Kde zoženiem ošatku?

endzi81
19. nov 2018

Ahojte, viete mi poradit, v ktorom kamennom obchode v Ba mozem kupit osatku? Viem ze n eshopoch maju,ale nechce sa mi platit postovne. Dakujem

ink
Moderátor
22. nov 2018

ešte dodám, že horšie by to bolo, keby sa ti to spravilo uz s hotovym cestom vo fáze, kedy by bolo už v ošatke. vtedy by bol velmi kyslý a bola by z neho placka, ale aj táto kríza sa dá zažehnať tým, ze by si zasa pridala muku, poprekladala cesto a dala ho znova do ošatky. 🙂

endzi81
autor
22. nov 2018

@ink no to som spravila, ze som odobrala, a zase dala muku a vodu..a teraz teda dalsich 12 hodin mam cakat na rozkvas? Toto je cista alchymia to pecenie 😁 dakujem 🙏

ink
Moderátor
22. nov 2018

@endzi81 hmmmm. pre overenie, spravila si si večer rozkvas : napríklad 120gramov muky, 120 gramov vody a lyžičku kvásku. Teraz ráno si našla rozvkas už taký "rozglejený". Do tohto rozglejeného pridaj dalsiu muku, vodu, soľ ako je to dalej v recepte, spracuj cesto, nechaj ho tak 2 hodky oddychovat a popri tom ho asi trikrát poprekladaj. a potom ho spracuj do tvaru ošatky, šupneš do ošatky a do 1,5 hodky uz mozes zapinať ruru, vyhrievať plechy a šupnúť piecť.

Ak z tohoto rozkvasu vezmeš lyžičku do pohárika, tak ho ešte prikrím tak 2 lyžičkami a stačí, aj ho necháš na linke tak 2 -3 hodinky a potom šup do chladničky.

endzi81
autor
22. nov 2018

@ink ahaa..a ten chlieb nakysne? No kedze som to uz zase prikrmila tak pockam par hodin a potom skusim spravit cesto. Dakujem 🙂

endzi81
autor
22. nov 2018

@ink tak sa to nakoniec asi podarilo,pekne narastol, snad bude jedly 😂 len este taka vec.a to sa mi stalo zakazdym, ze ked vytiahnem chleba z truby a zaklopem tak znie dobre, tak ako ma, dam ho na mriezku a po chvili ako keby zvlhne, ze nie je klopavy. Teraz ho napriklad este dopekam zospodu.

lejka01
23. nov 2018

@ink ahoooj tak chlebik mi vysiel 😀😀 trosku nizsi bol, ale chutovo super takze dakujem za pomoc...cez vikend skusim nejaky iny 😎

ink
Moderátor
23. nov 2018

@lejka01 wááááááá, ty si prirodzený talent! chlebík vyzerá parádne! chytaj srdiečka 🙂