Čo robiť, ak dieťa po umelom mliečku zvracia?

adrika214
6. dec 2011

Ahojte mamičky, mám 6.mesačného synčeka, ktorého iba kojím. V poslednom čase ho však v noci kojím aj 6-krát a preto som skúsila dať mu na noc umelé mliečko. Vyskúšala som Nutrilon, Bebu, aj francúzke, vypil trošku, ale za takú hodinku - dve veľmi vzvracal, doslova vodopády. Z materského mlieka sa mi nikdy tak nedozvracal, dokonca ani negrckne. Skúšala som mu dať aj prvú kašičku mliečno-ryžovú rozne značky a opäť sa to zopakovalo. Neviete mi prosím niektorá z Vás poradit. Ďakujem za odpoveďe

katrinka8
6. dec 2011

@adrika214 - a syncek ma uz ukonceny 6. mesiac? Ak ano, mohla by si zacat prvymi prikrmami. Odporuca sa zacinat uvarenou mrkvou alebo zemiakom - kuk niekde na nete prve prikrmy, aj tuto na MK je tema 😉 UM nie je zaruka, ze sa Ti babatko prestane v noci budit na papanie 😉 Zrejme ho ani neznasa dobre, ked sa tak pozvracal. Ak mozes kojit, je pre Teba, a hlavne pre malickeho, urcite vyhodnejsie ho dojcit. Moze sa Ti zdat narocne casto vstavat v noci, ale moze byt, ze sa mu prerezavaju zubky a preto sa castejsie budi - nemusi to byt hlad 😉 A aj s kasickami by som asi bola opatrna, najprv sa ma ako prikrm zavadzat zelenina - postupne, pomalicky. Potom ovocie, potom kasicky... 😉

mirkita
6. dec 2011

no neviem ci ti prave poradim ako by si si predstavovala...ale ja by som po takychto pokusoch na nejaky cas uplne stopla cokolvek umele pred spanim, dala by som len materske mliecko a potom o tyzden mozno by som v malom mnozstve vyskusala ak uz mu chces nieco take davat...a otestovala reakciu
ale zazraky by som necakala, teda ze ti bude lepsie spat - myslim ze je normalne ze sa dietatko v takom veku zacne v noci castejsie budit...moj robil to iste...po par mesiacoch sa to zase zlepsilo
a UM som mu nechcela davat ani nedavam a kasicky mi zacal papat len nedavno a tiez len po troske...o necely mesiac ma rok

skeptik
6. dec 2011

Urcite v prvom rade prestan s UM, a takisto ziadnu kasu. Len MM aspon nejake 3-4 dni, potom jeden druh varenej zeleniny, uplne malicko, postupne zacat, ked nebudu problemy, tak dalej iny druh. On moze mat kludne nezrelost v traveni, nejaky enzym mu chyba, to sa neda takto povedat, velmi tazko sa da urcit, co to naozaj je.
S tymi kasami pockaj aspon mesiac, a potom naozaj len lyzicku, dve. Taketo vracanie je prenho velmi narocne, to chvilu trva, nez sa mu znova hladina vyrovna (mineraly, stopove prvky, kyselina, atd.)
Tiez tie prikrmy treba davat pomalicky, niektori maju citlivy zaludok a ked sa to prezenie, tak vsetko ide naspat iked vyzeralo, ze "chce". Ale skor si myslim, ze to je ta nezrelost.

adrika214
autor
6. dec 2011

@katrinka8 dakujem za odpoved, už má ukončený, o kašičke mi povedala doktorka, (na výrobku je 4+ sú rozne značky) nech mu skúsim dať na noc. Chcem kojiť veľmi ešte som si začala aj odstriekavať mliečko aby som ho mala ešte viac, ale v noci je už toho tak moc, som z toho uplne vyčerpaná, preto som chcela skúsiť umelé mliečko. Len ked strasne vracia. Mrkvičku chcem skúsiť zajtra, len dúfam že aj z tej nezvracia. ☹

adrika214
autor
6. dec 2011

@mirkita
@skeptik
Ďakujem pekne za odpovede, budem pokračovať s MM, myslela som,že v noci mi už moje mliečko nestači, nechám tomu ešte čas

katrinka8
6. dec 2011

@adrika214 - neboj sa, ono to chce cas a trpezlivost, tieto deticky su citlive na hocico - niektore dojcene podla mna este viac na umele veci - im asi vadia ti UM - a ono je to aj v tych kasickach vlastne. Urcite sa to zlepsi, zo zeleniny by nemal vracat 😉 Dojcene deticky maju niekedy take obdobia, ze sa proste v noci viac budia. Treba si tym len prejst (obvykle), ono sa to zvykne zase upravit 😉

mirkita
6. dec 2011

@adrika214 na zaciatok mu daj z mrkvicky len par lyziciek, mozno len 3-4 a sleduj co sa bude diat...a samozrejme tu mrkvicku tri dni aspon bez dalsej zeleninky...potom pridaj dalsi druh
mne maly z mrkvy v 5. mesiaci dost kakal...doslova ho prehnalo, tak som to stopla a zacali sme az po ukoncenom 6.mesiaci...mala som pocit ze je pripraveny uz skor ale nebol tak to nemalo zmysel silit...
zial to nocne kojenie nie je ktovieco...nechcem strasit ale mali sme aj noci kedy bol hore kazdu hodinu aj castejsie...nastastie ich bolo len par...ja predpokladam ze kym je kojeny tak sa mi bude budit ...je zvyknuty ze som tam, ze mu dam mliecko....ale odstavovat ho pred jednym rokom nebudem

strapco13
8. dec 2011

@adrika214 nema zmysel davat UM..jednak ti to netoleruje, jednak podanie UM na noc vobec nie je zaruka ze sa nebude budit, jednak tym ohrozujues svoju tvorbu mliecka
moze sa budit aj pre ine veci ako to e ma hlad..zubky napr
zacni radsej na obed prikrmami zeleninkou..a uvidis ako ti bude tolerovat to

adrika214
autor
10. dec 2011

skúsili sme teda mrkvičku, kvapla som mu aj trosku MM, pár lyžičiek spapal, ale potom ho naťahovalo, a veľmi sa z nej dokakal, celkom oranžovú stolicu mal, asi to nechám predsa ešte len na MM, asi ešte nieje pripravený na príkrmy

beton
10. dec 2011

@adrika124
urcite nechaj aspon tyzden traviacu sustavu odpocinut, teda nech je len na MM a potom skus zemiak s tvojim mlieckom. mrkva niektorym detickam, zjavne aj tvojmu, nemusi robit dobre. zemiak je neutralnejsi, UM ani mliecne kase urcite nie. mliecne kase obsahuju to iste UM, z ktoreho je mu zle. ak das na noc UM, budenie sa moze este zhorsit, kedze bude mat o jedno kojenie menej kontaktu s tebou. nocnym kojenim si zaroven zabezpecujes dostatocnu tvorbu mliecka, co vo vasom pripade je naozaj nevyhnutne. deti maju take budiace obdobia, ale to nemusi vobec suvisiet s hladom a najjednoduchsie ich preklenies dojcenim. my sme niekedy hore aj 20x za noc, co bz som dala za 6x....:o)) skus sa na to pozriet tak. spi vzdy, ked mozes, aby si toto narocne obdobie zvladla..

brcata27
22. dec 2011

ahojte mam 2mesacnu dcerku dost mi grckala boli sme aj na sono ale reflux bol v norme ale doktorka nam poradila nutrilon ar ale mala z neho bolesti tak mi kamaratka poradila aptamil ar a je lepsi hovoria ze je to to iste ale mala uz tolko negrcka a ani brusko ju neboli. len mi ten aptamil uz nema kto nosit z rakuska neviete mi poradit ci by sa nedal objednavat ale z rakuska...dakujem

strapco13
22. dec 2011

@brcata27 neviem ti poradit.,.toto je poradna hlavne o dojceni..skus si najst nejaku temu o umelom mliecku v sekcii pre babatka..tam maju baby vacsi prehlad o umelych mlieckach
ale take vseobecne rady...na grckanie je dobre nosit dieta vo zvysenej polohe, nemanipulovat prilis po krmeni, cize neprebalovat hned po nakrmeni, pokial teda nie je pokakane, neprepchavat dieta velkymi davkami,

karmelka77
23. dec 2011

@brcata27 z vlastnej skusenosti ti mozem poradit tolko ze by si mohla kludne pouzivat obycajny nutrilon a do toho si kup "Nutriton" je to prasok ktory sa pridava do mlieka a tym je mliecko hustejsie a deti menej grckaju alebo teda vobec...my sme ho pouzivali dost dlho a pomahalo to...nemusis riesit kupovanie mliek AR🙂))

adrika214
autor
17. jan 2012

Ahojte,chcem sa Vás spýtat moj synček bude mat zachvilu ukonceny 7.mesiac, uz krasne papkame nemame problem, ale mam taky problem nadalej v noci velmi casto kojim. Ako by som mohla znizit nocne dojcenie?Myslela som, ze ked zacneme z prikrmamy bude to lepsie, ale nejake zmeny som nezbadala.Predtym bolo nocne kojenie caste ale to si len par krat cuckol a spinkal, teraz je na prsniku aj dvacat minut, niekedy mi prso nechce ani pustit,a stale to je velmi casto. Je to v poriadku? Prosim mozte mi poradit?

adrika214
autor
17. jan 2012

nikto?

strapco13
17. jan 2012

@adrika214 odpovedla som v druhej teme