2 týždňové bábätko nechce ťahať

egyptanka
18. mar 2013

Ahojte, potrebujem poradit. Mam doma 2 tyzdnove babatko, laktacia sa rozbehka tazko po sekcii, na mlieko pijem cajbylijnky, motilium. Mala som tu laktacnu poradkynu a prisatie je dobre, kedykolvek si ju davam na holu kožu, dokrmujem vecer UM cez cievku. Problem je, ze mala nechce tahat a to jej prso aj stlacam. A furt dudluje a potom je nespojojna a cely den a noc je zavesena na prse. Potiahne tak max.tminutu - dve a potom nic. Uz som zufala, ze sa nedokaze najest a ja nemam cas sa ani najest, ist na wc, postarat sa poriadne o starsiu dceru.

sendy182
18. mar 2013

@egyptanka ahoj nemá ti kto zatiaľ pomôcť s domácnosťou?..........skús si urobiť jemný režim.....ak budeš kľudná ty možno i dieťatko.....myslíš že schudla?..........má neaké intervaly alebo iby zaspí pri každom kojení na prsníku?............striedaš prsníky..........máš ich preplnené?........

ankaevka
18. mar 2013

@egyptanka ak ti len zaspáva na prsníku a tým pádom sa poriadne nenaje a o hodinku už chce znovu, tak len skús vydržať..keď som videla, že mi malá zaspáva, tak som potiahla za prsník a znova sa rozťahala alebo niekto jemne štipká za líčko...to sa pekne časom upraví a intervaly sa predlžia a budeš mať viac času...ste ešte len na začiatku...mojej trvalo asi 3-4 týždne, kým sa to ustálilo a prestala ťahať aj v noci každú hodinu...tiež som bola z toho vystresovaná a vynervovaná ale stojí to zato vydržať 😉 ...nemôže ti niekto pomôcť?

provoke
18. mar 2013

@egyptanka ja som bola na tom tak isto. Môj synček bol tiež strašne spavé dieťa, nechcel ťahať a ako popisuješ, dokázal byť na prse aj 1,5 h vkuse. bola som za LP nech mi poradí, no tá nevedela čo s tým, že s takým spavým dieťaťom sa ešte nestretla. tiež nám nepomohla ani cievka. asi ti to tu poradí každý, ale treba len vydržať. čím bol filipko starší, tým lepšie pil a aj sa to ako tak upravilo. Síce stále pijeme tak, že musím stláčať prsník, inak by hned zaspal, ale aspon sa dojčíme 🙂

egyptanka
autor
18. mar 2013

@sendy182 nemyslim, ze s chudla. Intervaly, nema ziadne. Prsniky striedam, nemam ich preplnene, pocas dna vsak samovolne odtecie par kvapiek.

egyptanka
autor
18. mar 2013

@provoke ona keby chcela aspon spat tak do pohody. Ale nechce spat a ani jest.t

sendy182
18. mar 2013

@egyptanka....ja by som nakojila a ak by zaspala tak jemne zobudila na líčku, ak už by nechcelo papať tak dám do postieľky even. kočiara a musí vydržať aspoň min.1 hod..... ak je nespokojné a dožaduje sa prsníka tak by som volila neakú baby šatku aby som čo to porobila v domácnosti...........najedla sa a v kľude......atď....ak má dostatok mokrých plienok.....a v noci kojím tak by som sa nebála.....čochvíľa povyrastie....lepšie sa oťukáte, budete chodiť von na prechádzky a to určite vyhladne..........malo by mať min.1,5hod pauzu......skús jej ponúknuť po zobudení prsník.....medzitým ju prebal......trolinka oddych a zas jej daj papať.....skús sa poradiť i s doki.....nemá málo železa?

terezka1947
18. mar 2013

@egyptanka nema (nemala)zltacku?hoci aj slabucku?ja som sa tiez natrapila....ale treba fakt trosku aj "rezim"....aby si si aj ty oddychla,aspon hodinka pokociarikovat a nech vydrzi nepapat.....asi jej je dobre pri tebe,citi tvoju blizkost 🙂 ....ked som uz ja bola na tom veeelmi zle....nevyspata,hladna....na pokraji sil..tiez so bola iba sama na babo....laktacna poradkyna mi navrhla jednu vec( a teraz ma baby nekritizujte 😀 )mala som mu dat potiahnut par ml z umeleho mliecka.....pomohlo-syncek sa upokojil,zaspal a ja tiez a ked sa zobudil-ja uz oddychnuta som mu ponukla prsnik a pekne potahoval.....ALEEEEE samozrejme,toto nie je riesenie,toto bol uz naozaj zufaly krok...jednorazovy,lebo by si mohol zvyknut na flasu...lenze niekedy si musi mamocka pomoct aj takto-najma tie mamicky,kt.nemaju nikoho 😢 a kojili sme sa rok 😀

egyptanka
autor
18. mar 2013

@sendy182
@terezka1947 zelezo ok, zltacka nie, ja verim, ze ked zacneme chodit von tak to bude uz len lepsie. A dnes som si objednala satku 🙂

sendy182
18. mar 2013

@egyptanka no tak to sa teším 🙂 🙂 🙂 🙂

terezka1947
18. mar 2013

tak urcite cerstvy vzduch urobi svoje-aj pre teba,aj babo....nech uz existuju akekolvek rady,jedna je asi najdolezitejsia-vydrzat 😉 vyskusaj kadejake finticky...a ak este mozem radu mojej tety, dlhorocnej sestricky na pordnickom....niekedy si mamicky musia pomoct aj flasov-na upokojenie babatka......a mozte sa teraz do mna mamicky pustit 😀 ale ja som pekne kojila....a vzdy je lepsie parkrat flasa ako kojit tri dni 😝

tinus7
18. mar 2013

@egyptanka ahoj tiez som mala na zaciatku velke problemy s kojenim a s tym ze syncek mi velmi malo tahal, ako keby si nedokazal vytiahnut dost mliecka. Kojila som ho niekedy aj 1 hodinu, ale uz viem ze to bola chyba, lebo za pol hodku bol uz taky unaveny ze zaspaval. Po porade s LP som uzivala senovku grecku a benedikt lekarsky, treba pit vela tekutin, tak 3 litre denne a tiez som kojila tak ze som mu stlacala prsniky. Ale vzdy len ked prestal pit, tak som stlacila a ked zase zacal tahat tak som prestala stlacat atd. Chce to len trpezlivost, ja som stlacala asi do 3 mesiacov aj som jeden cas dokrmovala a potom sa to zrazu akoby zo dna na den zmenilo, syncek asi zosilnel a zacal tahat ovela viac, rychlejsie sa napapal a vsetko bolo ovela jednoduchsie. Tiez som ho nosila asi od 2. mesiaca v satke a to nam velmi pomohlo. Satku jednoznacne odporucam aj kvoli starsej dcerke. Budes sa moct venovat jej a zaroven mat svoju mladsiu stale pri sebe. Pre dobru laktaciu je velmi dolezity aj spanok a oddych aspon v ramci moznosti. Drzim palce.

egyptanka
autor
24. mar 2013

Dievcata je coraz horsie, som na pokraji sil. Posledny par minutovy spanok bol o 10 rano a odvtedy ju mam stale na prse a stale nepokojna a hlada prso. Ani spat a ani jest.

ankaevka
25. mar 2013

@egyptanka musíš už byť vyčerpaná....skús si kúpiť nejaké tabletky na podporu laktácie ak si myslíš, že je to množstvom mliečka...neskúšala si dudku, ja viem že čím ďalej tým viac mamičiek nedáva dudky ale v takom prípade ako je ten tvoj by možno pomohla, možno sa chce len dudlať...nemôže ti s ňou ísť niekto vonku pokočíkovať aby si mala aspoň na chvíľu čas na seba?....a čo prisatie, je v poriadku? má celý dvorec v puse? nebolí ju bruško?