21 mesačný odrazu odmieta prsník

katka48
15. mar 2016

dobry den, neviem si rady. este minuly tyzden za mnou syn chodil a kojila som na poziadanie , dost casto , v noci som to radsej ani nepocitala . par dni dozadu odrazu pride za mnou s plienkou ( tak som kojila ) , vytiahnem prsnik a pokruti hlavou, zlezie zo mna a nechce. vobec tomu nerozumiem. nic nove v strave som ani nemala . v poslednej dobe trochu vymysla aj s normalnou stravou , neviem ci to ma suvis. pred spanim mi trva kym psnik chyti, potom saje a zaspi. v noci 2x tahal a asi 3x sa vypytal do postielky a tam som ho musela drzat kym zaspal. cez den za mnou napr. aj dnes prisiel asi 5x, ale vzdy pokruti hlavou a nechce. prsia mam dost naliate , neviem si to poriadne odstriekat , nastastie to vecer este ako tak vytiahne. co sa tyka napojov, vypije iba vodu a aj to nic moc.
inak ma dobru naladu, do ust som sa mu pozerala , vobec tomu nerozumiem .
v com moze byt problem ?
dakujem,

natalym
15. mar 2016

Teraz som si všimla, sorry. Však buď rada, ho odstav.

arwen88
15. mar 2016

@katka48 no mozno prislo prirodzene odstavenie skor,ako je bezne,naplnila si mu potrebu kojenia a maly sa zacal osamostatnovat...ked bude cuckat aspon vecer,mlieko ti vytiahne,ale tvorba sa postupne znizi..ale aj tak davaj pozor na zapal...a mozno to je len nejaka jeho faza,uvidis podla toho,ako to bude pokracovat

gala79
15. mar 2016

a kde konkretne vidis problem ak sa dieta v 21-mesiacoch tak povediac samo odtsavi. ? .. mozno by si ten nazaujem mohla naozaj na odstavenie vyuzit ?

katka48
autor
15. mar 2016

@natalym dakujem za nazor, pytala som sa na nieco ine 🙂

katka48
autor
15. mar 2016

@arwen88
@gala79 je mi to skratka cudne , ze tak z nicoho nic,. jasne, aj tak som chcela okolo ľ rokov, len aj co som pozerala na nete , v tomto obdobi vraj dieta nema potrebu sa same odstavovat a hlavnde som nikde nenasla, ze je to bezne. tak potom fajn, lebo som nevedela co si o tom mysliet

gala79
15. mar 2016

@katka48 tak to este par dni pozoruj... a nenut ho, ked nechce, nchce 😉 len naozaj davaj pozor na mozny zapal ak mas este tak vela mlieka...

arwen88
15. mar 2016

@katka48 mozno.je.tvoj maly vyzretejsi,kazde.dieta.je.ine..ak.sa.koji este aspon trochu,ja by som.neodstavovala uplne..aj ta troska je dobra na.imunitu,zaspinkanie a pod.

katka48
autor
15. mar 2016

a hlavne on ide za mnou s tym, ze sa ide kojit, tesi sa a odrazu nie. to mi je divne. neviem co si o tom mysliet. myslela som, ze tu radia laktacne poradkyne, preto som sa pytala.
@arwen88
@gala79
ale dakujem

arwen88
15. mar 2016

@katka48 mozno sa sam.rozhoduje,co mu vyhovuje...neviem,ci tu najdes.nejake.laktacne poradkyne,obavam sa,ze skor opak...kazdopadne ver.svojmu dietatku

beatricer
15. mar 2016

nie si náhodou tehotná? Vraj sú deti, ktoré sa vtedy odstavia. Možno zmena chuti mlieka kvôli hromónom

zbytocna
15. mar 2016

Bud rada ze sa takto pekne sam odstavil a nemusis s nim zvadzat taky boj jak ja s mojim 18m betarom ☺ prisiel jeho cas, to je vsetko ☺ uz je to velky chlap, ktory nepotrebuje maminu a chce byt samostatny 👏👏👏

gala79
15. mar 2016

@katka48 no tak je ako moje decka ( uz su vacsie)... ked su vyhladovane a ja varim, tiez pridu vytesene do kuchyne zistovat co bude na obed / veceru.. a ked zbadaju nejako podozrivio zdavu stravu / zeleninu, tiez ich kolko krat usmev na tvari prejde.. 😀 😀 😀

katka48
autor
15. mar 2016

jasne baby, ved toho som sa obavala co to bude a hlavne v noci sa budil velmi casto. len mi je cudne, ze zo dna na den a ze za mnou chodi, ze chce a potom nie 🙂
tehotna nie som 🙂
@beatricer
@zbytocna
@arwen88
dakujem, tak sa prestanem cudovat uz 🙂
tiez by som bola nerada , aby sa tato diskusia zvrhla niekam kam nechcem 🙂 🙂

sardinka335
15. mar 2016

Kojenie služi dieťaťu a nie matke. Niektore fazy proste prichadzaju z ničoho nič a často to deti zvladaju lepšie ako matky. Ved ked nechce tak nechce, čo mu to chceš nasilu cpat do ust? A kedy ma podla mudrych článkov dieťa potrebu sa odstavovat? Ved kedy ono chce nie? ved mu ponukaj a uvidiš, bude chcieť tak si vypyta, nebude chciet tak sam povie ze nie.

