Problémy s prikrmovaním umelým mliekom

mimuska981
8. feb 2013

obry den mala ma mesia a kojim ju v poslednych dnoch mi stale place .Boli sme dnes u doktora a ze pribrala len 100g za tyzdenco je malo.Kazal nam prikrmovat nutrilonom ale ona ho nechce .Davala som jej ho nasilu ale cely mi ho vygrckala ...Nechcem jej davat umele mlieko ale ked musim tak musim ..Poradte mi prosim co mam robit ked mi nechce nutrilon a stale place od hladu

luba41
8. feb 2013

@mimuska981 keby bola hladná, vypije aj nutrilon. A 100g za týžden nie je málo. Od 4 .mesiaca bábätka väčšinou priberajú menej ako prvé 3 mesiace....Zavolaj nejakej laktačnej poradkyni http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do..., tá Ti poradí 😉

eveenka
8. feb 2013

@mimuska981 ahoj...minimalna hranica je cca 75g za tyzden...to ze placka este nemusi znamenat ze je hladna, nase dieta priberalo aj 300g za tyzdan a revala ako tur :D ma totiz reflux, skus sa skontaktovat s laktacnou poradkynou na stranke www.mamila.sk najlepsie ti poradi, skontroluje prisatie, poradi nieco na zvysenie tvorby mliecka, pripadne dokrmovanie cievkou priamo na prsniku...niektore deticky priberaju menej zo zaciatku a rozbehnu sa neskor hlavne este pickaj s tym nutrilonom a nwdavaj urcite nasilu ani cez flasu...mne laktacna velmi pomohla bez nej by som uz davno nekojila...

emka160
23. sep 2013

viete mi poradit, mam 2 mesacnu dcerku , od zaciatku papame cisto len umele mliecko Nutrilon 1 HA kedze nam ho doktor odporucil, (ja nemozem kojit,) lenze mala z neho grcka, to by sa dalo prezit lenze horko tazko ju uspim a potom sa z nicoho nic zobudi a potom grcka jedna radost dokonca tie grcky z nej vyletia do vzdialenosti aj 30 cm, takto je to za kazdym krmenin, doktor povedal ze mala ma reflux, ale nepotrvdil nam to na 100% neposlal nam ani na ziadne vysetrenia lebo ze vraj nemoze nic riesit pokial mala nemala 3 mesiace tiez povedal ze by sa to malo po 3 mesiacoch same upravit, poradte mi co mam robit, trapime sa obidve mna trapi to ze sa mala velmi trapi pomozte mi, dakujem

jumama
23. sep 2013

Sikmo postielku, podlozte nohy postielky knihami, aby bol sklon postielky cca 30 stupnov. Aby mala vyssie hlavicku. A napriklad neviem, ci davas odgrgnut, nasa mala bola grcos a mala ozaj slabulinky zvierac na zaludku, keby som s nou po piti mliecka manipulovala, tak by grckosila oblukom ako tvoja malicka. Takze ja som ju pekne nechala lezkat v postielke pri piti mliecka a nedavala odgrgnut... Toto radila aj na www.dojcenie.wordpress.com laktacna poradkyna, hoci nas doktor sa tomu cudoval trochu 🙂 a tak tiez otrocke pre maminu, ale znizila som davky mliecka na 60 ml, hoci potom papavala castejsie, ale jednoduchsie to stravila, ako ked by som jej dala 100 ml, to hned polku vygrckala.

jumama
23. sep 2013