3 mesačné dieťa nechce prsník

vanesis389
6. jún 2019

Ahojte kočky potrebujem pomôcť. Mám synčeka 3 mesiace doteraz prsník miloval bol by na ňom nonstop, ale prednedávnom ho zažal odmietať. Vidím na ňom že je hladný ale vždy keď ho idem priložiť rozplače sa a jeduje. Mlieka mám dosť aj tri deti by som nakojila :D .. neviete čím to je? :/ som z toho na prášky :/

luba41
6. jún 2019

cumel? flaša? nočné dojčenie a spoločné spanie? choroba?očkovanie?

galioska
6. jún 2019

@vanesis389 môže mať afty skontrolovať pusinku

pseudomonas87
6. jún 2019

Nie si náhodou tehotná. Môže to spôsobiť zmenu chute mlieka. Dieťatko to potom začne odmietať.

pininka1
6. jún 2019

Aj mne sa to stalo keď mal syn 4 mesiace a žiaľ už sme aj skončili potom, odmietol prsnik úplne. Skúšala som všetko, vrátane toho že celý deň som len prikladala a on plakal a nedal do úst nič. Nakoniec som si povedala,že ho trápiť nebudem, dala som fľašu. Ale ešte dlho som nad tým plakala, lebo tiež som mala mlieka kopec. U teba mi to ale príde dosť skoro,pokiaľ si nedavala fľašu, tak fakt neviem čo za vzburu to má.

romanovaz
6. jún 2019

@vanesis389 dojcensky strajk,tiez som to mala pri synovy okolo 3 mes.,pomahalo dojcenie v noci a cen den pred zaspavanim a pred zobudenim,cca.po tyzdne to preslo,ale bolo to o nervy

elizita
6. jún 2019

Moja odmieta momentalne vo vsetkych polohach, okrem jednej... poleziacky, v posteli.. jedine tam sa naje.. inak kludne bude hladovat aj 3/4 dna

katka0905
6. jún 2019

A nezačalo to náhodou po očkovaní?

sasa1983
6. jún 2019

No tak už nekoj, veď netreba to znásilňovať .

ivitom
6. jún 2019

@vanesis389 Ahoj, ak si vylucila afty, flasu (ze si ponukla flasu miesto prsnika), tak ako spominala 1 maminka vyssie, aj my sme to mali okolo 3 mesiacov ako dojcensky strajk, a presne pomahalo dojcenie v noci hned ako sa dcerka zacala budit..aj rano, kym bola taka ospala..cez den moc nechcela, uspala som ju v koci, ked sa zacala budit, tiez rychlo prsnik kym este nebola uplne hore, lebo potom sice plakala od hladu ale uz len odmietala a plakala..pomaha tiez mat babo co najviac holucke koza na kozu napr. v nosici alebo len tak na posteli, alebo ako babu vyhovuje..u nas to trvalo asi 4 dni..

sadkoni
6. jún 2019

@vanesis389 ak nechce nenúť odsávaj a daj fľašku 🙂

karmela
7. jún 2019

Môže to byt aj tým že môžeš dostať menštruáciu moja vtedy nechcela prsník,ale môže to byt aj hocičo iné alebo len take obdobie

vanesis389
autor
7. jún 2019

Baby ďakujem dnes sa to celkom lepší 😍😍 uvidíme ako to bude pokračovať 🙈🙈konečne nemám pocit menejcennosti 😂😂 ... keby aj chcem mu dať flašku tak bez šance ani cumel ani fľaša a teraz keď nechcel už ani cecek tak som myslela že sa zbláznim 😫😫

evitka83
7. jún 2019

@ivitom kokos baby, co vam sije? 🤦🏻‍♀️ Aky pocit menejcennosti? Posledne co Tvoje dieta potrebuje, je byt hladne a mat vystresovanu matku. Akoze ja chapem, ze chcete pre dieta to najlepsie, kazda chceme 😉 ale mat pocit, menejcennosti kvoli tomu, ze si krpec nechce cucnut z tvojich prs je dobra blbost. Bezohladu na to, ci by sa ti to podarilo rozbehnut alebo nie, tak pre tvojho syna nebudes o nic horsia mama, ci bude cucat z tvojich prs, alebo z flase 😉

ivitom
7. jún 2019

@evitka83 Prepac, ale vobec som nepochopila tvoj komentar..? Ziadny pocit menejcennosti sa nikde nespominal, tak neviem ci to bolo myslene mne alebo niekomu inemu, necitala som uz dalsie komentare..