michala.s
15. mar 2016

Ja osobne by som povedala, ze prisiel do stavu kedy si sam nie je isty ci este chce alebo uz nie. Poznam deticky, ktore aj skorej zacali odmietat. Tak isto zo dna na den. Mozno uz prisiel do obdobia, ze nepocituje potrebu materskeho mliecka. Neboj vitaminov ma zo stravy dost aj imunitu si mu dlhodobym kojenim zabezpecila dostatocnu. Len ty si nezabudni aspon odstriekat mliecko aby sa ti nespravil bolestivy zapal

jeemima
15. mar 2016

nedostala si menstruaciu? to zvykne dost zmenit chut

kika050
15. mar 2016

šikovný chlapček sam sa odstavil. Čo by som ja zato dala moja stale na ciciku :-/

mirka17
15. mar 2016

moje dvojčatá prestali odmietať mlieko z ničoho nič, obidve naraz, bolo mi to čudné, keby jedna, tak si poviem že možno na nu niečo lezie ale obe naraz, a na druhý den som dostala menšturáciu, po 2 dnoch som opäť kojila,

juhseverzapad
15. mar 2016

@katka48 Mňa zaujalo, že v poslednej dobe vymýšľa s normálnou stravou. Ty ho nedokrmuješ?

slnecnica174
15. mar 2016

Wow, ze 21- mesacny. No asi by som sa tomu uz len potesila a neriesila😉

monicm
15. mar 2016

@katka48 Myslím si, že pre neho kojenie nebolo len o samotnom kojení, ale o tom kontakte a preto za tebou chodí. Chce kontakt, ale asi už nie mlieko. Chce sa pritúliť, pomaznať. tak ho proste poláskaj a teš sa z toho, ako ste to krásne zvládli.

hamca
15. mar 2016

@katka48 mna tiez napadlo tehotenstvo, dcera vtedy zacala odmietat moje mlieko, ale ked vravis, ze nie 🙂

katka48
autor
15. mar 2016

@hamca dufam !!!! zrovna minuly tyzden som bola na preventivke,tak snad by nieco videl 🙂
@monicm dakujem,velmi pekne napisane 🙂

katarinamarkova
15. mar 2016

@katka48 a preco vlastne chces silou mocou dojcit dvojrocne dieta? to ti fakt nepride uplne normalne a prirodzene, ze uz je proste velke a akosi samo pochopilo, ze maminkin cicik je pre babatka.....

janina112
15. mar 2016

Skus si spraviť test,môj malý síce mliecko neodmietal ale začal zrazu kusat,vedel skôr ako ja ze som tehotna 😊😊

juhseverzapad
15. mar 2016

@katarinamarkova Niktorým mamičkám sa to páči! Sorry za úprimnosť. 🙂

alchemilkazltozelena
15. mar 2016

@katka48 odstavit, je to velky chlapec, nema sa co kojit..a dokonca na poziadanie..niektore by najradsej kojili do 25ky :-O toto v zivote nepochopim

katarinamarkova
15. mar 2016

@juhseverzapad uplne presne som nepochopila co mi chces povedat 🙂 ak mas na mysli, ze ano niektorym mamickam sa dojcenie jednoducho prilis paci....... 🙂 tak ano, aj mne sa dojcenie neskutocne pacilo, ale to predsa nie je dovod silou mocou nukat dvojrocnemu dietatu prsnik.
som jednoducho toho nazoru, ze ked zena ma potrebu niekoho dojcit, tak nech si spravi miminko, ktore to naozaj potrebuje a nech nerobi miminko z velkeho dietata.......
- ak som nepochopila spravne sorry.

juhseverzapad
15. mar 2016

O to ide. Maličké bábo je kojiť krásne 🙂 Dieťa, ktoré chodí, papá normálnu stravu je kojiť divné!

mircalla
15. mar 2016

@alchemilkazltozelena
@katarinamarkova
@juhseverzapad

presne presne presne....
Je uplne prirodzene, ze 21 mes dieta sa chce odstavit, ja som maleho kojila skoro 2,5 roka, nechcel sa odstavit, tak to slo nasilu. To uz bolo len o zavislosti na prse, nie nejakej vyzive

A ja uplne suhlasim s nazorom, ze kojit 2,3,4 ci nebodaj 5-rocne dieta je divne.