Ako naučím štvormesačnú dcérku piť umelé mlieko?

michaela460
29. jún 2016

Mamicky prosim poradte mam 4mesacnu dcerku ktora prestala priberat uz nemam skoro vobec mlieko a dcera odmieta umele skusala som nutrilon sunar aj cez hadicku na kojenie kupila som aj od chivatela kozie mlieko odmieta aj to uz som zufala skusam kazde dve hodiny uz asi tyzden ponukat umele mlieko a vypluva to ako ju naucit ho pit dakujem za kazdu radu

luba41
29. jún 2016

a čo teda je, ked odmieta UM? popracuj na zlepšení dojčenia, mlieko sa len tak nestratí..ak prestala priberať, niečo sa vám v dojčení pokazilo..zavolaj si laktačnú, príp. sama naštuduj a odstran príčinu..aj dieťa bojuje za dojčenie -odmieta UM..

mimca1
29. jún 2016

Skús france lait...to mlecko je trosku sladsie ako ostatné..ked ochutnas napr. nutrilon je horky...ale toto chuti lepsie....
niesom odborník..iba sa snazim pomoct/poradit....

evittam
29. jún 2016

@luba41 ....a zabudla si zase a znovu spomenúť mamila.sk.....Žena potrebuje radu ako začať prikrmovať dieťa a nie ako sa mučiť skúšaním dojčenia do bezvedomia keď to nejde a mlieko nemá....

dominikadada
29. jún 2016

My v 2 mesiacoch to iste.mala zacala priberat menej a menej..s laktacnou sme boli 4x..mala je prisata ukazkovo..len teda uz mlieka menej tak sme zacali po kojeni dokrmovat..a u nas celkom ok babylove ale take bio..ani z toho nevraca a chuti jej..

evittam
29. jún 2016

@michaela460 No skús zmeniť ešte UM - je ich na trhu viac. Ja som tiež používala pri synovi najskôr france lait a potom sme prešli na Nutrilon - mne teda vôbec nepripadá horký, ale to je vec názoru. Moja kamarátka bohužiaľ nemohla dojčiť tak tiež vyskúšala všetko možné a nakoniec im sadlo Babylove z DM. 😉

dominikadada
29. jún 2016

A este aj super cena..to klasicke cca 5 eur a to bio do 6 eur..aj tu na konovi su nan celkom dobre recenzie.

michaela460
autor
29. jún 2016

Dakujem velmi pekne tak skusim viac znaciek snad jej nejake bude chutit dam potom vediet 🙂

luba41
29. jún 2016

presne tam nájde kontakt na laktačnú...píše, že dieťa plače, že je hladné? len ona to tak vníma..dať flašu s Um je lahké, ťažšie je zabojovať o MM...ale teda záleží len nej, čo ona chce..alebo k akým info sa dostane..

evittam
29. jún 2016

@luba41 Tak tam "určite" a hlavne na "výbornú laktačnú" s víkendovým kurzom, ale toto sme si už kedysi povedali v iných diskusiách..... 😉

evittam
29. jún 2016

@michaela460 Držím prsty. A ak máš ešte nejaké to svoje mliečko tak určite ponúkaj aj popri príkrme - úplne by som to nevzdala - stále lepšie aspoň nejaké MM. 😉

luba41
29. jún 2016

@evittam oni sú odborníčky na dojčenie, vy ste odborníčky na UM..a "víkendový kurz" dá takisto viac, ako žiaden..

dominikadada
29. jún 2016

Tak napr.my sme aj zabojovali a skusili laktacnu ale ked mlieko chyba, tak je blbost na ukor dietata experimentovat a cakat na zazrak ci sa rozbehne alebo nie.cela snaha dopadla tak ze chodime kazdy tyzden na prevazenie, lebo dieta nepribera

michaela460
autor
29. jún 2016

@luba41 mam dve dcerky pri prvej som robila vsetko preto aby som nemusela dat umele dialo sa toto iste co teraz s mladsou a dcera zacala velmi chudnut az kym som nedala umele mlieko .ja nechcem prestat kojit len dokrmovat nech pribere lebo doktoka mi odporucila hospitalizaciu na infuzie ak nepribere ale dakujem 🙂

evittam
29. jún 2016

@luba41 Ja nie som odborníčka na UM ani som nikdy nebola. Ako som ti už párkrát napísala ja som dojčila a aj som za dojčenie ak je to možné - takže mi nevkladaj pod prsty to čo nie je pravda-buď taká dobrá. Ja sa len snažím pomôcť a poradiť. A ako som už tiež napísala, ja mám čo sa týka mamila.sk len negatívne a zlé skúsenosti a nie som jediná - bohužiaľ - jedným slovom "dojčoweb". A jasné, to už je len super odborníčka keď má víkendový kurz - odborníčka a laktačná poradkyňa "jak hovado" - tej by som určite zverila svoje problémy a riadila sa jej radami! Fakt si ma pobavila. 😀 😀 😀
A nie nič zlé na tom aj dojčiť aj dokrmovať keď je to potrebné. Netreba "týrať" seba a určite nie dieťa to je všetko. Len trošku zdravého "sedliackeho" rozumu a nie sa trápiť za každú cenu a nechať visieť dieťa na prsníku aj celý deň a aj tak to nemá žiadny efekt!

guiseppinka
29. jún 2016

@michaela460 este vyskusaj aj tabletky more milk plus... mne to zabera celkom na podporu mlieka... mna to v lete spasilo a teraz som mala tiez tyzden malo mlieka a mala mi odmietla aj obycajne a tabletky mi zabrali... su drahe ale ucinne

evittam
29. jún 2016

@guiseppinka Nekupuj drahé More Milk Plus - obsahujú hlavne Senovku grécku a Benedikt lekársky - kúp si radšej kapsule s obsahom čistých byliniek - sú lacnejšie a majú väčšiu miligramáž na kapsulu ako MMP - ja som s ním tiež začínala ale potom som si našla tie kapsule a je to omnoho lepšie. 😉
@michaela460

guiseppinka
29. jún 2016

@evittam a nevies ako sa tie kapsule volaju? Potrebujem do rezervy... neviem kedy sa mala planuje odstavit

luba41
29. jún 2016

@michaela460 keby dieťa bolo hladné, tak po flaši "skočí"..a ked sa ti už vyskytla druhýkrát takáto situácia, tak robíš pravdepodobne aj po druhýkrát niečo nesprávne..dieťa chudne, alebo len slabo priberá?..dieťa po 3 mes. začne priberať menej..doktorkine riešenie sú infuzky, namiesto pomoci s dojčením?..tak zarad namiesto UM normálny príkrm a dojči stále dalej..

evittam
29. jún 2016

@guiseppinka
http://www.swanson.sk/p/314/benedikt-lekársky
http://www.swanson.sk/p/306/grécke-seno-senovka...
Kupovala som tieto - maximálna spokojnosť. Ja som ich brala od cca 4.mesiaca dcérky skoro stále - trošku som "voňala" časom po sene keď som sa spotila ale to nikomu nevadilo. 😀 😎

kika2111
29. jún 2016

@michaela460 Miska,skusila si ci by pila tvoje mlieko z flasky,aj to moze byt problem,ze proste flasku nie...ale napisem ti svoju skusenost..moj prvy syn takisto plne dojceny priberal extremne malinko..a to sa mi zdalo ze pije pekne a aj dostatocne dlho..ale kazdy mesiac na poradni to bolo horsie a horsie..nakoniec som dojcila co som mohla a prikrmovala,jeho ryzovym mlieckom od 8mes. plus mu chybalo zelezo..odvtedy je vsetko ako mabyt..teraz mam tretie dietatko ,a cca od 2mes tiez nepribera ako by mal..ja som ho uz nenechala trapit ako prveho syna..proste ho nakojim kolko mozem,teda cca 3x denne a ostatne ma nutrilon a prospieva pekne.takze sa nenechaj stresovat nikym kto to nezazil..radsej spokojne dieta ako vystresovana mama aj dietatko len kvoli zachovaniu plneho kojenia...a apropo k mamilla..ani ja ich nemusim..to uz aj ja ako nekvalifikovana dam tolke mudre odpovede a rady ako maju ony...ja by som skor sla k pediatrovi a s nim/nou sa poradila..zelam vela stastia pri najdeni vhodneho mliecka..neviem ako to funguje na svk,ale tu v Belgicku mi v lekarni dali vzorky viacerych mliecok na skusenie...skus sa popytat 🙂

guiseppinka
29. jún 2016

@evittam a ako si ich uzivala?

evittam
29. jún 2016

@guiseppinka Najskôr 3xdenne 1 kapsulu z oboch a keď sa mi to upravilo tak aj menej a ak som zase zbadala, že mám menej mliečka tak som pridala. Môžeš myslím až 4x denne po 2. Kukni v návode. Ale určite sa viac oplatia ako drahý MMP - tam je obsah senovky a benediktu len cca okolo 170mg na kapsulu, v týchto je po 500mg na kapsulu. 😉

edn
30. jún 2016

@kika2111 pediatri asi moc nepomozu.. mne stale tvrdili aj v porodnici, aj pediatri, ze "preboha, len jej nedavajte z oboch prs po sebe, lebo bude pit len predne mliecko a nebude priberat".. tak sme chodili na prevazenie.. potom som si povedala, ze kaslem na nich, zacala jej davat z oboch a uz po tyzdni bola na pohlad mischelinko 🙂od vtedy ziadny problem.. taka jednoducha vec stacila..🙂 zvladla som to aj bez mamilly 🙂

daandra
30. jún 2016

mne pomohli tabletky costi - myslela som ze v 3 mes dokojim a kojili sme dva roky..pisu o nich na mamile...ale su na predpis..po nich mi mlieko tieklo..brala sommesiac

kika2111
30. jún 2016

@edn ja som davala aj davam obe prsa po sebe,pri dcerke ziadny problem,pri chlapcoch malo mlieka

guiseppinka
30. jún 2016

@daandra citala si pribalovy letak? Ziaden farmaceut, a to ich maam co svojom okoli pozehnane, to neschvaluje a oni sami by to nebrali... to, ze o tom pisu na mamile nie je smerodajne. Laktacne nie su ani lekari ani farmaceuti a ani inak medicinsky vyskoleni pracovnici, ktori mozu prespisovat lieky... mamila je cista sekta, ti ta budu presciedcat, ze kojit mozes aj v hlbokom deliriu a pri tazkych antidepresivach...

lorela
30. jún 2016

.

daandra
30. jún 2016

@guiseppinka Odporucila mi to pediatricka aj gynekologicka,do mlieka to prechadza zanedbatelne a ludia to bezne beru na zaludok...za ten mesiac mi to pekne pomohlo a viac som to nebrala,takze za mna odporucam a nie len na zaklade mamily🙂

daandra
30. jún 2016