7 mesacné dieťa pýta v noci každú hodinu až dve prsník

dadusa57
29. dec 2012

Mám 7 mesačné dievčatko,ktoré stále kojím.Cez deň už prikrmujem,ale v noci sa mi budí na prsník aj každú hodinu.Je to normálne?Večer okolo 18,tej jej pritom dávam kašičku.Mám skúsit nejaké umelé mlieko na večer,zasýti ju to viac,alebo čo mám robit.Dakujem
za akúkolvek pomoc.

bacula
29. dec 2012

Ahoj ja mám ten istý problém. Mala bude mat 8 mes, a v noci max 2 hod spí vkuse... Tiež má večer kasu al zeleninu + prsník pred spanim.... Nemyslim si že je to o hlade, skôr ten pocit potrebuje, že som tam pri nej, takze len vydržať, bude raz dobre 🙂

daniela242
29. dec 2012

Ja som mala ten istý problém s malým, budil sa mi tiež pravidelne každú hodinu. Vydržala som to do 10. mesiacov, potom keď som cez deň odpadla od vyčerpania a doma som bola vtedy sama s dvomi deťmi tak som sa rozhodla že ho v noci odstavím a odvtedy spí pekne celú noc. cez deň kojím naďalej ale v noci sme to zrušili.
Ak s tým nemáš problém a vieš si cez deň pospať s malinkou tak vydrž- ževraj to prejde 🙂 Ale moja skúsenosť je že príkrmy to veľmi nevyriešia 😉
@dadusa57

sorciera24
29. dec 2012

@dadusa57 mala som to iste, vydrzala som to do roka a potom som zrusila nocne kojenie......skusali sme na vecer kasu, neskor uz ejdol vsetko...nepomohlo....bolo to len o zvyku, nie o hlade, takze som to riesila takto.... 😉

dadusa57
autor
29. dec 2012

a ako ste zrusili nočné kojenie?

lovula
29. dec 2012

Tiež sa mi prvorodený zvykol takto budiť a začala som mu dávať miesto kojenia vodu.
Išlo to pomaly, lebo ju samozrejme veľmi nechcel, ale vybojovala som si pokojné noci 🙂
vždy som mu najprv ponúkla vodu a aj medzi kojením som mu strkala do pusy fľašu s vodou. Zo začiatku fľašu vypľúval, začudovane na mňa pozeral, ale skončili sme tak, že neskôr, keď sa zobudil, tak som ho ani na ruky nemusela vziať, dala som mu fľašu, on si cucol a spal ďalej. Nakoniec sa prestal budiť, teda pokiaľ nemal problém - zuby, soplíky ...
@dadusa57

josenka
29. dec 2012

@dadusa57 Mala som rovnaký problém pri oboch starších a čakám, že to isté bude aj s najmladším 😉 . Ak ti môžem poradiť, skús ešte trošku vydržať, 7 mesiacov je predsa len máličko, tých príkrmov ešte nie je tak veľa. No a potom skús odstaviť od toho nočného dojčenia - ja som to urobila pri oboch a staršieho som dojčila 13 mesiacov (úplne som odstavila, lebo som bola tehotná) a mladšieho som dojčila 24 mesiacov. A odstavovala som v noci asi takto: večer som nakojila a keď sa zobudil na ďalšiu dávku, tak som ho nosila na rukách, umojkala, aby zaspal. A dala som mu piť až na ďalšie zobudenie. Nasledujúcu noc som sa pokúsila zrušiť ďalšie kojenie opäť nosením, mojkaním, proste aby vedel, že mama je pri ňom. Takto som postupovala až kým sa nebudil až ráno. Vieš, musíš byť fakt odhodlaná a vydržať, lebo je to náročné. Bábätko musí vedieť, že ho ľúbiš, si pri ňom, ale vydržíš 🙂 . Keby si poľavila, tak detičky sú beťári a už by to tak ľahko nešlo. 😉 Ja som sa na to dala, až keď mal starší 11 mesiacov a mladší až po roku.

carodejnica
29. dec 2012

@dadusa57 dcérka mala také obdobie medzi pol rokom a rokom, ja som sa naučila dojcit a spať naraz po poležiačky. 🙂 ale pravdou je, že ona sa budila asi menej často.

zuzka38
29. dec 2012

@dadusa57 my sme to mali do 15 mesiacov a mozno aj dlhsie, a prestalo to zo dna na den.. kojili sme sa do 17 mesiacov a potom sa este stale budil na mlieko aj 4x v noci.. zo dna na den zacal spavat celu noc od 19 mesiacov.. podla mna na to ziadne zazracne riesenie nie je, kazde dieta je ine, xce to len cas a pevne nervy 🙂 drzim palce

