7 mesačné dieťa si pýta materské mlieko každú hodinu

lusia222
21. máj 2013

Maminy mam mensi problem.Moja mala ma 7 mesiacov.Stale ju kojim a MM si pyta kazdu hodinu.Ked som to riesila tu na MK ze tak casto papa bolo mi povedane ze rastie a potrva to len par dni,resp.tyzdnov.Ale trva to uz 3 mesiace 🙂 Prikrm jej davam na obed a vecer kasu.Ale aj tak po prikrme pyta za hodinku MM.Treba zaviest dalsi prikrm alebo ponuknut napr.nejake ovocie?Poradte 🙂

katecameron
21. máj 2013

ked je hladna daj jej jest

miku1
21. máj 2013

@lusia222 Keď si pýta mlieko, tak jej ho daj. Moja robila to isté. Keď som ju v 17 mesiacoch odstavovala, tak bola schopná pýtať aj každých 10 minút .

lusia222
autor
21. máj 2013

@miku1 No a netreba jej dat aj nieco ine okrem mlieka kedze je stale hladna a uz zrejme potrebuje aj nieco ine?

kika112
21. máj 2013

@lusia222 dieťatku možno už mliečko nestačí, možno len chce zahnať smäd, na čo dobre poslúži aj prevarená voda. Čo sa týka verzie "dať na požiadanie", na to mám svoj názor 🙂 Keď je to moc často, už ide skôr o hlad citový a nie žalúdočný. Ľahko sa druhým hovorí "daj každú hodinu, keď si tak pýta", ale viem že je to vyčerpávajúce. Okrem toho nestihne sa vytvoriť mlieko dostatočnej kvality a potom samozrejme aj málo zasýti. Takže skús predĺžiť intervaly, možno sa cuckaním potrebuje len ukludniť...

vonicka
21. máj 2013

@kika112 - ja len ze MM ma stale tu istu kvalitu, bez ohladu na intervaly prikladania. @lusia222 - Nejdu jej nahodou zuby? Moj maly si vteyd tiez pytal ovela viac. Ak si pyta hodinu po jedle a vies, ze by viac nezjedla, ako si jej dala, tak jej skus dat tu vodicku, mozno je len smadna. Ale vobec nemusis to kazdohodinove kojenie riesit, ziadna pohroma z pohladu dietata. Z pohladu tvojho vies iba sama 🙂

lusia222
autor
21. máj 2013

@kika112 praveze necucka,normalne pije.Cez den ponukam aj cajik,ked je smadna da si par glgov a ked nie vypluje.Ale MM pyta aj tak kazdu hodinu 🙂

lusia222
autor
21. máj 2013

@vonicka cez den jej ponukam cajik,ked chce pije ked nie vypluva.Zuby jej zrejme idu ale aku to ma suvislost s papanim? 😕

cicimon
21. máj 2013

@lusia222 moja tiez kolkokrat pije aj kazdu hodku - MM - a dam jej... to ma aj od smadu

dazdovka
21. máj 2013

@lusia222 asi potrebuje len nieco fajne zuzlat, ak chces, tak jej nieco daj, moja mrna dostala v pol roku do ruky obycajnu polnu uhorku (osupanu a obrezanu do takej formy aby sa jej dobre drzala), zabavilo ju to zuzlanie naramne... nemala zuby, tak som sa nebala, ze odhryzne a bude sa s nou drhnut. Aspon som trochu predlzila intervaly medzi kojenim, ale ona je odjakziva aj teraz riadny prsickovec, keby som dala, dokazala by sa kojit asi non-stop...

kattrin5
21. máj 2013

Moja ma tiez 7 mesiacov a papa kazdy cca hodku a pol dve...aj Dr mi povedal ze to nemusi but hlad ale babatklo mkse by smadne🙂

monika2712
21. máj 2013

@lusia222 mna by zaujimalo ako to vyzera ked si pyta tvoje mlieko? lebo ja mam 8mesacneho a teda nemam pocit ze by mi vedel dat najavo ze chce prave zrovn moje mlieko. A inak 7mesacna uz moze mat aj viac prikrmov, aj desiatu a olovrant napriklad, ovocie, ovsenu kasu, kukuricnu kasu, vselico a nie len obed a kasu vecer. A pit by mala priebehne pocas celeho dna nieco, skus ovocne stavy zriedene s vodou ak caj nechce velmi. mozno je fakt iba smadna.

lusia222
autor
21. máj 2013

@monika2712 cez den jej pit ponukam takze MM si nepyta kvoli smadu.Ked som sa na MK pytala ci uz mma podavat okrem obeda a vecere dalsi prikrm zrusili ma ze takemu malemu dietatu kludne staci ako prikrm iba obed...A moja mala si pyta papat tak ze mi natiahne tricko a prisava sa.A to robi uz dost davno.

ejuska79
21. máj 2013

@lusia222 ahoj, ja mam taky isty problem, len moj bude mat uz 15 mesiacov...ja som zufala, kojim ho cely den, celu noc...aj som chcela zalozit temu, a teraz som si vsimla tvoju...prikrmy som zacala davat po 6 mesiaci, 3 mesiace nezjedol nic, dr. tiez vravela, ze to nevadi, za sa nauci, ved pribera, rastie v poriadku, dokonca je veliky na svoj vek...potom trosku zacal jest, ale stale som ho casto kojila a teraz posledne dva mesiace stale kojim a kojim..nezje dokopy nic, ved naco by jedol, ked dostane "nene" (tak tomu vravi)... a chce stale castejsie..kazdu chvilu stoji pri gauci a nene, mama nene a potom rev jak keby ho z koze deriem. to iste aj v noci...som bezradna...je uz dost velky, stale som to pripisovala zubom, ale uz mu vysli aj vsetky ocne zuby a nezlepsilo sa to...akurat vonku si zmysli len sem tam, napr. raz pistal tak som mu dala na ihrisku a vzdy ked tam dojdeme a zbada tu lavicku uz tam aj trieli a pyta...ale pije aj vodicku a dost jej vypije, ale to je jedno, aj ked sa navali vodou, trosku zje aj tak pyta "nene"....a ako pises, aj moj si to nene, takto pyta dlho... ma sice len 15 mesiacov, ale rozprava krasne, vela slov, opakuje vsetko..sama som prekvapena, ani dcerka tak nerozpravala a to od 2 rokoch hovori plynule 🙂 a jest mu davam tak ako dcerke, ranajky, desiatu atd, len nic dokopy nezje...

lusia222
autor
21. máj 2013

@ejuska79 no sak toto...kazdy mi radi aby som sa s prikrmovanim neponahlala ale ked bude mala vacsia a uz bude chapat ako ju oducim..Samozrejme netvrdim ze jej zo dna na den zacnem podavat prikrm 5xdenne ale je to fakt dost narocne kadu hodinu kojit.A este s tym ze sa sama seba pytam ci nemma slabe mlieko alebo ci ho mam dost ked stale len papa.Tiez pekne prospieva ale znepokojuje ma to.

ejuska79
21. máj 2013

@lusia222 na tvojom mieste by som neznepokojovala, ja viem je to na nervy, ale este je malinka, ona si zvykne na jedlo.. moj spociatku len lyzicku a aj tu vyplul, tak to slo 3 mesiace, potom zjedol aj 5 lyziciek, nikdy nie moc, ved ani teraz...on by len tycinky, kukuricne chrumky jedol...neboj mliecka mas urcite dost...ja si myslim, ze moj to robi zo zvyku, ukludnuje sa tak.. len ked mu nedam, vresti a robi zle, sace dcerku, ta potom soti jeho a je to kriku, placu... ale v pondelok idem k doktorke, tak sa jej spytam...

vonicka
21. máj 2013

@lusia222 - zuby a jedenie su prepojene, dieta mozu boliet dasna a jedenie mu nesposobuje dobre pocity pri tom. Je to podobna suvislost, ako ked dieta, ktoremu idu zuby, je nervozne, placlive, v noci sa bud casto...tiez to nemusi vyzerat ako priamy suvis, ale zaziva to vacsina deti.

lusia222
autor
21. máj 2013

@ejuska79 mne praveze pikrmy papa pekne.Uz prvy den ked som jej dala mrkvicku zdlavila 50ml 🙂 a teraz bez problemov 100ml. Ale cici je aj tak cislo 1... 😅

katieg85
21. máj 2013

@lusia222 neviem kto ti taku blbost poradil ze mu mas davat kazdu hodinu.tak si neodychnes ani ty ani dieta a sa ti bude aj v noci vela budit.podla mna nechce mlieko ale cicku kedze si davala kazdu hodinu.dieta ma jest co 2,5-3hod.bo potom mu furt bude zle a ani si dlho nepospi.ale to vsetko mozem rozpravat asi do vetra aj tak si kazda matka robi po svojom.ja mam 3 deti vsetky papali prvy mesiac co 2,5 hod a po mesiaci co 3 hodiny.a boli kludne.svokra mi povedala ze mozem len rodit ked mam take dobre dieti bo sama to vidi jaky su.dietatu sa organizmus neupokoji ked bude castejsie jest.decko len trochu zareve a uz si kazdy misli ze je hladne pritom to vobec neni pravda. 🙂

vonicka
21. máj 2013

@ejuska79 - u nas moj 15m syn hovori "ME" - akoze mliecko 🙂 ale nastastie ho nemusim kojit tak casto ako ty, to ti moc nezavidim, lebo nedat ked dieta vyslovene place musi byt tazke. My ked sme vonku, tak neziada svoje ME vobec. Doma ovela castejsie, niekedy aj 15 min po predoslom kojeni, ale vtedy mu nedam (az tak kojenie na poziadanie nepraktizujem) a vtedy mu ukazem nejaku vec alebo hracku a hned zabudne na ME 😀

lusia222
autor
21. máj 2013

@katieg85 ja som vdacna kazdej rada,to mi ver.Tak to si teraz trafila do cierneho,mala je starsne zla uz od malicka.Zo zaciatku papala kazde 2 hodiny a potom too bolo castejsie a castejsie.Najskor sa ju snazim ukludnit a zabavit vsetkym moznym ale aj tak nic nepomoze az kym nepostane cicik 🙂 v noci sa budi co tri hodiny na kojenie,Ale mali sme uz odbobie ze sa zobudila v noci len raz.Ale zase sa to zhorsilo 😒

patkobo
21. máj 2013

idu jej zubky, na prsniku sa ukludnuje 🙂

vonicka
21. máj 2013

@katieg85 - no bud rada, ze tvoje deti pytali od narodenia jest len kazde 2.5 hodiny, lebo ak by ti mesacne babo vrieskalo, ze chce mlieko (ak usudis, ze mu asi nic ine nie je), tak neviem ako by si to riesila. Take male dieta si asi tazko vymysla. su deti, ktorym staci dlhsi interval a su deti, ktore potrebuju na zaciatku aj kazdu pol hodinu. no boze. u vacsich deti je to vzdy na zvazeni matky ako sa zachova. ak jej to nerobi problem, da aj kazdu hodinu. mne nerobi problem kojit aj po roku ale zase kazdych 30 minut by som uz nedavala.

ejuska79
21. máj 2013

@vonicka ja ukazum tiez vselico mozne, zapajam ho do hry, nachvilu to pomoze a potom zas pyta, moj preto vravi "nene", ze som mu vravela, neni mliecko, neni, ked tak casto zacal pytat a to z toho si odvodil... ja viem, mala by som to riesit, ale ja akosi nemam silu... ale budem musiet...

vonicka
21. máj 2013

@ejuska79 tak to je mile ako si odvodil slovo NENE 🙂 u nas sa zase nono volaju zastrcky. mne by sa to tiez moc nechcelo riesit, takze ta chapem. asi to bude tazke, ale moja skusenost je, ze veci o ktorych si myslime, ze sa budu velmi tazko odnaucat, sa nakoniec nejako same upravia. Asi sa ti neodstavi sam a skoro, ale mozno o par mesiacov bude pytat ovela menej, bohvie...

miku1
21. máj 2013

@lusia222 V tom čase som mojej už dávala na večeru kašu - nemliečnu a na obed jedla aj príkrmy. Zakaždým si však po pol hodine až hodine vypýtala aj mlieko. Myslím, že to mlieko mala skôr od smädu, ako od hladu.

lusia222
autor
21. máj 2013

@miku1 ja ponukam aj tekutiny ale aj tak je to stale to iste 😒

katieg85
21. máj 2013

@lusia222 v siedmom mesiaci uz by mohla mat aj na obed kuracie mesko zo zeleninou,aby sa dobre nasitila.a tie hodiny papania skus predlzit,moze viac papat tuhej stravy a kedze uz ma 7-8 mesiacou tak asi idu aj zubky.tak ukludnit sa da aj cumlom no teraz to budes mat tahsie ju naucit od cicky.ale urcite by som to oducila a uvidis ze ti to bude stat zato.ukludni sa este aj hryzatkom co je v nom voda a das ho do chladnicky nech je chladne a to nech si hryza pomaha to na dasna.

miku1
21. máj 2013

@lusia222 Moja veľmi piť nechcela. Musela som jej dávať piť buď normálne lyžičkou, ale prsník bol u nej č. 1. A pije ti dobre?

tea333
21. máj 2013

@ejuska79 podla mna je dojcenie vec ktora by mala vyhovovat obom. ja som velky zastanca dojcenia na poziadanie, kludne aj vacsie deticky, kludne aj v noci, ale!! ak ta to vycerpava a obmedzuje a je to prilis, tak by som to obmedzila.
zaviedla by som ritual kedy dostane mliecko (napriklad pred a po kazdom spani)
mam kamosku ktora dojci 21mesacnu dcerku, tiez si fakt casto pyta, ale kamoske to nevadi a celkovo su tak nejak zohrane, neobtazuje ich to.

katieg85
21. máj 2013

@vonicka to sa musi naucit od mala,a ked papa castejsie tak ma koliky 🙂