16 mesačnej nestačí materské mlieko. Mám prejsť na umelé?

pimpulienka
27. okt 2011

Mam 16 mesačnu dcerku, ktoru stale rano ( vlastne na raňajky) a večer pred spanim ešte po kašičke kojim. No posledne dni, keď dopapa obidva prsniky dožaduje sa ešte "ham" a chyta mi tričko a ešte jej dam. Kojime večer aj 45 minut niekedy.. Navyše zaspava až o 21, čo pred cca tyždňom nehrozilo do 20 už tvrdo spinkala. Takto leži v postieľke od 19:30 a nie a nie zaspať hneď. No a dnes rano bolo to iste. Stale ham ham ham a chcela ďalej aj trošku plačkala,. čo taktiež vôbec nerobila.Mliečko asi stracam..Čo myslite, je čas pridať umele a ako vôbec postupovať? Maminenky ďakujem za odpovede 🙂

sisaha
27. okt 2011

a co dostava na veceru? povedzme hodinu pred spanim? sprav jej krupicovu kasu a staci ju dokojit tesne pred zaspatim ak by este chcela. Ale je to iba zlozvyk ak sa ti zda, ze by uz mala byt najedena

anjelicek26
27. okt 2011

Kasa velmi smädi, to je normalne - treba po nom ponuknut cajik alebo vodu a az potom vecerne kojenie, to vas problem vyriesi.

UM nie je riesenie, ale poriadna vecera. My kase na veceru nemavame, ale normalnen varene jedlo (väcsinou zvysok obedu z predosleho dna), celkom to funguje..

vejinka
27. okt 2011

naco um? Teoreticky by uz mohla aj kravske prevarene mlieko.ale zasa po mlieku smadi. Daj jej po kasi napit a tesne pred spankom nakoj. Pripadne nedavaj kase ale pecivo alebo varene z obedu ako radia baby. Alebo po vecery nastruhaj jablcko pripadne ine ovocie,kuk.hadiky ...

gabika7706
27. okt 2011

ak chces dojcit nadalej a prechodne mas menej mm, zvysila by som tvorbu mm, ziadne UM by som nedavala.