Mám začať prikrmovať 5 mesačného syna?

Zodpovedané
29. mar 2019

Dobrý deň,

synček má ukončených 5 mesiacov a papá každé 3 hodiny. V noci nepapá. Plienky nemá veľmi precikané, so stolicou problémy nemá. Za mesiac priberá 800-900 gramov.

Mám mu pridať čajík?

Mám ho začať už prikrmovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

máte zdravé a prospievajúce dojčené bábätko. S príkrmami začnite vo chvíli, keď syn bude javiť tieto znaky - intenzívne sa zaujímať o jedlo, keď jete, opýtať hlavičku, chce ochutnať. Dokáže si dať predmet do úst a pustiť ho. Keď Vás pozoruje pri jedle, naťahuje ručičky po jedle, slintá, keď vás vidí jesť či piť - jednoducho, budete mať pocit, že by si tiež dal.

Neponáhľajte, kľudne dajte ochutnať to, čo jete = olízať lyžičku, roztlačený zemiak, kašu.

Ak je aktívny, skúste začať s malým množstvom mrkvového či iného zeleninového pyré - som skôr zástanca domáceho varenia. Opäť len pár lyžičiek.

Dôležité je, aby ste stále dojčila na požiadanie a len pridala príkrm. Keď sa bude chcieť nakojiť o 12tej, nakojte a až potom dajte príkrm. Vôbec nepozerajte na množstvo, ktoré spapá.

Varené pyré si môžete zamraziť napríklad v malých zásobnikoch na ľad a jednotlivé kocky potom rozmrazovať.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová