5 mesačné bábätko a ranné nechutenstvo

kvetinka511
28. sep 2008

Ahojte, mám 5-mesačného chlapčeka a problémy s papaním MM. Cez deň papá dosť málo na svoj vek a hmotnosť (120ml MM každé 3-4 hodinky) vypije horko-ťažko 60ml a potom sa len ošíva a dokŕmiť ho musím striekačkou aby vypil aspoň 100ml. V noci sa ho snažím kŕmiť každé 3 hodinky a to mi vypije max. 100ml. Poslednú večernú dávku teda už asi rannú mu dávam okolo 4.00-5.00 a potom až keď sa zobudí t.j. o 8.00. Ani za svet nechce ráno papať. MM mu nakoniec dávam striekačkou čo je dosť náročné a čo je najhoršie malému sa to vôbec nepáči. Robím niekde chybu? Max. za 24 vypije 800-900ml MM. Poraďte čo robiť. Ďakujem.

vierkaaaa
28. sep 2008

tu je ťažko radiť, každé dieťatko je indvidi.,možno mu nechutí mliečko, skús inú značku 🙂

martina46
28. sep 2008

kvetinka,
v noci sa maly budi na krmenie? teda mam na mysli, ci ho nebudis ty.
moja mala v polroku ppila takto malo, ale vzdy pekne prospievala, teraz mame tiez nieco take ako vy, ranne nechutenstvo. proste sa malej nechce tahat, je to jedno, ze nepila 4 hodiny. ja na nu ale tlacim, nutim ju a ona nakoniec co to vypije, je pri tom plac, ale to iba zo vzdoru. inac s nou ale neporiesi.
ako ti maly prospieva?

annag
28. sep 2008

kvetinka, úplne mu stačí mu tých 800 - 900 ml, nemaj strach 😉 🙂 daj mu, keď si popýta, kľudne tú rannú dávku posuň, možno o pol hodinku už bude chcieť, nestresuj sa, je to v poriadku, to bude len prechodne v súvislosti s tými atb. 🙂

kvetinka511
autor
28. sep 2008

annag, budem sa určite opakovať, ale tvoje slová sú pre mňa ako balzam na dušu 🙂 Ja mám veľký strach aby sa malý nedehydroval. Je pre mňa veľm neprirodzené keď malého nasilu krmím striekačkou. On totiž nemá potrebu papať takže si mliečko nepýta. Keby som mu ho nenanútila nejedol by celý deň. ATB už neužívam deň a nič sa nezmenilo. Deti v jeho veku pijú na l dávku 180 ml a môj maličký vypije 40 a má dosť.
Martina46, malého na nočné kojenie nebudím dávam mu mliečko v spánku, on by sa totiž celú noc nezobudil. Doteraz prospieval pekne, 2.10. bude mať 5 mesiacov a má 8 kg.
Vierkaaaa, mi sme na materskom mliečku.

kvetinka511
autor
28. sep 2008

annag ATB neužívam už 3 deň a nič (preklep)

annag
28. sep 2008

kvetinka, tri dni je ešte málo od vysadenia atb, to môže trvať aj týždeň dva, kým bude dobre. Pokračuj tak ako robíš, daj mu hoci aj striekačkou, iná možnosť nie je, ak sa chceme vyhnúť dehydratácii

kvetinka511
autor
29. sep 2008

Ahojte, hlásim maličkú zmenu k lepšiemu. Už vypijeme 70ml na 1x a potom sa dotláčame striekačkou do 120ml 😔 V noci vstávam každé 2 hodinky odsávam a dávam malému. Neviem dokedy to takto vydžím, veľa toho nenaspím 😝 Dúfam, že už bude len lepšie alebo sa budú striedať týždne kedy bude papať pekne alebo vôbec?

elize
29. sep 2008

kvetinka urcite bude lepsie, nemoze byt stale len zle 😉 A vydrz! Ja som pri podobnom nechutenstve nasho drobca z tolkeho stresu prisla o mliecko ☹ doteraz ma to velmi trapi. Hlavne ked ochorie ☹
Joj keby som len vtedy natrafila na annag 🙂 🙂 🙂

facovka
29. sep 2008

kvetinka nezufaj vobec, nas maly mal min. tyzden 6500g a presne ako tvoj vobec mu nechuti, resp. zuri pri piti mliecka- sme na UM ale aj tak ked donho dostanem na davku 150ml, tak je to uspech, celu noc prespi az do 5h rana, vtedy vypije 120ml a rano ked sa zobudi, je jedno kedy,ci o 8al.9h, ztak nechce papat....zhruba hodku je hore, a potom znova ide spinkat, to pospi asi 45min. a ked sa zobudi vyloga aj tych 160ml, ale niekde som to uz citala, ze babenka akokeby este potrebuju "dospat" tu noc, aj ked neviem preco aj nas, ked skoro celu prespi🙂))ale vahu mate uzasnu, vobec nemusis smutit....

annag
29. sep 2008

kvetinka,super, naozaj nemôže byť stále zle - mimochodom, kvetinka je úžasná mamička, ktorá sa so svojim malým natrápila už ozaj veľa a druhá na jej mieste by odsávanie dávno vzdala. 🙂 🙂 🙂

On má nechutenstvo ako všetky deti, ktoré prejdú nejakým ochorením, tu to bol vplyv poškodenej črevnej flóry vplyvom atb od mamičky. Hlavne, že sám neochorel, že MM zaúčinkovalo v pravý čas. No nič sa mu nestane, ak má pár dní menší apetít, i keď odvodniť sa nesmie. Také maličké bábo sa ozaj musí dotlačiť trebárs aj nasilu tou striekačkou.

ono je to tak, keďže vidíte, koľko Vám detičky pijú, tak máte obavy, keď sa niečo zmení. Keď je bábo dojčené, tak mamička na to často ani nepríde alebo príde v poradni, keď zistí, že bábo pribralo trošku menej. Bábetká nie sú stroje, raz chcú viac, raz menej, ani my dospelí nemáme vždy chuť jesť či piť rovnako.

mona777
4. mar 2011

@kvetinka511 prosím ta ako to dopadlo s tym tvojím mliečkom? mala si viac neskôr alebo stačilo malému piť tých 900 ml - lebo ja tiež odsávam a nedarí sa mi odsať viac - max tých 920 ml

salsa88
13. júl 2012

Ahojte mamičky chcela by som sa vás opýtať či stačí ako papá moj synček. má 5 mesiacov. Ráno papá 160 ml mliečka, o pol 1 papá 180g výživy,o pol 5 asi tak 100 ml mlieča a večer papá 180g ryžovej kaše a 60 ml mliečka. a niekedy sa mi zobudí o 5 alebo o 6 ráno a spapa tých 60-100ml. ako chce. Zatial váži 6800. nie je to málo? alebo nepije málo mliečka? Len dostať do neho mliečko je velmi ťažko. vždy s ním bojujem. prosím poradte mi.

lalus
16. júl 2012

@salsa88 no mne sa zdá, že papá veľké množstvá s veľkými odstupmi 😅 môj malý má 6 mesiacov, ale niekedy okolo 5,5 mesiaca sme nabehli na takéto papanie:
8.30 MM (samozrejme neviem koľko, ale tipujem tak 1-1,5 deci)
11.00 polka výživy, resp. ovocie (polka jablka, hrušky, 2-3 malé marhule...), + cucne si MM
13.00 príkrm (okolo 100-150g) + cucnutie MM
15.30 olovrant, podobne ako desiata
18.00 kaša z cca 100 ml vody + MM na dobrú noc
v noci sa kojí 2x, zvyčajne okolo 3 a 5 ráno.

v piatich mesiacoch vážil 6100 gramov, takže vy ste úplne v pohode s váhou 😎