vanesis389
autor
8. jún 2019

@ivitom to bolo myslené na mňa vyššie som si robila srandu .. len to niekto nepochopil

evitka83
8. jún 2019

@vanesis389 no nepochopila som to ako srandu, lebo to citam dennodenne a baby to myslia smrtelne vazne a kvalitu svojho vztahu s dietatom a hodnotu samej seba ako matky zakladaju na tom, ci dojcia alebo nedojcia svoje deti. Najlepsie naockovane kocky strankou mamily. Neberte to v zlom, ja viem, ze kazda mama chce pre dieta to najlepsie. Len mi pride pomerne nezdrave zakladat svoju hodnotu na takej veci, ci to dieta taha mlieko z prsnika, alebo z flase. To dieta je spokojne v naruci svojej milujucej vonavej matky a zdroj mlieka asi velmi neriesi. Ale vacsina bab ma “nastudovane” fanaticke postupy z mamily, supermamy a pod, kde ina moznost ako dojcit neexistuje, ked nedojci netvori si bonding a bla bla a potom mamicka s depresiou v hlave a smutkom v srdci ma o sebe nulovu mienku...to je to co mna na tychto prispevkoch vytaca az ku komentu 😉 nie je to kritika, skor vyjadrenie lutosti, ze to zeny v sebe riesia ako nejaky prejav zlyhania a vytvaraju si v hlave zbytocne problemy, lebo im to tam niekto masovo tlaci, ze tak to ma byt. Thats all...drzim palce a pekny vecer 😊

tanicka124
13. jún 2019

Ja kojim len za pochodu, ked sedim, alebo stojim, nechce 🙂 takze beham kilometre po byte ked kojim ;)

babikadaska
16. jún 2019

@vanesis389 my to mame uz tyzden a neprechadza :/ museli sme ist aj na pohotoviat lebo malo cika :/ odmieta aj dokrm flaskou cievkou lyzickou...proste nepije mlieko ani vodu :( hrozia nam hospitalizaciou a infuzkami :( laktacna tvrdi ze strajk ale ten ma predsa trvat iba par dni :/

luba41
16. jún 2019

@babikadaska lenže pokial sa neodstrani príčina štrajku - tak štrajk nezmizne a ešte sa viac celé dojčenie zhorší..a následne treba zvyšovať tvorbu zase ...čo je príčina - viete? dojčí sa v spánku, pri zaspávaní, pri zobúdzaní ? ak ano, tak dojči vtedy..tak si udržíš a navýšiš tvorbu MM. a samozrejme cumel, flaša určite nie..

babikadaska
16. jún 2019

@luba41 vsettko ovladam. Boli u mna aj 3 laktacne. Od narodenia nonstop nosime spime spolu atd. Tyzden sa kojila aspon v spanku polospanku ci noci lenze potom uz ani to nechcela a skoncili sme vcera na pohotovosti

babikadaska
16. jún 2019

@luba41 ja mam dvojcata inak.

luba41
16. jún 2019

@babikadaska ano, zistila som to neskor.. a čo uzdičky? horná aj pod jazykom?

babikadaska
16. jún 2019

@luba41 to jedine sme neriesili...moze sa uzdicka prejavit aj po 11 tyzdnoch perfektneho pitia ??

veronikadomanova
16. jún 2019

@babikadaska laktačná vám neskontrolovala uzdicku? Áno,uzdicka môže robiť veľký problém, odkiaľ ste? A štrajk môže trvať dlhšie ako pár dní,záleží od toho či sa správne rieši problém...odkiaľ ste mali laktacne? Z mamily?

zuzana518
22. jún 2019

@luba41 ako zistím.pricinu štrajku?

zuzana518
22. jún 2019

@veronikadomanova ako zistím príčinu štrajku?

luba41
22. jún 2019

@zuzana518 a čo tie uzdičky v puse, sú skontrolované? má dieťa dostatok kontaktu s tebou počas dňa? uspávaš na prsníku? spoločné spanie v noci?

veronikadomanova
22. jún 2019

@zuzana518 príčina štrajku je vlastne pokles tvorby mlieka, dá sa to ale krásne naštartovať a znova dať do poriadku 🙂

zuzana518
23. jún 2019

@luba41 áno spime spolu, uspavat na prsníku nehrozí, keďže sa nechce dojčiť a kontakt máme spoločný, nič iné nerobím len sa venujem malej...máme aj nosič, ale teraz v tom teple tam dcérka nechce byť, nepoužívame cumel, fľašu ani nič iné....bylinky už beriem dosť dlho ale raz pije lepšie a ochotnejšie, potom zase hlavne cez deň nechce, niekedy už ani v spánku ....a teda je logické že aj tvorba poklesne, aj keď sa beru bylinky ...uzdicku máme strihnutu spodnú ...ja už naozaj neviem čo môže byť za problém a ako nájsť príčinu a konečne to prekonať

zuzana518
23. jún 2019

@veronikadomanova ja už beriem bylinky skoro.mesiac, tvorbu mám dobrú, sú však dní kedy nechc vôbec piť cez deň, ani v spánku a vtedy tvárová poklesne aj keď beriem bylinky, ale potom sa to zase naštartuje .... Ja už naozaj neviem čo môže byť príčina :(