Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

11 týždňové dieťa nechce prsník

zuzanajamriskova
8. jan 2013

Poraďte mi mamičky mala som málo mliečka tak som musela malého prikrmovať ale teraz s ato upravilo ale on ma odmieta...aj som skúšala mu dať trošku z falše kým ho trošku zasýtim a potom dojčit ale ani to nepomáha..má 11 týždňov...

ankaevka
8. jan 2013

@zuzanajamriskova no tak to si už asi zvykol na fľašu ☹ ..z nej mu ide ľahšie ako z prsa, neviem či sa to dá ešte vrátiť späť...možno poradia mamičky, ktorým sa to podarilo...držím palce

boka79
8. jan 2013

Ahoj, jedna sa o dojcenecky strajk . Jednak to je caste v tomto obdobi, kolotretieho stvrteho mesiaca, jednak to moze byt nasledok pouzivania flasky, cumlika, moze to byt po ockovani, ked je babatko chore, ked je maminka chora, ked zazije babatko sok, ale najcastejsie je to reakcia na spomaleny tokmlieka.

Ja by som zavolala v tovojom pripade laktacnu poradkynu, lebo asi bude treba zlepsit prisatie a pozriet sa na dojcenie. Dolezite je hlavne zrusit flasku a snazit sa prikrmit inak, ked babo nechce, poharikom, lyzickou. potom by si sa mala mlieko odsavat, ked nepije z prsnika a snazit sa nenutene bbabo dostat na prsnik, cize tulit sa, ponukat casto, hlavne, ked je v polospanku, nechat pti sebe spat, a mozno sa v noci chyti a nadojci, dojcit pri zobudzani, pri zaspavani, medzi spank. cyklami a kontakt koza na kozu. Pokial mas jedno babo, lahni si s nim do postele , ked aj na cely den, mojkajte sa, ponukaj prsnik.

Ale urcite zavolaj laktacnu,asi bude treba zvysit tvorbu mlieka, mozno reaguje na spomaleny tok. Neviem, ci som napisala vsetko

ale precitaj si toto
http://dojcenie.webnode.sk/postupy/ako-prekonat...

drzim ti palce, nech sa to polepsi.

a hlavne sa snaz ukludnit, on Ta neodmieta, len reaguje na nejaku zmenu.. nedostala si evtôl. menzes? Alebo antikoncepciu? to moze byt tiez pricina

zuzka38
8. jan 2013

@zuzanajamriskova laktacnu poradkynu, skoda, ze si ju nevolala hned.. drzim palce, este sa to da zachranit podla mna..

zuzanajamriskova
autor
8. jan 2013

@boka79 ano brala som HA a znížila sa mi tvorba ale kým su ju vysadila a vrátila sa do normálu tak už si zvykol na fľašu...už som skúšala aj tak že som mu z falše nedala ale on tak strašne plakal chudáčik od hladu aj so mu striekala mliečko rovno do ust a nepomohlo...

marka81
8. jan 2013

@zuzanajamriskova Ahoj Zuzi, no neviem ,ci to pomoze, ale skusim ti poradit. Ja mam momentalne 3 babo ,kt.ma 3 mesiace a zacalo byt pravidelne hladne kazde 2 hodiny,tak ho tak casto aj prikladam. Po troch mesiacoch sa meni kvalita mlieka a babatko rastie. Podobny pripad som riesila aj ja,moje druhe babo bolo stale len dojcene,ale tiez jeden cas odmietalo prsnik. Neviem ,ci to bolo v danej chvili spravne , ale ja som som malu nosila na rukach , pohojdavala a nukala jej prsnik. Striedavo plakala, troska posala z prsnika az sa ukludnila a z prsnika pila dlhsie. Nakoniec bola dojcena 1 rok a 3 mesiace.Skus to , mozno pomoze . skus odolat podat jej flasu ked si myslis ,ze je hladne. Mne lekarka povedala, ze tak stare babatko ako mas Ty vydrzi aj 3-4 hod. bez jedla. Tak skus ho pocas dna ,ked sa zacne ozyvat kazde 3-4 hod. prilozit. malo by byt hladne a skus ho vziat na ruky a pohojdavat pri prsniku. 🙂 snad si na to potom nezvykne 🙂

zuzanajamriskova
autor
8. jan 2013

ďakujem za radu skúsim to určite lebo som si povedala že pri druhom budem všetko robiť preto aby som vydržala čo najdlhšie..ked už pri prvom to nešlo.
@marka81

tothilis
8. jan 2013

Ahoj, boka79 ti pekne píše. Skúsila by som mu stláčať prsník, aby mu ľahšie tieklo a často, často ponúkať. U 11 týždňového bábatka nič nie je stratené.

pezu
19. feb 2013

Ahojte, pozdravujem.

my máme zajtra 11 týždňov. Dnes sme boli na očnom kvôli hnisavemu ocku, prepichovali nám kanálik. Pri dojčení začal malý brutálne plakať, odtahoval sa od prsníka, napriek tomu, že bol isto hladný, nevedela som ho ani utisit, ani nakojit... Môže to súvisieť s dnešným zákrokom,?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli