5 mesačnému prestalo chutiť materské mlieko

jsedikov
17. dec 2020

Ahojte maminky, zazili ste nieco podobne? Mam 5 mes.syna, ktory uz dva mesiace pije z flasky na striedacku moje odsate mlieko a Nutrilon. Doteraz pil 4 davky mojho mlieka a dve Nutrilonu no uz tyzden bojkotuje moje mlieko. Akoby mu prestalo chutit :(. Zistila som to tak, ze ked odmietal pit, zarobila som Nutrilon a po nom sa zaprasilo.Myslela som ze sa mi zmenila chut, no skusila som mu dat rozmrazene z leta a rovnako ho nechcel. Vypije ho len v noci. Je mi luto vylievat moje mlieko, ktoreho denne odsajem 500 ml. Zazili ste nieco podobne?

berry266
17. dec 2020

ahoj, môže to byť štrajk. ak môžem, prečo normálne nekojiš? samozrejme ak máš zdravotný problém to chápem....
nemáš menštruáciu? lebo vtedy mliečko zvykne mat inú chuť.. keď by sa aj uplne odstavil tak nevadí, to najdôležitejšie z mliečka si muž dala....

jsedikov
autor
17. dec 2020

@berry266 ahoj, s kojenim sme sa trapili, v tretom mesiaci odmietal prsia, boli to boje, do toho zapal usiek, skusala som 2 laktacne poradkyne a nakoniec s tym sekla. Menzes nemam, netusim cim to je. Ked mu primiesam MM do nutrilonu, aspon tak to vypije. Dr.mi povedala ze mozem trochu vzdy primiesat...

mtucekova
17. dec 2020

Ahoj. Nemôžem Ti radiť, ale môžem povedať svoj príbeh. Obaja synovia mali okolo 4 mesiaca štrajk, kedy odmetali MM. Tiež som dovtedy dokrmovala Sunarom. Bola som v panike. Nakoľko pre mňa dojčenie bolo prioritou, urobila som rázny krok a vylúčila som úplne sunar. Zostalo iba dojčenie a potom už príkrmy. Chlapci si zvykli nakoniec na dojčenie a prvého som potom dojčila 2 roky a mladšieho 3 roky.

bluka2
17. dec 2020

Ak chces kojit, poradila by som ti vyhodiť Nutrilon (neboj, ma pud sebazáchovy, zas si dá 😉) inak si myslím, že takto na striedačku je jasné, že čoskoro je s kojenim koniec, keďže z tej fľaše mu to ľahšie tečie a aj je to ťažšie na žalúdok, takže si asi zvyká na ten pocit, že ho to "lepšie" zasýti

lenkakravcova
17. dec 2020

@jsedikov Mlieko nevylievaj keď si už odsala, minimálne ho môžeš mraziť - odberajú ho do nemocníc (dokonca ti zaplatia).