Môžem kojiť a popritom dávať na noc umelé mlieko?

patriciaconkova19
5. máj 2016

Ahojte som prvorodicka mali bude mat v sobotu 4 tyzdne... mali pekne papal budil sa kazde tri styry hodiny na kojenie no posledny tyzden mi vstava kazdu hodinku na prsu chce byt nonstop aj ked netaha.... on sa napapa odgrgne si aj vyvracka ked sa preje no aj tak chce prso ..pri nom zaspava a posledne tri dni mi zacal robit to, ze papa napr. minutu, dve potom sa sam odsaje a zacne plakat a zas hladat a nervacit sa ....musim mu furt pomahat sa prisat ale on sa pochvili zas odsaje a takto to robime aj polhodinu-hodinu vkuse.... cez den sa to este da zvladat ale ako mi to robi aj v noci tak som zufala a chcem ho krmit na noc umelym aby sa viac nasytil a dlhsie spal.... skusila som mu dat uz aj umely no nechce vypit viac ako 30ml a o hodinku je zas hore.... prosim o radu skusenych mamiciek... vopred dik

jasmika
5. máj 2016

a nemôže to byť preto že tvoje mliečko sa teraz mení na hutnejšie? preto ho on teraz ťahá viac, a tvoje prska sa prispôsobia a začnú robiť hutnejšie mliečko.. vola sa to laktačná kríza.. niektore ženy kôli tomu prestanú kojiť alebo dokrmujú, lebo si myslia že nemajú dosť mliečka... ale je to prirodzené a prechodné, kým sa teda mliečko prispôsobí požiadavkam rastúceho bábätka.

pribinak
5. máj 2016

Toto je podla mna zly napad, jednak babo akurat popleties, satie s prsníka a z flase je dost odlišne
Druha vec, nočným dojčením sa tvorí prolaktín, hormón, ktiry je zodpovedný za tvorbu mlieka
Toto podla mna nie je o hlave, takze UM nic neporiesi

rusalinka
5. máj 2016

Ahoj. Môcť, môžeš, ale či to bude mať účinok je na zváženie. Ako ti už jasmika a pribinak napísali, aby sa to ešte nezhorčilo. Mliečko sa môže upravovať, môže to byť kríza... skús sa radšej poradiť s nejakou laktačnou poradkyňou, určite nejakú nájdeš aj tu, alebo na mamile a pomôžu ti 🙂 Držte sa 🙂

evittam
5. máj 2016

@patriciaconkova19 Ahoj, kľudne môžeš ak máš pocit, že má málo keď ju nadojčíš. Ja som síce staršieho syna začala UM prikrmovať až cca od necelého 4.mesiaca - každý večer vypil ešte fľašu UM (druhý večer môjho odstriekaného MM) a som ho aj nadojčila tesne pred spaním. Dcérka bola prikrmovaná od narodenia. Žiadny problém sme nemali. 😉 A mamila? No, tak to je posledný web kam by som písala ohladne dojčenia.

zuzanaxyz
5. máj 2016

Mne sa mala tiez takto odtahovala od prsnika priblizne okolo 4-5 mesiaca. Ja som si prave nocnym dojcenim upravila (zvysila) tvorbu mlieka. Malu som dokonca zacala budit cca kazde dve hodiny. U nas to pomohlo 😉 (aj ked je pravda, ze ona skor mala tendenciu zobudit sa raz za noc)

zabina27
5. máj 2016

skusit to mozes, ale um vobec nemusi pomoct od nocneho budenia, takze az tak by som sa na to nespoliehala. navyse pises, ze vypije 30ml - tak mozes skusat, ci vypije viac, mozno ak hej, tak sa viac zasyti, ale ak to nechce pit, tak nasilu ho nenastopes...
ale ono aj babo sa meni stale, ze pred par dnami pekne spaval nic neznamena, teraz moze mat horsie obdobie a zase moze niekolko mesiacov dobre spat, potom zuby atd 😉

bestester
5. máj 2016

tak umele mliecko mozes skusit a uvidis. Nevyskusas nebudes vediet.. Treba skusat 🙂

zuzka_1985
5. máj 2016

cumlik pouzivate? mozno len chce dudlovat...

candii
5. máj 2016

Moze to byt rastovy spurt aj moj cca vo veku tvojho bol non stop na cecku a potom sa to upravilo .. tychto spurtov byva viacej a ak chces kojit treba vydrzat.

meluela
5. máj 2016

@patriciaconkova19 ked sa prejeda tak mlieka mas dost. je to taky vek. treba vydrzat. ked das umele, tak sa o par tyzdnov necuduj ze ti odchadza mlieko. ale ak nevladzes a mala by si sa z toho nevyspatia scvoknut, tak um je urcite lepsia volba nez matka na liekoch

katka253111
5. máj 2016

Moj bol prikrmovany umelym od narodenia, nikdy sa neprisal,tak som.odsavala do 5.mesiaca,ale to vzdy len nie vela som odsala a za velmi dlhu dobu... Je to podla mna na tebe, ja by som.uz radila hlavne nepočúvat tie vsemozne rady,ze jedine dojcene deti su zdravé a pod,kamoska dojcila do roku a pol a mala bola po cely ten cas viackrat chora nez nas maly,prikrmovany od narodenia 🙂

edn
5. máj 2016

ja nie som zastanca dojcenia za kazdu cenu, ale podla toho, co ty popisujes, si myslim, ze UM nepomoze.. moje dcery nespali v noci do roka a pol vobec a od 6. mesiacov boli na UM aj prikrmovane a nezmenilo sa nic.. skor si myslim, ze ten dudel (ako tu uz niekto spominal) by pomohol alebo iny sposob kojenia.. treba skusat..

mia265
5. máj 2016

boze ved ma mesiac,co by si chcela, aby ti spal celu noc? on ani sam nevie,co chce. davaj mu prsnik,kedy chce, ze kazde styri hodıny.... ja som ho pomaly do pol roka kojila kazdu hodinu,neskor dve... vsetko sa upravi, najde si svoj rezim,ale neviem,co by si teraz chcel

stastnablcha
6. máj 2016

ahoj. neblbni s umelym mlieckom.. mas svoje, tes sa z toho, babo ma len 4 tyždne to vydrzis, ono sa nastavi 🙂 chce to len cas..

