7 mesačný syn sa v noci veľa budí na kojenie. Čo robiť?

monikas44
18. apr 2011

☹ sú to každé dve hodiny až do šiestej rána, takto trpím už sedem mesiacov!

asma
18. apr 2011

Ahoj a nemas slabšie bliečko? možno mu iba nestačí... neskúšala si na noc nejaku redšiu kašicku cez flašku?

sisulka7
18. apr 2011

Myslim, ze idealne by bolo naucit na flasku ak sa bude dat. A nasa mala milovala kasicky s mlieckom - robia ich Nestle aj Hami. Ale kojene deti to robia dost casto a mam kamaratku ktora ma 20mesacneho a funguje tak dodnes. Moja rada, je co najskor naucit na flasku. A drzim palce.

rebeka25
18. apr 2011

monika44 - kasa nepomoze mam to odskusane 🙂 Nam pomohlo ze sa naucil nezaspavat na prsniku ale pekne v postielke, Tym padom, ked sa aj troska prebral, zistil ze je tam kde zaspinkal a nespustil rev, ale znova pekne zaspinka.

nicky182
18. apr 2011

Ahoj, a mozno nie je hladny, ci ano a nejdu mu zubky alebo sa chce len pritulit ? ja davam tiez redsiu kasicku do flasky, ale uz ideme prejst pomaly na UM - HAMI na dobru noc ....jooj,drzim vam palce, nech to rychlo prejde 🙂

jahodka11
18. apr 2011

ja by som tiez odporucala kasicku na noc....uz je vacsi, urcite je hladny a je to aj o tebe, nemozes byt vecne vycerpana! tak kup kasicku a uvidis...urcite zaberie 😉

iinuska
18. apr 2011

nic, len vydrzat. Nam sa to upravilo po 23 mesiacoch. Drzim palce

minnie55
18. apr 2011

U nás to bolo presne to isté...malý sa mi budil na kojenie aj 10x cez noc, ráno som padala z nôh. Tak som si ho vzala k sebe do postele a odvtedy mi prespí celú noc bez kojenia. Len má to aj negatívnu stránku - už mi odmieta spať v postieľke. Ale neľutujem, zase by som to vyriešila rovnako 🙂 Kašu mu netreba, zbytočne ho budeš vykrmovať - on ťa jednoducho potrebuje cítiť pri sebe.

boise
18. apr 2011

moj ma 16 mesiacov a stale neprespal viac ako 3 hodiny bez toho aby sa aspon nepomojkal, realne ho kojim tak 1-2x za noc 😉 Stale cakam na tu noc, kedy sa konecne vyspim 😉

mirka12011
18. apr 2011

u nas je to iste....a zubky nam idu od 3 mesiacov a spi somnou v posteli a vzdy je to rovnake....teraz sa jej tlacia 3zubky a 4noci sa prebudi nacuca a nevie zaspat....som unavena.....ale 3 kavicky to istia

kosta123
18. apr 2011

No ja mám podobný problém,a ide ma poraziť 😠 😠 😠 😠 a ľahko sa povie, naučiť na flašu ale mne nechce žiadnu flašu ani z čajom ani z mliekom,asi musíme vydržať,ale už ma to fakt nebaví 😠 😠

atrami
18. apr 2011

Mne to robili synovia, niekedy to bolo ťažké, ale zvládli sme to. Kaše, pokiaľ kojíš, by som nedávala. Zbytočne by si zaťažila žalúdok, ktorý ešte nieje zvyknutý na tuhú stravu a skončilo by to nepokojným spánkom.Slabé mlieko neexistuje, je len málo alebo veľa mlieka.
Nám pomohlo, že spával s nami v posteli. Keď sa potreboval pritúliť sa pritúlil, keď bol hladný, dostal mliečko. Ja som si viac oddýchla.

lussy666
18. apr 2011

@asma to slabsie mliecko bol vtip, ze? 😨
no a k nocnemu kojeniu..ak nechces robit nic, tak nerob a vydrz🙂 kojene deti sa takto budia... kasa ani tak nepomahaju....
a ak chces nieco zmenit, tak sa vela maminam osvedcilo postupovat podla knihy "kazde dieta sa vie naucit spat"
drzim palce a pevne nervy🙂)

lenka_da
18. apr 2011

U nas je to takto uz 8 mesiacov a kasa vobec nepomohla 😉 Ale nemozem povedat, ze by to bolo trapenie, po predoslej skusenosti s dcerkou, som teraz synceka od zaciatku supla k sebe do postele, ked sa zobudi, dam mu cucnut a za minutku spi dalej. Ked som ho parkrat vyberala z postielky, prebral sa a musela som ho nosit, kym zase zaspal. Takto sme spokojni obaja, nech si odporcovia spolocnej postele vravia, co chcu, mne to vyhovuje 😉

anjelicek26
18. apr 2011

@monikas44 - no som sa pobavila "takto trpim uz sedem mesiacov" ked si spomeniem, ze dcerka sa budila nie kazde dve, ale kazdu hodinu a nie sedem mesiacov, ale celeho 2,5 roka tak je mi do smiechu 😕 😕 😅 😅

