Čo robiť ak dieťaťu neustále škvrká v brušku?

jajka0211
30. nov 2011

ahojte maminky. Moj syncek ma 4 mesiace a je plne dojceny. Obycajne kakal 2-3x denne prazenicku a ked som mu cvicila nozickami tak krasne prdkal. Posledne 3 dni kakal len 1x ale take riedke, az hlienovite.. Vela prdi ale ked mu cvicim nozickami tak uz nejde nic.. Dnes uz nekakal vobec. Nemyslim ze by mal tvrde brusko ale vkuse mu v nom skvrka.. Je aj nervozny ale nemam pocit aby ho nieco bolelo.. Su to nebodaj zubky? Dufam ze nie nieco zle v brusku ;( dakujem za vsetky odpovede

xlucia
30. nov 2011

asi mu stekaju sople do bruska. nevie ich este vysmrkat

heni79
2. dec 2011

A čo hovorí lekárka? Mohla si jej zavolať.
🙂
Je plne kojenýa prospieva?
Používaš niečo, an uľahčenie tzrávenie, prdenia, pre mlaého? Niečo ako Infacol?
Dieťa nemusí kakať 10x denne, hoci v jeho veku je to zvykom. 😀 Že má pomaly naložené v každej plienke.
Ale pokiaľ sa ti niečo prudko nezdá, skús minimálne telefonicky kontaktovať lekára/lekárku. Zuby by boli skoro, ale i to sa stáva.
Skús ho aj otočiť na bruško, na pár minút, samozrejme pod tvojím neustálym dohľadom, aby si počvičil.

miruska15
4. dec 2011

tak my sme mali podobny problem a aj mame ho dodnes.Ja som si myslela že je hladny potom že ho boli bruško čo može byt.Kamošky sa nam smiali že mame v brušku žabku.Vravela som to aj našej Dr. ta nam nato nič nepovedala tak som to spomenula na Gastre Dr. chodim tam s dcerou a ta mi povedala že je to normalne niektore detičky maju hlučnejšie črievka.Pokial je pokojny spinka nepuči sa nekrči nožičky neplače inak ako obvykle tak to nerieš.Ale spomen to svojej Dr. čo ti na to povie. 😉