3 týždňová dcérka odmieta prsník

j_a_n_k_a
6. dec 2011

Ahojte, dcerka zacala odmietat prsnik len vecer tak som ju prikrmila odstriekanym mliekom. Urobila som ale hlupost, ze z flase. Samozrejme hned sme flasu odlozili a dalsie prikrmy som riesila lyzickou a skusali sme aj injekcnu striekacku. Takto to ide uz niekolko dni a dcerka zacala odmietat prsnik uz aj cez den. Z prsnikov pije uz len rano. Poradte mi prosim, mam kvoli tomu stale menej mlieka kedze s odsavackou si nedokazem odsat mnozstvo ako by vypila dcerka. Musela som ju uz dnes dokrmit umelou Bebou. Pomoc, pomozte, budem moct este normalne dojcit? Volala som dvom laktacnym p. a urobila som vsetko co mi poradili no mala ma odmieta stale viac a ja som zufala.

b1105
6. dec 2011

ahoj my mame opacny problem ale ja by som asi nedala umele mlieko nechaj ju hladnu moze to byt aj mliekom ak si nieco zjedla co jej vadi a citi to v mlieku, alebo ked mas moc plne prsia tak sa jej horsie taha a moze sa zlostit

strapco13
6. dec 2011

@j_a_n_k_a dohodni si laktacnu osobne..treba skontrolovat prisatie, uzdicku, ci dieta na prsniku pije alebo len dudka, ci treba dokrm.a ak ano tak pokial sa dieta prisava tak cievkou na prsniku, tak zaroven budes stimulovat svoju laktaciu a postupne sa dokrmu mozes zbavit...zaroven ti laktacna doporuci ci treba nieco na podporu dojcenia

j_a_n_k_a
autor
6. dec 2011

byvam 15 km od Ziliny, ktora laktacna by za mnou prisla ? Doteraz pila normalne, kontrolovala som aj na vahe po kazdom kojeni. Rano saje ako diva, za 10 minut vypije vyse 100ml a poobede sa prsnika ani nedotkne.

strapco13
8. dec 2011

@j_a_n_k_a dohodni si laktacnu...http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... pride urcite nejaka..15 km nie je tak daleko

j_a_n_k_a
autor
8. dec 2011

volala som s dalsou laktacnou, vysvetlila mi, ze problem je v tom, ze dcerka v noci spi a nepapa a mne sa tvori stale menej mlieka a ked uz poobede v prsnikoch toho vela nemam tak sa hneva a odmieta prsnik. Musm v noci vstat a odsavat. Keby som to len vedela skor. Uz sa mi skoro vobec nerobi mlieko len rano sa pekne napapa a potom ju mucim dokrmovanim Bebou so striekackou pri com strasne place :(
Idem sa hned pozriet na ten link 🙂 Dakujem 🙂

beton
9. dec 2011

@j_a_n_k_a urcite laktacnu zavolaj. zatial si daj aspon malu spinkat k sebe, takto sa urcite skor zobudi, ked ta bude citit. urcite je efektivnejsie, ak ti v noci bude pit z prsnika dieta ako odsavacka. navyse, ja som dost leniva na odsavanie, dieta to ma raz-dva. takze na tvojom mieste by som sa radsej vydala touto cestou. ak mate cumlik, tak vyhodit, lebo oddaluje znamky hladu u babatka. najlepsie spravis, ak mas moznost, lahnut si s nou do postele, den, noc. a dojcit sa vzdy, ked ju napadne. dostatocnym poctom dojceni sa zvysi aj tvorba mlieka. na vahu sa vykasli, to nie je podstatne a navyse ma velku odchylku a zbytocne ta este vystresuje. ked babatko raz zisti, ze mliecka moze byt aj viac, tak si to uz nenecha len tak vziat. uvidis, ze to bude dobre.