Znížená činnosť štítnej žľazy

danka1611
1. júl 2014

Ahojte baby, chcem sa spýtať kto má takýto istý problém ako ja so štítnou žľazou. Ja som takýto problém nemala vôbec a až po tehotenstve mi to doktor zistil, na preventívnej prehliadke. Tak som bola na endokrinológii a predpísali mi lieky. Tak sa chcem spýtať ako sa pasuje vy s tím...kedže ja sa snažím schudnúť, ale ide to pomaly..Ďakujem 🙂

denide
1. júl 2014

ahoj aj mne to zistili az po tehotenstve a mne sa teda vobec nedari schudnut a ked som sa nato spytala endokrinologa tak, ze to so stitnou zlazou nema nic spolocne, lebo som mu hovorila, ze po prvej dcere som hned schudla na povodnu vahu a teraz pomaly rok po 2 porode a nic akoby som bola stale v 9 mesiace nic som po porode neschudla 😠

mejjus
1. júl 2014

@danka1611 ahoj 🙂 mne to zistili po prvom tehotenstve...beriem euthyrox(14 rokov) ..no ja som minulý rok schudla 27 kg (to sa mi už podarilo 3x..stále mi to príde nazad ) nebolo to ľahké , musela som fakt makať..a to robím odvtedy stále..jediné čo mi robí problém je moja nálada ..strašne kolíše , súvisí to s liekmi..zle ich znášam , a ešte teplo..neznášam teplo , je mi stále zle...to je všetko 🙂

ervenka
1. júl 2014

@denide mne nasa dr. povedala,ze stitna je zodpovedna za pomale, tazke chudnutie. VEd stitna je aj o metabolizme. 😉 Mne musela dr. znizit davku hormonov, lebo som to zle znasala. A hned mi aj povedala,ze mozem rychlo pribrat, aby som sa nezlakla.
@danka1611 mne to zistili ked mal drobec 3 mesiace, trvalo 2 roky, kym mi nastavili dobre davku (stale zvysovali, az som mala vyrazne vedlajsie ucinky). Takze boj na dlhe trate. Na MK je aj skupina Stitna zlaza.

denide
1. júl 2014

@ervenka vidis a mne endokrinolog povedal, ze to s tym nema nic spolocne a naschval som sa spytala lebo som si to uz nevedela inak vysvetlit, ani kilo dole od porodu vlastne z pred porodu, uz sa pomaly do nicoho nezmestim 😢

soniatko
1. júl 2014

pri znizenej funkcii sa pribera, tie, ktore maju zasa naopak zvysenu, byvaju vacsinou chudunke. ja sa lieci na s.z. od 17tich a ta ten cas som pribrala 30kil. ale zasa musim priznat,ze si za to mozem sama nespravnou zivotospravou, akurat, ze nam sa tazsie tych kil zbavuje.

soniatko
1. júl 2014

@denide ja som kedysi citala, ze ak nam chyba hormon a doplname si ho formou tabletiek, uz to nie je ono. a prave ten hormon je zodpovedny za rozpustanie tukovych kvapociek.

timuska26
1. júl 2014

@danka1611 ahoj a ako sa volaju hormony, ktore beries?

danka1611
autor
1. júl 2014

@timuska26 ahoj beriem euthyrox 25mg..

ervenka
1. júl 2014

@soniatko hmmmm, ja sa toho aj trochu bojim. Lebo na zdrave tehu+ zdrave ditko potrebujeme dobru hladinu hormonov SZ. MM by aj rad ditko, ja som doteraz odkladala, ale uz aj ja by som druhe. Dr. mi hovorila uz par krat, ze sa nemam coho bat. Ze to je ako s inzulinom. Bez inzulinu je zivot bleeeech, ale s nim- da sa. A ze ked mam dobru hladinu, dobry zaklad je uz tam... Ale ja ti raz neviem 😉

soniatko
1. júl 2014

@ervenka ja beriem striedavo Eutyrox 125 a 150. pocas tehu som bola sledovana castejsie na internom. aj pred tehu sa mi moj dr snazil pomoct, lebo vedel, ze sa nam nedari.po porode, zostal prekvapeny, lebo vraj sa zvykne s.z. zlepsit, no mne sa mierne zhorsila. tak teraz mi strieda davku liekov, lebo stale nemam dobre vysledky. buduci tyzden idem na kontrolu, tak som zvedava.