cecil36
29. dec 2012

@dadusa57 umele mliecko nespravi zazrak s nocnym budenim resp. nebudenim. Moj maly je na UM od 3 tyzdna a este stale ako rocny sa budi xy krat za noc. Dcera bola dojcena vyse roka a prespala mi celu noc. Nie je to o najedeni, proste asi je take babätko. Nam nepomaha v noci nic. Ma rezim, nechce sa tulkat, nechce jest a ak hej tak max 1x za noc, nie je smädny..... Proste je hore a robi nam soky 😀 Konecne zaspim a maly sa pomaly plizi po svojej postielke, vystvera sa na rebrinu, nakukne na mna velkymi ocami a zvreskne. Ti poviem, ze ked spis a takto zaruci je to ine kardio 😀 😀 😀 😀 Takze bud rada, ze sa len budi a nestrasi ta 😀 Srandujem 😉

sasikas
29. dec 2012

@dadusa57 maly bude mat 7 mesiacov a mame to iste....obcas pospi 2 hodinky nadranom, ale vacsinou kazdu hodinu - hodinu a pol je hore a utisi ho len kojenie....pri prvej dcerke sme to mali rovnako...pri nej pomohlo pomaly zredukovat nocne kojenie, asi ako baby pisali...prvu noc ked sa zobudila, tak som sa ju snazila utisit nosenim, cumlom, hranim, v najhorsom som aj telku pustila, proste hocico len aby nedostala prsnik a zaspala bez neho (striedali sme sa s manzelom), nakojila som ju najskor po styroch hodinach, druhu noc to iste a na tretiu noc uz spala podstatne lepsie a potom sa nam uz kojenie ustalilo na cca 2 x za noc....okolo roka som takymto sposobom zrusila nocne kojenie uplne.....pri krpcovi sa na tuto "'odvykacku"' takisto chystam, lebo uz to zacina byt neunosne...... 😝

dedenini
29. dec 2012

nezavidim... moja malasice nieje kojena..ale od narodenia spalavzdy 3-4 hodinky..a asi od 5mesiacov prespi celu noc ... snad to tak aj ostane... a vam drzim palceky nech je to lepsie 🙂

l.s
29. dec 2012

@dadusa57 ja mam presne to iste moja mala bude mat 9 mesiacov a tiez vstavam aj 6-7x za noc teda lepsie povedane spim a dojcim 🙂 niekady aj kazdu hodku pocucka a spi dalej,tiez ma okolo 18.00hod kasicku ale podla mna aj ked das umele mliecko na noc to nepomoze lebo to nieje hlad ale potreba citit mamu a ukludnovat sa 😉 zo starsim to bolo presne to iste a preslo to az ked sa uplne prestal dojcit tak okolo 15 mesiacov nam prespal celu noc.

cacika
30. dec 2012

@dadusa57 ahoj, neboj je to uplne normalne, len sa o tom nehovori. hlavne ked vsetky deti naokolo spia poctivo celu noc 🙂 treba si len najst system ako zladit spanie a dojcenie, nam vyhovuje ze je mala pri mne v posteli a ked sa zobudi aj 10x za noc tak nie som nevyspata. umelym mlieckom nevyriesis nic, nezasyti viac, akurat si pridas roboty s pripravou a vyvaranim flias a navyse si ohrozis dojcenie. treba len vydrzat, neboj zlepsi sa to postupne.čzčf

ivanka.7
30. dec 2012

Ja som pohodlna matka, takze ked uz lezim v posteli a mala sa v postielke prvy raz zobudi (po uspani ju vecer davam tam, aj ju tam vraciam, ak sa zobudi, kym som este hore), tak si ju prekladam k sebe. Nechce sa mi k nej vstavat, cize polku noci prosto prespi pri mne a ja sa nemusim stale budit a riesit ju. Nebudi sa kazdu hodinu, to uz mame za sebou, ale v tych najhorsich casoch to bolo o tom, ze spala jednoducho na mne nacucnuta. Teraz, ked sa zobudi, si ju prilozim k sebe a spim dalej. Rozhodne sa mi ju nechce natriasat a neviem co robit, len aby zaspala, ked to je takto jednoduchsie. Horsie je, ked ma nejaky iny problem a nestaci jej prso :D Ale na to si sa nepytala :D
Moja rada je vydrzat, podla mna to prejde 🙂

zuzanka.h
31. dec 2012

mali sme to aj my. Jurka som naučila napapať sa poležiačky 🙂 trvalo mu to asi mesiac - dva a potom to prešlo 🙂 od roka až po dnes mi vydrží bez kojenia,( keď som ho kojila ) či čajíku celú noc 🙂

mirkave
31. dec 2012

@cecil36 😀 viem,ze to neni smiesne,ale ja sa rehocem s muzom,ked si to predstavime 😀 ozaj byt radsej,ze ma budi mrncanim a mrvenim ,ako keby ma mal tak strasit vreskotom v tme 😀

mirkave
31. dec 2012

Spim s tobim v jednej posteli.zakazdym dostane prso,ukludni sa a spime spokojne dalej.zatial je to unosne.ked dojcim cez den a drobec zaspi,tak si pospim aj ja.

sisapetrigova
3. jan 2013

@dadusa57 ahoj mozem sa opytat kolko vazi tvoja dcerka dakujem

dadusa57
autor
12. jan 2013

Dakujem pekne za vsetky príspevky,velmi ste mi pomohli.