7 mesačné dieťa si pýta materské mlieko každú hodinu

lusia222
21. máj 2013

Maminy mam mensi problem.Moja mala ma 7 mesiacov.Stale ju kojim a MM si pyta kazdu hodinu.Ked som to riesila tu na MK ze tak casto papa bolo mi povedane ze rastie a potrva to len par dni,resp.tyzdnov.Ale trva to uz 3 mesiace 🙂 Prikrm jej davam na obed a vecer kasu.Ale aj tak po prikrme pyta za hodinku MM.Treba zaviest dalsi prikrm alebo ponuknut napr.nejake ovocie?Poradte 🙂

lusia222
autor
21. máj 2013

@katieg85 na obed ma uz davno aj masko so zeleninkou.Hryzatko a cumel su na dennom poriadku ale aj tak nic nepomaha.Zubky ma dva ale myslim ze jej idu dalsie.Ale aj ked si da obed ktory by ju mal zasytit a aj ho pekne zapije o hodinu je zas na cicku..

lusia222
autor
21. máj 2013

@tea333 je pravda ze ma to trochu vycerpava ale skor sa bojim ci neni slabe alebo ci je ho dost ked mala stale pyta..

lusia222
autor
21. máj 2013

@miku1 pije z flase,ked chce da si par glgov a ked bie vypluva.za den vypije mozno tych 100 ml.Teda myslim normalne,ked neni teplo.

lusia222
autor
21. máj 2013

@katieg85 klop klop,moja mala mala doteraz koliku asi 5x,fakt sme s tymto problem nemali.aspon nieco 🙂

katieg85
21. máj 2013

@lusia222 tak potom je naucena na cicku

vonicka
21. máj 2013

@katieg85 no ja si praveze myslim, ze tu neni co ucit. potreba je potreba a koliky nie su jediny problem. napr. taky reflux dokaze tiez pekne zavarit. su deti, ktore su prve tyzdne len na prse a potom to uz vobec neziadaju tak casto. Len nemam rada take rady typu, ze preco ti ine baby radia take hluposti, ze neries caste jedenie. Vobec to nie su totiz hluposti, ani "mudre rady". preto som aj napisala, ze bud rada, ze tvoje deti nepytali tvoje mlieko castejsie ako si pisala

lusia222
autor
21. máj 2013

@katieg85 no sak toto,je 😒

tea333
21. máj 2013

@lusia222 tvoje babatko ma iba 7 mesiacov a podla mna je ok ak si pyta aj kazdu hodinu. treba ponukat aj prikrmy, ale podla mna je este skoro hovorit o nejakom zavislactve, kedze 7m babo zije hlavne na mlieku 😉
mlieko mas dobre, take ake tvoje dieta potrebuje

katieg85
21. máj 2013

@lusia222 no ved teraz koliku urcite nema lebo to maju deti do troch mesiacov 🙂

lusia222
autor
21. máj 2013

@tea333 ked ja uz sama neviem.jeden radi ponukat viac prikrmu,druhy vytrvat v kojeni kazdu hodinu. a potom si vyber 🙂

katieg85
21. máj 2013

@lusia222 no tak sama vydis jaky mas vysledok ked davas kazdu hodinu,ked papat urcite nechce ale chce len cicku namiesto cumla . 🙂

monyccka
21. máj 2013

@katieg85 koliku moze mat aj dospely clovek. nie je limitovana vekom a nesuvisi s castym krmenim.
@lusia222 ja by som asi ponukla dalsi prikrm. ale to je len moj osobny nazor. alebo skus zvysit tvorbu mliecka, ak mas pocit, ze je to malo - cajiky na podporu dojcenia, vela tekutin, zdriemni si s drobcom.. vela energie zelam..

lusia222
autor
21. máj 2013

@katieg85 no ved ale cumlik ma ked neni na cicku.

katieg85
21. máj 2013

@monyccka no moze mat aj dospely ale castejsie to maju deti do troch mesiacov

katieg85
21. máj 2013

@lusia222 ked to chces zmenit tak to predlz na dve hod.potom na viac ale hlavne je ze to musis vydrzat ty 🙂 prajem vela sil

lusia222
autor
21. máj 2013

@katieg85 no musism s tym nieco robit lebo uz je to neunosne..dakujem

ejuska79
22. máj 2013

@tea333 ako nemozem povedat, za ma to obmedzuje, akurat ked dcerka vymysla a ja kojim, tak sa bojim, uz sme na pohotovosti ako na klaviri (v nedelu site obocie).. a v noci je toho dost, to ano, to som unavena... den mi nevadi.. len sa bojim, ci ma vyzivu, lebo fakt malo papa a vela cuca 🙂

danjelca
22. máj 2013

@ejuska79 to musíš na nej vidieť daj jej aktuálnu foto a hned ti poviem ako je živená 🙂 🙂

ejuska79
22. máj 2013

@danjelca zivení su dobre obaja 🙂 maly ma 11 kg, 84 cm..je ho dost, chlapina... a dcerka je pekny, ziadne tintitko...len ked ho dokojim (este sa nechystam), tak asi bude spageta po mne 🙂 🙂

danjelca
22. máj 2013

@ejuska79 jeeejda!!! tak vôbec nerieš! 😀

heni79
22. máj 2013

😖 kjkkjm,nk😎 nhhhjmnj 😠 jhjjjkjkkjk😅 😅 jhjnnnn 😠 h

svetlusska
22. máj 2013

Ahoj my mame sice rok ale tak v 8 mesiacoch sme papali rano (cca 8 hod) raňajky výživa ,postruhane jablcko alebo banán.potom pred spaním som ho nakojila,pýtal si tak som mu dala.spinkal potom niekedy 1 hod,1,5 - 2 hod. Zväčša papat nechcel potom.ak mi ale rano nechcel papat ze pil iba mliecko tak teraz sa napapal. O 12 mal polievku,druhé nechcel.potom mal cca 3 hod pauzu spánok a tak ak chcel mlieko tak som mu dala ale zväčša pred spaním chcel. O tej 3 cca druhé jedlo, spapal vsetko. Potom cca do tej 18-18.30 bol syty max. Ak chcel mlieko a o 19 kasa.pred spaním prsnik zaspval n nom . A v noci sa mi budil každé 2-3 hod na papanie.boli ale obdobia ked nechcel okrem prsníka nič ine.este čistú vodičku. Náš je ale od zaciatku velky hlados. A ak by mal niekto pripomienky ze papa veľa nenechám decko plakať od hladu ked ja jem a chce aj on a papa.a je kludny.pribera normálne lekárka nevravi nič a ja mam kľudne dieťa. Takze asi tak nejako sme papali ako 8 mesačný a vlastne doteraz.a poprosim mamičky ktoré by mali stiplave poznámky nech to radšej nekomentuju ja svoje dieťa poznam najlepsie.

svetlusska
22. máj 2013

@lusia222 to bolo pre teba tá predchádzajúca správa.az teraz som si všimla ze máte o mesiac menej. Vtedy mi maly papalaz o tej 10 rano prvýkrát,a potom az obed o tej 13.00 podľa toho ako vstal.a potom podľa toho papal ďalej ked chcel. Kojila som ho max. 4 krát denne. Ja este ale dialkovo študujem výšku a maly bol so svokrou ked som bola v škole takze aj preto sme to takto riešili.

sybo5
4. jún 2013

@lusia222 ja poradím jedno..pokiaľ malinká prospieva, nemáš sa čoho obávať. Teda ja mám takú istú jedáčku ako ty. Od narodenia sa kojila každú hodinu. V noci sa budila každé dve. Príkrmy mi odmietala, vodu, čaj nechcela. Takže dávať jej papať tuhú stravu bol veľký boj. Ale nejak som to nebrala za problém. Do jedného roka kojenie stále preberá štafetu ako základ stravy, príkrmy sú iba dodatkom. Až po roku sa to zmenilo, kedže začala napodobnovať dospelých, chcela jesť to čo ja. Takže malinká až do toho štádia dospeje, tak sa aj roszapá. Skôr či neskôr. Koj na požiadanie dieťaťa. Riad sa jej potrebami. A to že niektorým mamičkám deti už jedia hento a toto, vôbec nerieš. Každé dieťa je iné. Dávaš malej všetko čo potrebuje. Časom všetko pominie a ešte ti aj bude ľúto, že už malú nekojíš. Moja malá už má 1 rok a štyri mesiace, a je stále kojená. Stále si pýta mliečko aj v noci. Treba to brať ako prirodzenú potrebu a nerobiť si z toho ťažkú hlavu.