6 mesačné dieťa nechce piť mliečko

verronicka
9. okt 2012

ahojte maminky, mate niektora skusenost s tym, ze vase babatko zacina odmietat pit mliecko? od 4 mes. davam UM Nutrilon- pil v pohode mu chutilo, prikrmujem ho uz od 5 mes. teraz ma 6mes. a prestal mi chciet mliecko...ak mu dam kasu alebo mu uvarim zeleninku popapka vsetko, ale mliecko nechce, ledva vypije pred spanim 90-120ml niekedy ani to nie. Nastastie pije v noci, budi sa mi 2x za noc tak aspon vtedy vypije 🙂

katkas1
9. okt 2012

mne dcera od troch mesiaco v noci nejedla, od mlieka sa odstavila ked nemala ani celych 10 mesiacov, a to bola riadny jedak a syn nepil mlieko od 2 mesiacov v noci ale rano teraz na 2 glgy ztiahne 230ml, je to rozne. Treba stale ponukat, mozno ju to prejde a ak nie treba davat alternativy. Ja som dcere davala viac mliecnych vyrobkov, tvrde syry, tvarohy, privarky. atd, na doporucenie lekarky a bolo, na silu ho do neho nedostanes

danadany
9. okt 2012

skús mu dať iné mlieko, napr. bebu alebo niečo iné, poprípade kravské možno sa mu proste sprotivilo

hajana3
9. okt 2012

moja málá tiež odmieta mlieko, sme nedonosenci a tiež som bola z toho odmietania neštastná. ani mliečne výrobky jej nechutia, Na obed uvarene jedlo zje všetko. Mlieka sme vyskúšali všetky aj vychválené francúzke, výsledok nič. V noci ked je v polo-spánku okolo 2-3hodiny vypije aj 150ml Hipp, ráno už nechce ani potiahnuť.

zebra41
9. okt 2012

@verronicka presne ako u nas. proste ponukaj a za chvilu to prejde. alebo proste nie je mliecny typ. spytaj sa dr,ci mozes zacat davat jogurty ked nechce mlieko. my sme chodili aj na gastro a tam mi dr hovorila, ze malokedy zmena mlieka pomoze.