Bezlepkové suché koláče

anyka2110
8. dec 2021

Ahojte zeny 🤩 prosim vas o nejaky overeny recept na bezlepkove suche kolaciky 🙏 nieco nenarocne ;) dakujeeeem za dcerku ❤️

bolarazjedna
8. dec 2021

Neviem, či sú úplne suché, ale ja sa chystám robiť mignony z BB pudingu - v jednote dom nasla bezlepkovy v takých menších baleniach. Potom sa chystám na suhajdy, to sú bez múky a je veľa variácií. A ešte sa chystám robiť také kolieska z bezlepkových ovsených vlociek a z ovsenej múky, spájajú sa s nutellou a sú mega dobre, ale priznám sa, ešte som ich v bezlepkovej verzii nerobila. Ak chceš, zajtra pohľadám recept.

kjk
9. dec 2021

@anyka2110 ja som robila gaštanové hviezdičky z kokosovej a ryžovej múky. Musím pohľadať recept, robila som to viac menej podľa seba.

derdia
9. dec 2021

@anyka2110 ved len vymenis muku v akychkolvek za bezlepkovu... Ci nie?

anyka2110
autor
9. dec 2021

@derdia Nie vzdy sa to hodi, niekedy si dany kolac doslova pyta lepok...tak sa mi napr.nepacia pernicky a to mam original bezlepkovy recept...stale mi pridu ako z piesku 🙄

bolarazjedna
9. dec 2021

@derdia není to vždy tak, lebo tie bezlepkové múky sa správajú inak, koláče sú často suchšie, lámu sa alebo sa drobia (hotové), resp nedajú sa dobre vyvalkat... Takže nie je to také jednoduché.

anyka2110
autor
9. dec 2021

@kjk neppznam, akby si nasla recept,bola by som vdacna 😉

snowflake07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bimky
9. dec 2021

@anyka2110 my robíme koka sušienky napríklad

matinka
9. dec 2021

Crincles

matinka
9. dec 2021

Linecke

obuveli
9. dec 2021

@derdia nie tak to nefunguje bezlepkova je suchsia a menej sa viaze

obuveli
9. dec 2021

Ja som dnes urobila horalky, oplatky som kupila bezlepkove

snowflake07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenmarka
9. dec 2021

https://www.dusanplichta.com/blog/lenka-manciko... tie prvé linecké mám otestované, sú výborné, skúsim podľa nich aj tie ďalšie

fergiea
9. dec 2021

Ahoj. Ak mozem poradit, vyborne su medovniky podla tohto receptu na klasicke. Naozaj som iba vymenila muku za Mix C od schaer a su makkucke, krasne, vyborne. Dalej mam qj recept na makove linecke, tiez vyborne a vanilkove rozteky tie mi vzdy vyjedia moji lepkaci 🙂 tak kludne poslem recepty do spravy. Tie medovniky su podla tohto receptu https://www.mimibazar.sk/recept/3135/pernicky-m... iba teda vymenena muka.

zora53
9. dec 2021

u nas na Vianoce v pohode aj bzl jablčník z pohankovej muky, či mrkvánky alebo mrkvová torta

hruska91
9. dec 2021

Ja robim klasické pernicky, kokosový kmeň, suhajdy a bežne aj obyčajne suché koláčiky stále z Liany čaje mix muky. Linecké sa mi osvedčili zase presne z obalu na Schaer Mix C 🙂 veľa zdaru prajem je to o drzku každý rok poznám to zúfalstvo keď sa to drobi alebo ťažko valka :D rokmi sa to zdokonali

pleja
9. dec 2021

@zora53 Prosím recept na mrkvánky...kupujem v obchode ale sú šialene drahé a dieťa ich má rado.

abetusha
9. dec 2021

Ja som naposledy robila tieto http://angiebakes.com/2021/11/21/orieskove-pusi... možno zmiešať orechy podľa chuti. Ja som robila len lyžičkou "kôpky", nakoľko nedržali tvar, ale vyšli krásne kolieska s úžasnou chuťou.

kjk
9. dec 2021

@anyka2110 ešte som nasla jeden recept, crincles som skúšala, tieto síce nie, ale do repertoáru https://varecha.pravda.sk/recepty/kokosovo-poma...

veronika3006
10. dec 2021

Na Instagrame @moje.glutenfree nájdeš recepty

poleva
10. dec 2021

@fergiea krásne...moze byt aj muka promix? Dakujem

tajik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bolarazjedna
10. dec 2021

@anyka2110 slubila som recept na ovsené koláčiky s nutellou:

20 dkg margarínu, 18dkg cukru, 1 vanilkový cukor, 1 vajíčko, 20 dkg ovsenej múky / v original recepte polohrubá múka/, 1 ČL prášku do pečiva, 25dkg ovsených vločiek.

Ovsené vločky opražíme na suchej panvici, v múke rozdrobíme margarín, pridáme aj ostatné ingrediencie, vrátane ovsených vločiek a všetko spolu zmiešame. Vytvorené cesto dáme na 1 hod. do chladničky. Potom vyvaľkáme cca na 0,5cm hrúbku , vykrajujeme kolieska, pečieme na papieri na pečenie , 200°C , 15 minút. Keď vychladnú, 2 kolieska spojíme s nutellou. Hotové kolieska ešte pofrkáme čokoládou - ja zvyknem robiť také pozdlžke pásiky pomocou varešky.

pusinka263
10. dec 2021

@bolarazjedna tak teraz ste nam ,,zachranili,, Vianoce. Dcera ma dietu bez lepku,vajec,soje a mlieka,cize ani maslo do kolacov nesmie. A na suhajdy som uplne zabudla. Dakujem za pripomenutie!!! ❤️

fergiea
10. dec 2021

@poleva neviem muk od promix je viac druhov, mne sa najlepsie pracuje s mix C od schaer, ktora je konkretne na taketo pecenie.

anyka2110
autor
11. dec 2021

@bimky koka sme predvcerom piekli 🤩

anyka2110
autor
11. dec 2021

@zora53 prosim ta co su tie mrvanky? Dakujem ❤️