Co si cakala, ked sa ti narodilo babo, ze bude vzorne fungovat, ako si ty predstavujes? Kojene deti proste nespavaju tak, ako deti na UM. Ale maju oproti nim obrovsku vyhodu - mozu citit a pritulit sa v noci k svojej maminke, uspokoja pri kojeni nielen hlad, ale aj svoje emocionalne potreby, buduju si uzasnu imunitu vdaka MM. Toto za to urcite stoji. Dcerka nikdy nebola vaznejsie chora. Nemala antibiotika a to bude mat 5 rockov. Nikdy nemala horucku. Uz 2,5 roka je mimo domu - teda v kolektive. Vsetci chori - ona nie.

Ostatne maminy sedia u postielok chorych deti, robia zabaly, davaju sirupy, lietaju po lekaroch, vynechavaju z prace - ja nemusim. V konecnom dosledku to bolo menej narocne, ako potom mat stale chore dieta.

daniella_vivien
18. apr 2011

a skusala si mu namiesto mliecka davat cajik?? aby si zvykol ze sa v noci takto nepapa.no ale nezavidim ja som mala len vcera taku noc kvoli zubkom a cely den som bola podrazdena

leeenka
18. apr 2011

ahoj Ja mam tiez 6 mesacneho drobca,,kojim ho a tiez sa mi v noci budi. Ale je to normalne, pretoze kojene deti sa budia castejsie 😀 . vela trpezlivosti prajem

wladymyra
19. apr 2011

my sme sice na UM, ale mali sme toto iste az do cca 6 mesiacov. upravilo sa to asi tak po troch tyzdnoch zavadzania prikrmov (ale neviem na 100%, ci to s nimi suviselo, alebo to preslo "same") a uz vstavame len 2-3x za noc. @rebeka25 pise ale velku pravdu. naozaj to moze byt tym, ze si babo pyta prso preto, lebo pri nom zaspava a chce si po prebudeni vytvorit rovnake podmienky ako ked zaspavalo. zelam pevne nervy a drzim palce

tanja61
19. apr 2011

no ja som tiez vstavala do roka kazdy hodinu a pol som kojila syna po dvoch mesiacoch som si na to zvykla a brala ako normalne,zacal spinkat cele noci az ked sme presli na UM takze ak chces kojit tak musis to nejak vydrzat do doby kym neprejdes na inu stravu alebo UM 😉 😉

m.i.r.i
19. apr 2011

tiez odporucam knizku Kazde dieta sa vie naucit spat ako to tu bolo spomenute...sam zaspavat, pri zobudeni nedavat mliecko...je to len zvyk, nie hlad..niektorym maminkam vyhovuje aby dietatko spalo s nou v posteli a vedia pri hodinovych vstavaniach fungovat aj cele mesiace..ja si to neviem predstavit...nas maly v noci nepapa od 4 mesiacov a prespava noc od 5tich...od zaciatku zaspaval vo svojej postielke.. v noci sme este samozrejme kojili par krat prve 2 mesiace, ale presli sme uz po 1 mesiaci vecer na flasku...cez den prsnik, vecer flaska...osvedcilo sa to aj sestre..oni plne davali MM do 1 roka, ale na vecer vzdy z flase.. .mala spala celu noc od 3 mesiacov..tiez vlastna postielka, samostatne zaspavanie...skus si precitat tu knihu, tam je aj vela prikladov..niekedy to mozno pripada drastickejsie, ked uz to dietatko musis zacat trosicku trenovat..ale mozes dosiahnut ozajstny uspech uz po par dnoch...prajem vela stastia!!!!

tosomja
19. apr 2011

aj my sme sa odnaucili papat v noci tak, ze som namiesto mliecka dala cajik, neskor som ju len zakryla, inokedy otocila na bok...a tak som zistila, ze vlastne nie je ani hladna ale nepokojna...teraz prespi od deviatej do osmej rana bez papania a uz sa vobec nebudi...

zuzkaremiaska
19. apr 2011

Ja mám 8mesačnú babenku,ktorú ešte kojím,večer mi takisto spapá kašičku z fľaše a v noci sa mi aj 7x zobudí. Spí so mnou v posteli,lebo v postieľke nechce bytˇ od narodenia. Takisto ma potrebuje si len cítitˇ,lebo si len párkrát cucne a spinká dˇalej. Už som skúšala všeličo, ale nič nepomohlo.hm, tak len vydržatˇ.

luba41
19. apr 2011

Prejst na flasku a na kasicky vôbec nepomoze. Treba asi len vydrzat. Nasa malá spí so mnou v posteli. Od malička prespala najmenej 4 hodky v kuse v noci. Teraz prespí od 22 do 5.30. Ale cez den skoro vôbec nespí, len si podrieme pri jedení 😒 Akurát včera mi hovorila kamoska, že syn bol na flaške a budil sa do 1,5 roka každé 3 hodky aj v noci 😉

kdezee
19. apr 2011

@monikas44 :D ja som trpela do 14tich mesiacov ..budil sa casto a dlho mu trvalo kym opat zaspal..a ked mu minul rok a stale sa to nezlepsovalo tak som sa nastvala a v noci som uz prestala kojit a uspaval ho priatel..3tyzdne sa maly este budieval ale odvtedy spava celu noc..a asi od 10tich mesiacoch spaval sam v izbe lebo sme ho budievali v noci a ked sme sa odstahovali tak spaval lepsie aj ked sa este stale budil...ale aj tak jedine co viem je ze treba vydrzat, je to o nervy, kolkokrat som v noci spala len 4 hodiny aj to nie vkuse..drzim palec

sareenah
19. apr 2011

AHoj, ja som na tom bola tak, ze mal maly reflux a nemohol pit z prsa, tak som odsavala a odsavala som do jeho roku a pol...takze sme mali flaskovy system, teda moje mliecko a zahustovadlo..a boli sme na tom tak, ze maly si hned na zaciatku zvykol na 5 flasiek, vecer zaspal a asi od 3 mesiacov prespal noc...ja Ta obdivujem, aj Vas vsetky ostatne, co v noci vstavate...ja by som takto asi nedokazala fungovat...ale ked som si precitala prispevky, tak v podstate som robila to, ze dieta kym som ho este kojila z prsa na zaciarku nikdy na prse nezaspavalo, lebo som citala, ze si vzite do pocitov dietata, ze je mu dobre, cucka si z prsa...zaspi a zrazu sa zobudi a prso nikde, mama nikde, rev...proste od malicka som sa snazila ho ukladat tak, ze zaspaval v postielke sam...a to sa nam osvedcilo..ja by som vyskusala to, ze vecer dat proste flasku, bud tvojho mliecka, alebo UM, aby si mala istotu, ze je napapany, spokojny a proste v noci prso nedat...zatat sa a nedat, nech to skusi tato, ze ho prebali, alebo mu da cajik...ale prso nie...a uvidis, ze cele to nocne vstavanie je iba potreba chutneho prsa...nie mliecka...a ziadny hlad...
Drzim palce, viem, ze sa mi lahko hovori, ja som tento problem nemala...ale naozaj drzim palce, neda sa fungovat s takto prerusovanym spankom...teda ja osobne by som uz asi bola uplne na dne...aj psychicky aj s unavou...

anieli_1
19. apr 2011

ahoj aj mne sa maly stale budi a ma 13 a pol mesiaca takze s tym asi nic to su take deti 😉 a mne ho moze uspavat ktokolvek a ani nemusim tam byt a aj tak sa zobudi minimalne 3 krat a to sa vtedy tesim ze jak dobre spalma kedze stale pyta sunar tak este v noci sunarujeme...........

gaby21
19. apr 2011

Ja nerozumiem, ze co pomoze, ked sa dieta nauci na flasu, sak sa potom bude budit v noci, ze chce mlieko z flase namiesto z prsa, ale bo naucit na caj? ved potom bude v noci stale pytat caj, to je zacarovany kruh, z jedneho zlozvyku prejde na iny a nepomoze ani samostatne zaspavanie bez prsa, moj syn zaspaval do sest mesiacov uplne sam v postielke a VZDY sa budil pravidelne kazdu hodinu a pol na kojenie a tak je to doteraz, jedine co funguje je ODSTAVIT od nocneho kojenia, co som uz parkrat skusala, ale na to je potrebne OBROVSKE odhodlanie, trpezlivost a podporu mazela, je to nesmierne narocne, ale funguje to