ale potrebujeme väčšiu,keďže nás je 5 a určite zhora plnená nakoľko som vysoká a mám problém s krízami tak sa zbytočne nechcem preklanat a vyťahovať. My bývame v dome a práčku máme v garáži, prádlo triediť tam, z horného poschodia ho nosím v koši dolu a všetko naraz roztriedim.

montemotherone
autor
6. dec 2018

@liduska12 parádna stránka! 😍 Vďaka za tip 😉 Dozvedela som sa také veci...

mijunik
6. dec 2018

@malinajahoda to je jasné, len sa bavím na tom, že u našich prádlo doslova putuje po celom byte. Inak, u našich bola práčka vždy v kuchyni a keď som bola malá, mali sme Tatramatku, ktorá "tancovala po kuchyni", keď ostreďovala, často ju bolo treba pridržať, kým sa rozkrútil bubon... To sú milé spomienky... 😊

dominika6
6. dec 2018

@montemotherone aj zpredu je 40cm práčka volá sa slim

montemotherone
autor
6. dec 2018

@dominika6 no, to mi inak tiež včera napadlo, že idem pohľadať, či taká neexistuje a muž sa mi smial 😂

montemotherone
autor
6. dec 2018

@dominika6 jaj, tak nič, mi máme 40cm, ale vedľa toho umývadlo, takže to by musela byť plniteľná z tej užšej strany 😉

malinajahoda
6. dec 2018

@mijunik pametam si, my sme mali Tatramatku takisto 😂. V kúpeľni.

liduska12
6. dec 2018

@montemotherone slim mame my a ona je siroka 60cm, len ta hlbka je 45cm, preto sa vola slim 🙂

dominika6
7. dec 2018

@montemotherone jaj šírku 40cm si myslela..sorry 😀..to by si ju musela dať do iného kúta 🙂 do kuchyne by som nedávala,lebo ako tu bolo spomenuté,môže drnčať pod kuch.doskou,príp ju narušiť ..časom..

elima
7. dec 2018

Ja mam uz druhu zhora plnenu Electrolux a som spokojna. Prva ma uz 9 rokov a nikdy ziaden problem s nou nebol, funguje doteraz.

veronikazoja
7. dec 2018

ja som mala aj zvrchu plnenú aj z predu a za mňa jednoznačne lepšia zvrchu, čo sa týka značky Electrolux, má poplastované dvierka, takže žiadna hrdza nehrozí ale hlavne so,m ju vybrala kvôli násypke tá nie je na dvierkach ale nad bubnom, takže lahšie sa vyberá a hlavne čistí

pelargonia111
11. dec 2021

Možno zadám blbu otázku, ale mám novú pračku, ako darček a nikde, skutočne nikde nie je čas prania,...či to už teraz nie je, či ako to treba nastaviť........... Elektrolux