timuska26
1. júl 2014

@danka1611 to este beries malu davku, ja kombinujem 50 a 75 euthyrox, od tychto hormonov by pacient nemal priberat, skor chudnut, ale kedze to posobi na ostatne hormony v tele, co moze sposobit spomalenie procesu chudnutia, cize schudnes len ti asi musia dobre nastavit hormony.
mne tiez zistili 2 roky po porode, ze mi stitna zlaza zle funguje a este na jednej strane ju mam aj zvacsenu. otehotniet by som tiez chcela teraz a takisto ma ubezpecuju, ze uz od zaciatku vsetko dobre dopadne, len musim dodrziavat kontroly u lekara a nevynechat ani jeden odber krvy, pomocou toho zistia pocas tehotenstva stav hormonov stitnej zlazy. vela mamiciek ma problemy so stitnou zlazou a porodia zdrave deti 😀

ervenka
1. júl 2014

@timuska26 no ved to- vsetci vsade maju zdrave deti, lebo "zazraky sa deju" 😀 Len ja som brala aj homeopatika- a nic, aj MAcingovu som skusila, lebo istoooooooo pomoze pri SZ, a zase nic. Tak som zvedava. A keby nic, my mame "aspon" 1 zdrave ditko. 😉

timuska26
1. júl 2014

@ervenka ja mam aj endometriozu a otehotnela som prirodzenou cestou a mam takisto drobca a tiez sme stastny, chceli by sme tiez druhe a nevieme co pre nas este osud nachystal, mozno to pojde a mozno nie, neroztrhnem sa kvoli tomu. viem, ze moje telo potrebuje pomoc, bo samo nedokaze vytvarat ten hormon, tak mu pomozem a uvidim, co dalej 🙂

jarushka599
1. júl 2014

ahojte, ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy už 10 rokov, pokiaľ mi na to neprišli lekári, tak som priberala aj z vody a zo vzduchu, ale ako náhle nastala liečba, všetko je ok, a chudla som, do 3 mesiacov som dala dole 15kg, pri strese v práci aj viac, priberá sa iba pri zle nastavenej liebče, ak bereš podľa dávkovania, všetko je ok, brala som eutyrox 75, ked som otehotnela zvýšila mi dávku na 120 a 150 ob deň, lebo babo si bralo bez dávkovania, ako som porodila znížila som na 100, teraz som bola na kontrole po 3 mesiacoch po pôrode a výsledky sú v pohode, ostáva mi 100 na 6 mesiacov a potom uvidíme. Počas tehu som pribrala 16kg a teraz po 3 mesiacoch mi ostali 3kg ešte, ale neobmedzujem sa v jedení, necvičím,nebehám, nič..... malý je zdravý a v pohode, nemá to žiadny následok na ňom, kamoškyna dcéra po pôrode mala zvýšenú hodnotu , ale vzhľadom na to, že sa liečila matka na štítnu, tak dieťa pozorovali a do 3dní to z malej vyprchalo a bolo všetko v pohode, netreba sa báť, dieťatku to neškodí 🙂

borkavan
1. júl 2014

@danka1611
@denide ja beriem Eurothyrox 25 a brala som ju aj pred teho. A schudla som. Síce chcelo to drinu a akonáhle som polavila, tak to išlo hore aj z vody. Ale pravidelným cvičením-behom a kontrolou jedla ako tak, som schudla aj pri zníženej funkcii štítnej zlazy.
Lenže teraz som tehu a prestala som sa hýbať a jem všetko a tak som pribrala už 13 kg.
Všade píšu, že za to, že sa nedarí schudnúť môže znížená funkcia štítnej zľazy, ale ked berieš lieky a hýbeš sa a nežereš ako pako, tak to ide dole.
Horšie je, že to musí byť kontrola na celý život, lebo ako som písala. Akonáhle som polavila v jedle, tak kilá išli hore a to som aj behávala aj cvičila.
takže vzhuru do správnej životsprávy.

