6 mesačný odmieta mlieko

majcaalexko
2. nov 2011

baby moj maly ma 6 mesiacov a odmieta mi jest mliecko ja ho nekojim davam mu zahusteny nutrilon ale odmieta mi hopapat a ked mu dam nieco riedke tak mi to vygrcka.... co stym vravela som to aj doktorke ale ta mi nato nic nepovedala poradte mi prosim ....

aduliak
2. nov 2011

nasa mala odmietala mlieko vzdy ked jej siel zubok (ja som dojcila)...az sa napokon v 10 mesiacoch sama odstavila a odvtedy mlieko nepije vobec....mozno idu malemu zubky...kolko to uz trva?

tinki
2. nov 2011

@majcaalexko Možno by trebalo zmeniť mlieko. Ako často si mu skúšala dať iné mlieko? Zvracal zakaždým? Dávaš mu aj čaj? Grcká aj po čaji? 6mesačného už asi aj prikrmuješ, však?

majcaalexko
autor
2. nov 2011

@aduliak od vcera a moc ma to trapi lebo nechce spat ani jest

majcaalexko
autor
2. nov 2011

@tinki on je od malicka na umelom mliecku ... a neskusala som mu davat ine ... s cajiku mi negrcka iba ked sa predtym napapa a potom sa ho napije potom grcka uuz neviem co mam robit :(

majcaalexko
autor
2. nov 2011

@tinki najprv som mu davala nutrilon obycajny ten riedky len s toho mi grckal tak som mu zacala davat nutrilon AR a s toho mi negrcka

tinki
2. nov 2011

@majcaalexko Tak skúsime na niečo prísť. 🙂 Takže ak ti negrcká z čajíku, tak ti negrcká z riedkej stravy. Je dosť možné, že mu to mliečko už nerobí dobre. Ty si myslíš, že grcká z riedkeho..ale je dosť možné, že to zahustené, je už pre neho ťažké. Keďže už papá aj riadnu stravu. Čo už papal?

tinki
2. nov 2011

Ale to bol ešte maličký, keď ti grckal z mliečka, že? Koľko mal?

tinki
2. nov 2011

@majcaalexko A koľko toho vygrckal?

majcaalexko
autor
2. nov 2011

@tinki mesiac mozno dva ....skotro vsetko vzd&y vygrckal... pribinacika papal aj kasicky tie ryzove ...vyzivy

lypka
2. nov 2011

@majcaalexko ahoj. však tak mu skús dať niečo iné, polievočku uvariť. moja už od 5 mesiacov papá všetko. za skúšku nič nedáš, keby mu bolo horšie tak to vylúčiš a možno mu bude polievočka chutiť.

michaela80
2. nov 2011

@majcaalexko skus zmenit mliecko 😝 ..mne sa maly ale kojeny ako 7 mesacny odstavil a od vtedy mlieko nepil... max kasu vecer mliecnu...a mimochodom pribinacik je az od roka..je tam tvaroh , ktory je dost tazky pre maleho a zatazuje oblicky.... 😉 takze ked tak kasicky na vecer a zacat klasika mrkvicku a inu zeleninku postupne s maskom na obedik...

zebra41
2. nov 2011

@majcaalexko u nas presne to iste. papa uz prikrmy? u nas mlieko akceptoval jedine v noci a pred spanim,ked uz bol unaveny. takze v 6. mesiaci sme uz mali nahradene obedy a desiatu. to papal pekne. na gastre odporucila zacat s bielym jogurtom. zmena mlieka nepomohla a podla gastro vacsinou nepomoze. ale skusit mozes. myslim,ze minimum mlieka je 500ml denne - nevypije ani tolko? proste niektore deti nie su mliekove typy... prikrm sprav proste hustejsie, nie uplne polievocku. ci aj to vygrcka?

gledis
2. nov 2011

Moja je od 6 týždňou na UM papala Nurtilon AR lebo grckavala teraz už negrcka lebo papá už skoro všetko a pije aj čajík tak sme prešli na Nutrilon 2 ten obyčajný a tiež mi ho vôbec nechce piť, ale on má úplne inú chuť ako ten nutrilon AR, mne tento chutí ako čerstvo nadojené kravské mlieko uplne mi to pripomína je to taká divná chuť, dnes som to do nej naliala na viac krát ale horko ťažko

miroslava124
2. nov 2011

ahoj. Mne nechcel pit mličko od 2 mesiacov prvý a ani 3 syn. S prvým sme asi do 5 mesiacov skušali všetky druhy mlieka, vydržal pri nich malo a aj tie odmietal. potom sme prešli na klasické kravské a to mu chutilo. Tretí syn bol kojený do cca 4 mesiacoch ale ani on už od dvoch mesiacoch velmi nechcel mliečko ani moje. Od 5 mesiacoch sme skusili umelé to nechcel tak sme dali kravské trvanlivé a to papá v pohode.

miroslava124
2. nov 2011

Pre tie mamičky ktoré začnu vraviet, že kravské mliečko nemaju detičky pit že niesme teliatka a podobne...keď nechce nič ine tak niečo mu dať musite. A tie ktoré nemali dietako ktoré uplne odmietalo akékolvek iné mliečko a skoro aj iné tekutiny tak to nemožu posudit a aj maloktorá to pochopi.

tinki
3. nov 2011

@majcaalexko určite by bolo načase mu uvariť polievočku, tak ako spomína @lypka. S pribináčikom si spravila chybu. Je dosť možné, že mu to ťažko trávi. tvaroh je najsilnejší alergén. Ak ho budeš podávať tak malému dieťatku, môžeš mu spôsobiť alergiu na kravské mlieko. Viem o čom hovorím, moja staršia to má. Také ťažké príkrmy sa podávajú až väčším deťom. Trebalo začať mrkvičkou, zemiačikom, uvar ich len vo vode, tak udusiť. Bez soli, bez cukru. Kdeže tak malému dieťatku už pribináčik. Obsahuje aj cukor, potom ti nebude vôbec chcieť zeleninové jedlá. A so sladkostí nebude zdravý a ani nenarastie. Možno má pokazený žalúdok. Ber ho ako bábätko. Keď ti grckal, tak mal silnejší reflux, ten sa časom upravuje. Už je načase vyskúšať mliečko bez zahustenia. Zmenň značku. A hlavne tie zeleninové príkrmy. Hlavu hore...bude dobre. 🙂 Len si predstav ako sa ty cítiš, keď máš pokazený žalúdok...a tak podobne sa cíti malý...je jasné, že grcká..

majcaalexko
autor
3. nov 2011

@zebra41 papa kasicky aj vyzivy len ani to mi nechce zje par lyziciek a potom sa rozplace a viac nechce...on nechce mliecko vobec ...najprv ho papal pekne potom cz den nechcel len vnoci a teraz nechce ani vnoci...

majcaalexko
autor
3. nov 2011

@tinki ale on mi pribinacika spapa normalne a potom vydrzi dlho nepapat a s toho mi negrcka len ked mu dam cajik napit vyskusam dneska tu polievocku ... 🙂 dakujem za rady 🙂

aduliak
3. nov 2011

@majcaalexko neboj, este to nie je tak dlho,co nepije mliecko...a su fakt deti, ktore mliecko proste nebudu pit...ako nasa...treba mu ho nahradzat mliecnymi vyrobkami, najlepsie nesladene biele jogurty....

majcaalexko
autor
3. nov 2011

@aduliak vies co teraz som mu skusila dat normalne kravske mlieko a tak ho vycucal do poslednej kvapky

mirka285
3. nov 2011

@majcaalexko ked mu davas pribinaciky a podobne nezdrave presladene veci,ktorymi ho zbytocne zatazujes,tak jasne,ze nechce mlieko...ja by som mu v prvom rade uplne vysadila tieto nezmysly a ked naozaj nechce ziadne umele mliecko,a chces davat kravske,tak urcite nie trvanlive,ale plnotucne trojdnove...niektore deti proste umele lieko nechcu...

zebra41
3. nov 2011

@majcaalexko a trva to dlhsie? co potom papa? mne hovorila pediatricka,ze 6 mesiacov je bezny vek ked niektore deti zacinaju odmietat mlieko. prve dni nepil voobec nic mozno tak 50ml a ja som ho nenutila a po par dnoch sa to proste upravilo.trosku sice pochudol,ale nebolo to nic dramaticke a to obdobie preslo.a ja osobne by som kravkse nedavala,ale presne ako spominala @miroslava124 ja netusim aka je situacia u vas doma 😒
teraz ma uz 9 mesiacov prec a ledva vypije tych 400ml,ale pekne papa zeleninku, ovocie. vyzivy pomenej. a papa aj jogurty - ale obycajny biely. nejde o to,ze tvaroh je alergen,ale obsahuje velmi vysoke mnozstvo bielkovin,ktore su pre takyto maly organizmus skodlive.

didarigova
3. nov 2011

Ahoj,mala som ten isty problem s mojou malou dcerkou az nato ze unas to zacalo v 3 mesiaci.Bola som s tim ulekara ktory jej urobyl vysetrenia,vsetko bolo na jednotku.Vyskusala som vsetky moznosti ktore su tu popisane.nic nezabralo.Stacil jej len cajik,TAK SOM JU ZACALA PRIKRMOVAT.Velmi ma to trapilo,lebo nepriberala ako moje starsie deti.Ale napriek tomu sa vyviala ako ostatne deti,bola a je neuveritelne pohybliva a strasne mudra.Ked mala rok a pol pyla som kakao a ona si tiez pytala.Dala som jej na ochutnavku a cuduj sa svete ONA HO VYPILA.Odvtedy pije len kakao.Aked si to porovnam so strsimi detmi tie pili v tom case BEBU.Mali 15 kg na jeden rok.,a vsak boli kazdy 2 tyzden chory.Tato najmensia bude mat 3 a ma 13,5kg.To su ale rozdieli vsak JE CHORA TAK 3 KRAT DO ROKA co je uzasne.Nemaj strach ak budes mat lekarske vysetrenia v poriadku nechaj to casom sa to da doporiadku.DOLEZITE JE LEN ABY BOLA PO ZDRAVOTNEJ STRANKE V PORIADKU.

mia.k
3. nov 2011

U nás to tiež začína.Malý bude mať o týždeň 7mesiacov a už odmieta cez deň piť mlieko. Tiež pije AR Nutrilon, zmiešaný s normál Nutrilonom 1:1,kedže má tiež reflux a zvažujem,či neposkúšať iné mlieka,ale myslím že to nepomôže. Moje deti jednoducho nie sú mliekové.Starší syn prestal piť mlieko po roku,no a tento mladší začína už teraz. Čo narobím, ani ja som neholdovala mlieku a dodnes mám k nemu averziu,takže majú to mať po kom.

tinki
3. nov 2011

@majcaalexko áno, jasné, že po pribináčiku ti už nepotrebuje dlhšie jesť. Ja keď si dám na obed napr. vyprážaný syr, tak už nemusím ani večerať. Pretože mi neskutočne dlho trávi...a čo myslíš, je pre mňa ten vyprážaný syr vhodný? Pribináčik je maximálne nevhodný pre polročné dieťatko..

majcaalexko
autor
3. nov 2011

@tinki no tak mu ho vysadim dnes som mu dala mliecko kravske a spapal ho ... tak sommu kupila ine mliecko

miroslava124
4. nov 2011

ja davam normálne 3,5 % mlieko. Pýtala som sa na to aj doktorky. Samozrejme mi odporučila najprv umelé mlieko ale že ked nie tak je jedno či je to 5 dnové alebo trvanlive akurat že 5dnove treba aj prevarat. Moj jeden syn mi normálne jogurty nezje nechutia mu. Papá len pribinačik a podobne termixi a zo zeleninkou a ovocím nemá problém aj ked zeleninu má radšej. Podla mna to nieje tým že ked daš sladké tak nebude chciet ine jedlo. Podotýkym že druhý syn mi spapá všetko aj jogurtiky aj zeleninku..takže je to u každeho inak.

mirka285
4. nov 2011

@miroslava124 vobec to nie je jedno ci da trojdnove plnotucne alebo trvanlive mlieko!

miroslava124
4. nov 2011

@mirka285 podla mna je to jedno, podla doktorky ktorej som sa pýtala tiež je to jedno! Je to vec názoru a je na to písaných už xy článkov za aj proti. !!

mirka285
4. nov 2011

@miroslava124 hm ked myslis...mne to jedno urcite neni,ved to co uz je za humus ked ti trvanlive mlieko neskysne ale splesnivie???presne ako hovoris,vec nazoru.....