5 mesačné bábo nechce piť dojčenské mlieko

lenka0906
25. máj 2012

Môžete mi prosím poradiť?

Môj 5.mesačný synček vôbec už nechce piť dojčenské mlieko. Doteraz sme mali Nutrilon HA 1 a nebol žiadny problém. Lenže odkedy malému dávam príkrmy a kaše mliečko už nechce piť. Dnes ráno som skúšala dve rôzne značky - Nutrilon HA 1 a HiPP Bio, ale nechcel ani jedno z toho 😒 .

Prosím poradíte? Mám zmeniť značku dojčenského mlieka?

sofia2008
25. máj 2012

@lenka0906 my sme mali to iste od cca 4m a trvalo do 1r, tiez sme mali Nutrilon, bohuzial nic nepomohlo, mlieko sme jej davali v spanku az do toho roka, bolo to hrozne nieco, potom som kupila Hami a zacala normalne pit..dufam, ze je to len docasne a prejde to 🙂

lenka0906
autor
25. máj 2012

My tiež tak. V spánku vypije, ale inak nie. Dnes ráno som dokonca skúšala aj Hipp Bio 2, ale ani to mi nechcel piť. Už si zrejme zvykol na príkrmy kašičky z príchuťou. Nakoniec som mu musela dať Hami mliečko s kašou čo mám kúpené, inak neviem čo by som mu dala aby nebol hladný.
Dnes skúsim mlieko Hami 2, ak nebude ani to, tak možno Sunak complex 2-ten je aj z príchuťou banánu.

rybenka79
25. máj 2012

@lenka0906 pokus sa od pediatricky vypytat si vzorky mliek, pripadne lekaren aby si vsetko nekupovala... u prveho syna zabralo az 6 typ mlieka. take male dietatko pit este musi mliecko - nema tak bohatu stravu

lenka0906
autor
25. máj 2012

@rybenka79
Ďakujem za radu. Skúsim sa spýtať. Viem, že je veľmi veľa druhov mlieka a to by bolo aj finančene náročné kupovať každé jedno a skúšať.
No....keď bude papať iba príkrm a kašičky tak to nebude moc dobré.

sofia2008
25. máj 2012

@lenka0906 ak nebude inak chciet, tak budes davat v spanku a hotovo, niekolko deti v mojom okoli tiez tak vymyslalo 😒

cecil36
25. máj 2012

@lenka0906 moj maly ma tiez 5 mesiacov a chvilku saskoval a nechcel mliecko ked sme zacali davat prikrmy. A ked papal, vypil ovela menej ako zvycajne. Nastastie to trvalo len par dni. Ja by som asi skusila nejake vzorky mliek. Viem, ze ich maju v lekarnach "domov zdravia". Ja som si ich tam kupila ked sme prechadzali na UM 😉

lenka0906
autor
26. máj 2012

@cecil36 No, on vymýšľa už dosť dlho 😒 . Príkrmy dávam už od začiatku apríla, takže už je to dlho, čo nechce mliečko. To už trvá viac ako pár dní, čo takto vymýšľa je už viac ako mesiac. On keď sosne a zbadá, že je to bez príchute tak to proste nechce a jeduje sa na tom.
Aj dnes ráno....vypil ledva 100 ml Hami 2 a to sa tiež vypľúval. Ešte mám doba Sunar Complex 2 Banán, tak skúsim ešte to, aspoň to by mohol piť.

cecil36
26. máj 2012

@lenka0906 jaaj a este nam pomohla sinlac kasa od nestle, po tej sa siel utlct, ma vybornu chut, kostovala som 😀 Takze mozno, ak by si mu sala len jednu lyzicku do kazdeho mlieka pre chut, mozno by to zabralo. Ale asi treba skusat ako ich prekabatit 😉 My mame Hipp mliecko, nutrilon nechcel. S hippom pekne kaka.

lenka0906
autor
26. máj 2012

@cecil36 Dnes skúsim ešte ten Sunar Complex , máme banánový, tak uvidím, či ho bude chcieť. Ako som už predtým písala, doteraz papal Nutrilon HA1 bez problémov, ale odkedy dávam tie príkrmy, tak vôbec. Ani Hami 2 mi dnes nechcel, Hipp 2 tiez nie. Pravdepodobne odmietne každú jednu značku pokiaľ mu nebude chutiť, alebo pokiaľ to mlieko nebude z nejakou príchuťou.
Kaše má moc rád, máme broskyňovú a vlastne kašu zje v pohode aj Nutrilon.

martina97
10. júl 2012

Baby pridam sa do vasej diskusie.Moja mala ma5mesiacova 2tyzdne a odmieta mi pit nutrilonHA,doteraz som iba dojcila no malo priberala/ma6010g/tak nam dk predpisala ten nutrilon,ale uz som polku krabice vyliala...Zakazdym ked jej urobim mlieko potiahne najviac10 a viac nechce...tak este skusam prikladat k prsniku,ale pochybujem,ze tam este potiahne tolko aby bola sita...Vymenila som uz asi 10flias a nahradnych cumlikov...Uz fakt neviem,nemyslela som,ze prejst na um bude take zlozite ☹ ☹ ☹

ninah1486
Autor odpoveď zmazal
Zobraz