denide
1. júl 2014

@borkavan ahoj aj ja beriem eurothyrox ale 50tku uz asi vyse roka a nepomaha mi to aspon co sa vahy tyka, mam aj uzliny po stranach na krku taky pocit ze tam nieco je, nie v strede a aj nato mi lekar povedal, ze to so stitnou zlazou nema nic spolocne, pritom som toto vsetko okolo stitnej zlazy zacala kvoli tymto uzlinam, bola som najprv na sone aj na krcnom a nakoniec som skoncila u endokrinologa ale tie uzliny po stranach sa nejak este stale nevysvetlili, neviem k akemu lekarovi teraz mam ist ked to so stitnou zlazou nema nic spolocne musim skocit k obvocnej nech ma niekam posle sice neviem kam ale uvidime,

borkavan
1. júl 2014

@denide a na endokrinologii ti robili aj sono? mne vždy robí aj sono štítnej zľazy

laskamoja123
1. júl 2014

@denide tanquei

denide
2. júl 2014

@borkavan sono mi robili v starej lubovni tam som bola u svojho prveho endokrinologa a ten mi predpisal aj lieky a povedal, ze si mam najst nieco blizsie tak som sla do serede aj s papiermi z lubovni ale tento mi sono nerobil on tusim ani nema posiela to inam on ma len prehmatal na krku a bolo pozrel vysledky krvi a nic nezmenil.

protektinka
2. júl 2014

Ja som si objednala produkt s názvom KELP- vyrobené z hnedej morskej riasy na podporu činnosti štítnej žľazy z www.iherb.com
Po pôrode sa mi za rok podarilo schudnúť 28 kg, ale potom som mala nejaké problémy, prišli depky a pribrala som naspäť 10 kg a nie a nie sa ich zbaviť.
Toto mi pomohlo- už som schudla 6 kg.
Navyše ak zadáte pri prvej objednávke kód DHG359 zísate zľavu 5 dolárov z prvého nákupu.
Ak neviete po anglicky, držte sa ako ja návodu na stránke www.tvoje-zdravie.eu
Doprava na Slovensko stojí iba 4 doláre.
Majú tam kopec skvelých vecí, ktoré na Slovensku nezoženiete, alebo len za vysokú cenu.
Ja si z tade objednávam všetky výživové doplky a kozmetiku, čo potrebujem.

twinflame
2. júl 2014

Vedeli by ste mi prosím poradiť dobrého endokrinológa v Bratislave? Niekoho kto má slušný ľudský prístup a je aj dobrý odborník. ďakujem

denice
3. júl 2014

@twinflame v Ruzinovskej poliklinike je MuDr. Eva Loyschova a je velmi prijemna a profesionalny pristup. Jedine co mi vadi je mlada sestricka ktora nevie brat krv a brala mi ju na 3x a zostali mi modriny. Ale doktorka vyborna.

twinflame
4. júl 2014

@denice ďakujem pekne, skúsim sa k nej objednať

cicamica1980
28. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Chcem napisat skusenost, v zahranici existuje liecba aj prirodnymi hormonmi. Pri liecbe euthyroxom mi hypo symptomy nezmizli, pri liecbe prirodnymi hormonmi ano

strasska
16. okt 2018

@cicamica1980 mohla by si mi prosim o tych prirodnych hormonoch viac? Dakujem, kludne aj do spravy.

cicamica1980
17. okt 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@strasska hashimoto.sk
Na fb skupina hashimotoSK&CZ

bohuzial nestiham odpovedat kazdemu osobne, je to vela info. Vsetky info som dala na web a fb

pepusa1
11. máj 2019

Chcem sa opýtať aké ste mali príznaky