Jak ukončit a zastavit tvorbu mléka?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, no už druhý den jsem se rozhodla, že skončím s kojením... Malému budou za týden dva roky, no už mi každé kojení bylo proti srsti, byla jsem protivná. Opravdu velmi nepříjemné to pro mě bylo, ikdyž už jsme kojili jen před spaním a po spaní, ale probouzel se protivný a hned máma cici... No tak jsem mu od včera začla říkat, že cici mě bolí, bere to velmi v pohodě. Krásně mi i bez toho usíná a probouzí se s úsměvem. Nicméně k problému: nevím jak dosáhnout toho, aby se mi už netvořilo mléko. Poradíte mi? Moje máma to při prvním dítěti neřešila, mléko ji ztvrdlo v prsu a musela to jít řezat.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

za odstavení není třeba se omlouvat, máte na své rozhodnutí právo a jak píšete, oba jste to zvládli skvěle. Nyní postupujte takto - nalitá, tvrdá prsa nahřejte a odsajte nebo ručně odstříkejte do úlevy - ne více. Prsa chlaďte. Můžete pít šalvějový či mátový čaj - snížují laktaci.

Mléko se může v prsou tvořit ještě další týdny, ba i měsíce. (kapku můžete ručně odstříknout i několik měsíůe po odstavení)


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová