Ošatka z papierových ruličiek

rinsh
4. máj 2020

Možno to do tehto odvetvia nepatrí, ale týka sa to kvaskovania. Má niekto ošatku z papierových ruličiek? Alebo aký máte na to názor? Je to vhodný materiál alebo je lepšie si kúpiť ošatku z netu kde neviete čím môže byť ratan/pedig "námorný"

adamadent
4. máj 2020

Myslím ze to nie je zlý nápad lebo si môžeš urobiť osatku presne podľa svojich predstáv aj na bagety a pod... nie len na chlebík ale ci to bude funkčné?? Dala by som to na plienku so skrobom. Btw ved tie rulicky sa pretieraju disperznym lakom, aby to držalo to je tiež chémia.. . Veľa eshopov ma vypredané.

rinsh
autor
4. máj 2020

@adamadent cez víkend dávali Na Chalupe a tam jedna pani plietla košíky z papiera. Zafarbila ich moridlom na drevo a ešte ti namáčala do nejakého lepidlá. V dome mala z toho pomaly každú dekoráciu a vyzeralo to veľmi pevne. Ja osobne by som to chcela skúsiť len manžel má na to svoj názor. Tak som na vážkach.

adamadent
4. máj 2020

@rinsh vyskúšaj. 😊 A daj vedieť. Som zvedavá aký bude výsledok.

hivanik
4. máj 2020

Vyskusaj ale moze to navlhnut od cesta....ja pouzivam utierku...nemam osatku ale davam kosik a do neho utierku

rinsh
autor
4. máj 2020

@hivanik ja nemám ani košík ale keby to nebola ošatka tak aspoň košík bude 😃

rinsh
autor
4. máj 2020

@adamadent keď teraz zoženiem potrebné veci tak samozrejme 😉

hivanik
4. máj 2020

@rinsh ...ok....len ho vyloz utierkou a myslim, ze na zaciatok postaci

domculik
4. máj 2020

@rinsh ja kym som nemala osatku, tak som si chlebik nechala vykysnut a potom aj odrazu upiekla v mise z jenskeho skla a teraz sa mi uz ani inak nechce 🤣.

rinsh
autor
5. máj 2020

@domculik v janskom skle pečiem aj ja, ale košík si aspoň upletiem, teda skúsim to 😀

domculik
5. máj 2020

@rinsh no daj potom spatnu vazbu ak mozes, bo ja kym som nemala osatku tak tiez som aj nad tymto uvazovala, si ju spravit, ale ako vravim, pohodlnost zvitazila 😉.

rinsh
autor
5. jún 2020

Trošku to trvalo, dávala som si načas 😀 síce to ešte nie je na chlebík ale dá sa to. Len to chce ešte trochu cviku 😊 (nemala som požadovaný tvar, ktorý by som kopírovala, preto je tak pokrútený)