katka1981
6. máj 2016

Nie je problem v kojeni, problem je v refluxe. Presne toto robila nasa. On negrcka lebo sa preje, ale preto, ze ma reflux. Odtahuje sa a jeduje, lebo ho boli zaludok a pali zaha, ma kyselinu z mlieka, kt. sa mu vracia zo zaludka. Lekari radia davat odgrgavat. Pre nas to bolo peklo. Jedine co nam velmi pomohlo bolo: kojis iba v lahu, nesmies mat preplnene prsniky (ak su plne, mlieko pred kojenim odstrekni), babo nesmie hltat, inak sa reflux zhorsuje. Nedavaj mu ziadne cajiky, ty nepi ziadne caje pre tehotne. Pozor, dieta ani ty nesmies fenikel, aniz, matu, ani caje, ani kvapky, kt. toto obsahuju, zvysuju kyselinu. Ked sa babatko v lahu napapa, nemanipuluj s nim. Nedavaj ho odgrgnut, musi mat klud, aby sa mu nehybal zaludok, inak zacne grcat. Ak by uz vygrcol, daj mu za lyzicku (na lyzicku) cistu vodu, ta mu kyselinu trosku stiahne. Nedaj mu viac, lebo bude grckat. Kup Gastratuss v lekarni, mozes mu dat po kazdom kojeni podla navodu. Prebaluj pred krmenim ak je mozne, po napapani s babatkom minimalne manipuluj. Ver mi, toto nam pomohlo neskutocne. Vraj kojene deti vyrastu z refluxu skor ako nekojene. Nasa presla na Nutrilon AR ako 9 tyzdnova, ja som zacala brat lieky na stitnu zlazu a na srdce, kt. sa nezlucuju s kojenim a reflux mala silny do 15 mesiacov. Ale v tomto rezime sme pokracovali. Nam plakala nonstop, cele noci, cele dni. Kazdy radil kojit iba 10 minut. Mala bola hladna a grcala stale. Az ked som ju raz nakojila tak ako som ti pisala, a nechala ju nech taha kolko chce, a zaspala tak, tak mi spala 6,5 hodiny, co sa nikdy predtym ani potom ked sme presli na UM nestalo. Predtym spavala 30 minut za den a noc dokopy. My sme jej kupili na brusko Babycalm, kvapky na vyprdenie, zial obsahovali prave oleje zo spominanych byliniek a tie jej ten reflux tak zhorsili, ze hroza. Dodrzuj tento rezim, podla mna sa mu polepsi. Na UM by som neprechadzala. Nezabudaj, prsia nesmu byt tak plne ze ti strieka mlieko. Nedavaj odgrgavat. A vyborna poloha je na brusku ak znesie, inak nam v tom najhorsom case ani nezaspala, spavala na mne a na muzovi, ked jej v vrajybehla v spanku grcka, pekne vytieklo na mna, potom sa to upravilo a spavala krasne v postielke na boku a mala monitor dychu. Aj cumlik pomaha pri refluxe. Keby nieco, ozvi sa.

0ria0
6. máj 2016

pokial máš s dojčením problém tak prejdi na um.. Je to určite lepšia voľba akoby si sa mala trápiť a nevovať 🙂

lienk12
1. okt 2019

@katka1981 ahoj viem že je to starší príspevok.mle.sa opýtať?aj moje bábo má.reflux lenže sa aj prejeda.aj tak ju mám nechať ležať?a keď jej začne vybiehat mliečko?a mali ste sono?nás nechcú poslať lebo že aj tak sa tým nič nespraví.uz som.zufala.kukam to Nutrilon ár či by nám pomohlo.inac ja dojcim.

katka1981
1. okt 2019

@lienk12, neprejeda sa. Grcka lebo ma reflux. Pokial pribera, nema zmysel ozaj to sono, lebo nic sa nevyriesi. Kojis? Nesla by som na UM pokial mozes kojit. Davaj Gastrotuss. Plakava? Ako sa prejavuje reflux? Kycha? Cka? Grcka, chrapka, kasle? Kolko grcka, ako je stare.

lienk12
2. okt 2019

@katka1981 grcka aké nervózna že má niečo v hrdielku.malo vydrží po leziacky lebo je jej to neprijemne

katka1981
2. okt 2019

@lienk12, nam velmi pomohlo pri dcerke kresielko fisher price vibracne, ale nebolo na vibrovanie, mozete aj ine kupit, aby bola vo zvysenej polohe. Nam bolo zle zobrat dcrku na ruky, lebo jej to rozkyvalo zaludok a spustilo grckanie

lujizka
18. jan 2021

dopri vecer mohla bi som poprosit o radu mam 2 tyzdnove chlapceka mozem ho aj dojcit aj umelo stravovat ??? lebo som prvo rodicka chcela by som radu o skusenich mamiciek

katka1981
30. jan 2021

@lujizka, preco chces davit umele mlieko? Davaj iba materske, ak by si mala malo, prikladaj co najcastejsie, mliecko sa rozbehne. Najviac mlieka sa tvori v noci, ak by si potrebovala poradit, tak mi napis spravu.

lienk12
1. feb 2021

@lujizka ahoj ja som tak skusala lebo som nebola trpezliva a chcela som aby dieta vela v noci spalo. Ale zacalo ju z um boliet brusko a mala zapchu a to sme sa len natrapili. Potom som uz len dojcila a vsetko bolo ok.