Používame cookies. Viac informácií tu. OK

6 týždňový odmieta prsník

lakynka1987
20. jan 2019

Ahojte,potrebujem poradit.Mam 6 tyzdnoveho chlapca a podledne 2 dni mi odmieta prsnik.Doteraz nebol ziadny problem,ale teraz sa ma prisat zacne strasne plakat a neda sa utisit.Trva to cca 15-20 minut a potom sa v pohode prisaje a pekne papa.Prikrmujem ho raz cez den a raz v noci.Mate s tym skusenost?dakujem

pininka
20. jan 2019

@lakynka1987 príjemnejšie ho z flase asi,že? Mne sa žiaľ tak syn odstavil. Najprv cirkus pri prsníku a potom ho už odmietal úplne. A pritom som mala kopec mlieka. Len keď som niekam potrebovala ísť tak som odsala do fľašky.

lakynka1987
autor
20. jan 2019

@pininka ano z flase...ale prikrmujem ho tak asi o 3 tyzdna,lebo je to velky jedak a doteraz problem nebol..je pravda,ze od zaciatku sme kojili aj 2 hodiny,lebo popritom zaspal alebo sa len hrajkal

pininka
20. jan 2019

@lakynka1987 u nás nebol problém 5 mesiacov a zrazu z jedného dňa na druhý. Potom ešte v noci keď bol rozospate zobral prsník ale nakoniec ani toto už nie.

liluska68
21. jan 2019

@lakynka1987 Zruš UM. Vážne. Aj fľašu. Kým ti lekárka nepovie, že chudne, treba ho prikrmovať, tak len dojči. Aj každú pol hodinu. ON sa ešte len rozbieha a jasné, že z prsa už nechce, ked z fľaše to lepšie tečie :D Na začiatku je to boj, ale to dáte. Naučí sa pekne papať ;)

monikafeliz
21. jan 2019

@lakynka1987 mne toto tiež robil malý a presne ako povedala @liluska68 , treba uplne odstaviť fľašu a dojčiť na požiadanie. Mne sa tiež veľmi hneval pri dojčení, ale neustúpila som a fľašu som nedala. Štrajk trval asi dva tri dni, pred každým dojčením som si vypočula .... , a potom už v pohode, treba to len vydržať chvíľu, držím palce =)

siska53
21. jan 2019

@lakynka1987 neprikrmuj ho, ak nechudol. Treba ho casto prikladat a prsia si zvyknu,ze maju tvorit viac. Mne moja povedala,ze po 2.m.uz dieta nema taky problem.striedat flasu a prso, ale.. predtym sa moze stat,ze sieta uprednostni flasu a je po dojceni.
Nas sa bezne dojcil kazdu hodinu az dve. A mala aj kazdu polhodku,ale ona zas mala.problem.na rozdiel od starsieho brata papkaca, dost papat,boal a aj je vlastne taky prplis, ona aj slabsie priberala,tazke tam.prosto sme frcali aj na polhodinovkach,kedze potom zas vedela prespat aj cez den 3-4hodky pomaly a v noci sa budila len raz..

lacibo
23. jan 2019

@lakynka1987 pokiaľ nezrušíš fľašu (ani ste s ňou nemali začínať - to nevadí, že je jedák, mlieka je dosť😉), tak sa problému nezbavíš..jedine, že by si chcela ukončiť kojenie..to by sa ti aj podarilo asi takto veľmi rýchlo..(prepáč za úprimnosť, nemyslím to v zlom, ale pravdivo)

misica16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misica16
24. jan 2019

Ja som mala podobne skúsenosti dokonca som si 2mesiace každé 2 hodiny odsávala mlieko a skúšala prikladať ... U nás nebol problém že by sa mala nechcela chytiť ale skôr moja psychika proste som sa bála že je hladná a vôbec som si neverila nakoniec mi pomohla známa ktorá mi dala kontakt na laktačnu poradkyňu a tá mi ozaj veľmi pomohla.... Dnes má malá skoro 15 mesiacov a stále dojčím ... Tak možno skús vyhľadať pomoc nejakej v okolí keď už to inak nejde za pokus to stojí aj chceš ďalej dojčiť ... Držím palce 🙂

zuzana518
9. máj 2019

@misica16 môžem sa opýtať, že čo vám najviac pomohlo?

misica16
9. máj 2019

@zuzana518 mne pomohla podpora rodiny a kamarátka mi dala číslo na jednu laktačnú poradkyňu a tá ma tiež veľmi podporila a pochopila hlavne... Užívala som aj senovku s benediktom a ricinus a caje na podporu tvorby mlieka no najlepsie z mojej skusenosti je odlozit cumlik a prikladat ... Ked nechce nenutit a zase po pol hodinke vyskusat a tak....mojej som takto dva tyzdne davala vpolospanku a vtedy sa vzdy chytila , potom sa to ustalilo ale bolo to narocne obdobie... Ale pomaha aj kontakt koza na kozu, nosenie ... Je to vsetko o psychike, drzim vam palce aby ste to zvladli ....

lakynka1987
autor
9. máj 2019

@zuzana518 po par dnoch ho to preslo a bol v pohode.Teraz bude mat 5 mesiacov a stale dojcime.Treba len vydrzat 😊

lacibo
9. máj 2019

@lakynka1987 super!!! robíš pre neho veľmi veľa..nech sa darí🙂

lakynka1987
autor
9. máj 2019

@lacibo uz dr.povedala aby sme zacali s prikrmamy,ale co ja viem...zda sa mi to este skoro,ci?

lacibo
10. máj 2019

@lakynka1987 skoro, ak nemá problém, netreba prikrmovať..5 a pol mesiaca presne keď mala sme začali..(nám to už dávala aj najavo, keď sme my jedli, to budeš vidieť, kedy je pripravený, aj musí ako tak sedieť, aby sa ti dal dobre kŕmiť), najprv zeleninka, do týždňa aj lepok sme zaradili (odporúča sa vtedy, keď sa ešte dojčí, aby sa znížilo riziko vzniku alergií), ovocie, a v 6. mesiacoch sme pridali mäsko.dcérka všetko papala, nič nevypľula, do roka sme ochutnali všetko. (vraj sa to tak má, lebo kojenie znižuje prípadnú alergickú reakciu na jedlo), je stále veľký papáč (bude mať 3), má ideálnu váhu a potravinové alergie žiadne..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli