Mám málo mlieka?

martuska90
11. sep 2014

Potrebujem poradiť.Mám 9mesačneho syna....stále kojím,ked však niekde ideme zoberiem presnidávku alebo Nestle mliečko v krabičke...
Doma ho kojím,medzitým si v choditku požužla rozok alebo piškot,ovocie....Večer mu dám pred spaním kašičku (tak sme už naučený,aby som mala dost mlieka na noc)
Doteraz bolo všetko OK,po kašičke spal dom 3-4,potom som mu dala prsnik párkrát si potiahol a zaspal (to už ho nechám u nás v posteli)....
posledný týždeň sa však veľmi často budí aj každu hodinu,začne plakať ked mu dám prsník tak sa začne po chvili jedovať ako keby som nemala mlieko,dám mu z oboch a stále sa jeduje.....potom asi po pol hodine zaspí,no nie zase na dlho....
Neviem teda že či strácam mliečko alebo čo sa deje....Zúbky už má 2spodne a spával dobre pri prerezávaní....
Poradte mi niekto,bo doma všetci do mna hustia,že ho mám viac prikrmovať že mu je už kojenie málo,ale ja sa bojím že potom prídem o mlieko a navyše musím prikrmovať ked malý priberá OK????
Dakujem za všetky postrehy a rady

safranca15
11. sep 2014

moja robila toto iste ked mala 5 mes tak soim jej pred spanim tesne davala kasicku a potom som ju nakojila a spala ze sa 1x zobudila no ked mala 8 a pol 9 mes uz jej to nestacilo a stracala som aj mlieko pretoze ked som si skusila odstriekat ledva som 20ml odstriekala z jednoho a zacala som jej davat uz iba kravske a spava omnoho lepsie

evittam
11. sep 2014

@martuska90 Ahoj, a to ešte nedávaš príkrmy? Moja má tiež 9 mesiacov a tiež ešte kojím ale aj prikrmujem. Aj keď kojím už len ráno a večer. U nás to vyzerá takto: ráno nakojím, desiata:presnidávka,jogurt,kaša,banán,....obed: polievočka+druhé (to asi 2 dni, inak bolo zatiaľ len druhé🙂 ), olovrant: podobne ako desiata a večer kaša alebo mliečko a ešte pred spaním nakojím. A takto sme už od cca 5 mesiaca. A spinká cca od 4 od 7-8 večer do rána 6-7-8- 🙂 Podľa mňa už má málo len tvoje mliečko a raz začas niečo ako píšeš, veď už má 9 mesiacov! 🙂

martuska90
autor
11. sep 2014

Ja som tiež už chcela prikrmovať ale ked som to povedala detskej na poradni tak ma zhulakala,že načo ho chcem cpať kašičkami a neviem čim ked mam mlieko.....vraj ked zacnem menej kojit tak stratim mlieko,,,,,,a to by som nechcela,tak neviem.....
maly je buclatý,takže málo to nemá....teda aspon doteraz,preto sa pýtam 🙂 🙂

evittam
11. sep 2014

@martuska90 Tak sa spýtaj lekárky či už počula o imunologickom okne 😀. Ja som to síce počula až teraz pri dcérke, ale aj syna som začala prikrmovať nejak okolo 5 a pol mesiaca a lekárka mi to len odporučila a tu sme - všetci zdraví - klop,klop. 😀

martuska90
autor
11. sep 2014

No a vy ste teda nestratili mlieko ked ste začali menej kojiť??
Lebo ja som mu tiež už párkrát skusila cez den uvariť zeleninu,polievku...atd a po 2-3dnoch som nemala skoro žiadne mlieko,tak som začala zase plne kojit a bolo ok... 😖 😖

evittam
11. sep 2014

@martuska90 Všetko v pohode, tak mu skús dať polievočku a potom ešte nakojiť, ja som to tak robila zo začiatku 😉

moonlightflower
11. sep 2014

podľa mňa sa ozvi laktačnej, tá je na to vyškolená a určite by to vyriešila aj jedným mailom, alebo stretnutím

martuska90
autor
11. sep 2014

a NEMáTE NA NEJAKú KONTAKT??

evulienkaslx
11. sep 2014

co vsetko papa? 9mesacne dieta ma jest uz ovocne prikrmy alebo jogurt najlepsie doobeda, poobede/ naobed zeleninovy/zeleninovo-masovy/zelenina+zltok, vecer obilninova kasa, mliecko materske na poziadanie, velke davky mliecka 2-3x (rano, vecer, pripadne cez den)
dufam, ze nie je iba na materskom mlieku, lebo bola aj taka mamicka, co si nastudovala dake super stranky na nete a rocne dieta jedlo iba materske mlieko a skoncilo na Are s tazkou anemiou...

martuska90
autor
11. sep 2014

Doobeda ma presnidávku,,,,,,potom má polievku alebo zeleninu z masom.......pred spaním kašičku...
medzitým ho ešte kojím.....
to ma ani nestrašne tuto takými témamy ☹ ☹
ste ma tu normálne zneistili,že som na prd mamina 😒 😒 😒

monique82
11. sep 2014

Ahoj, ja som mala podobný problém, malý sa v noci budil každú 1,5 hod. Najskôr som skúsila čaje pre kojace matky a potom som mu na noc dávala Bebu. Jeden deň papal takto: ráno kojenie, desiata jogurt, presnidávka alebo banán, obed polievočka + zemiaková kaša, olovrant kojenie+ ako desiata, večer kašička /ryžová, krupicová, zemiaková/+kojenie a pred spaním 210 ml Beba 2. On viac neplakal a ja som sa vyspala

ajana1
11. sep 2014

podla mna strasne malo papa. Nas maly zje pocas dna teply obed, ovocie a kusok chleba a popri tom ho kojim asi tak 5 krat denne. Skus mu dat viac papat pocas dna. A mozno len sa ti potrebuje upravit laktacia. Urcite si mala tento isty problem uz par krat len vtedy si to asi tolko nevnimala

ajana1
11. sep 2014

@martuska90 inak nam tiez odporucili najprv nakojit a po hodine dat "prikrm" a mlieko nestracam. K tomu chodim do prace a tam si dva krat odstriekavam aby mal maly co papat druhy den. A to spava od 7 do 7 s tym ze sa raz zobudi na krmenie okolo 11.

martuska90
autor
11. sep 2014

Ja neviem mne sa nezda že by malo papal,medzi jedlami ešte v choditku ma rožok alebo piškotky....alebo mu dám do sieťky piškot s ovocim....V podstate ked nespí tak furt niečo papa :D
A s tým umelym mliekom....kupili sme Hami 2 aj proti grckaniu (omylom) neviem či to je tým ale ked som mu ho večer dala tak mi celu noc nespal a furt plakal,potom dooooost vygrckal tak som ho nakojila,zaspal a už som mu to viac ani nedávala....ked sa narodil nez mi nabehlo mlieko mi dali v nemocnici nutrilon ten ho zapekal....tak nad umelým mliekom váham po týchto skúsenostiach....
Kašičku má rád ale viac jak 160-180 nespapá a potom je o pol noci o 1,00 hore...

luba41
11. sep 2014

@martuska90 http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/
kašu má na večeru vo flašii alebo jedáva lyžičkou? možno mu je ťažko po nej, ono teda kaša na noc na žalúdok nie je teda nič moc ..skús vynechať, radšej večer len nadojči, a vymen príkrm a daj kašu na olovrant..ak prsník cez den dostatočne ponúkaš, tak MM bude aj večer, aj v noci..možno ked tie jedlá cez den zosumarizuješ, zistíš že toho zje vela..a kolkokrát Ti vychádza cez den nadojčiť? inak detičky sa stále menia..niekdy sa stáva, že čím sú strašie, tým viac sa budia-cez den prežijú vela podnetov a nevedia to v noci spracovať..