8 mesačné bábo zrazu nechce mliečko a hryzie

xmischelkax
26. sep 2013

Ahojte kočky =) Mám problém s dcérkou - už druhý deň mi cez deň odmieta piť mliečko - je dojčená a ak sa náhodou aj na chvíľu prisaje tak chvíľku pije a hneď ma hryzie. Pritom večer pred spaním, v noci a ráno sa napapá pekne bez problémov. Najskôr som myslela, že jej na desiatu a obed stačí len príkrm, ale ona mi nechce ani poobede piť. Len vidí že sa jej snažím dať prsník tak otočí hlávku a hneď je plač, čo plač, reve ako tur. Za každú radu vám budem veľmi vďačná 🙂

linda20111
26. sep 2013

@xmischelkax ahoj, tvoja mala ma teraz take obdobie, ze asi jej viac chuti prikrm tak preco jej ho nedat? 🙂 🙂 pises ze v noci a rano pije mliecko v pohode, takze to denne jej chybat nebude.. moj mal tiez take obdobie ze mlieko nechcel vobec tak mu zachutili prikrmy a teraz zase opacne - vymysla a niekedy radsej vypije mlieko ako zje prikrm.

emilia007
26. sep 2013

@xmischelkax dcérka môže reagovať na slabší tok mlieka. nebude to tym, že by ju prikrm dostatočne nasytil a uz nechce mliečko. my sme to mali podobné. niekedy upraviť polohu pri dojčení.
prečítaj si príspevky v poradni dojčenia .www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1560

xmischelkax
autor
26. sep 2013

@emilia007 My sa bohužiaľ kojíme iba po ležiačky, inak to vôbec neprichádza do úvahy, lebo už od malého bábätka to inak nevie......nie som si ale istá či bude problém v tom, keďže väčšinou sa ani vôbec neprisaje,takže mliečko netečie vôbec. Nerada by som prechádzala už teraz na UM, tak sa to snáď upraví. Ešte ma napadlo, či to nebude tým, že má nádchu že sa nevie dobre prisať, ale zas dýcha bez problémov, len počujem ako chrčí keď pije....

asocial
26. sep 2013

@xmischelkax nic si z toho nerob...ono je to prechodne..nas zacal robit podobne sceny priblizne v 8. Mesiaci..kojila som ho len v noci..ani vecer nejako nechcel..rano a cez den sa pricucol a potom ked sa spustilo mlieko tak sa otocil...nezaujem..teraz mal 11.mesiacov a asi tyzden-dva ma taha za tricko cez den a snazi sa pricucnut...tak sme sa vratili ku kojeniu..ked zacal robit tie cirkusy tak sme skusali um no ani nechcel cucnut...

Takze to prejde...

luba41
26. sep 2013

prečítaj si protokol o štrajku http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pr... ,,prípadne si zavolaj laktačnú poradkynu

emilia007
26. sep 2013

@xmischelkax Tiez sa dojcime po leziacky. Doma uz ani inak nevie, resp. nechce. 🙂 Mali sme tiez take obdobie, ked sa odvracala a plakala, ked som ju chcela nakrmit. Dokonca isty cas pila iba z jedneho prsnika a druhy odmietala. Snazila som sa ju co najcastejsie prikladat. Napr. ked bola niecim zaujata, tak som jej dala prsnik. 🙂 Moze to byt aj tou nadchou. Moja dcera mala teraz nedavno sopliky a ked neboli dobre vytiahnute, tak sa zlostila, lebo nemohla pit. (Som vdacna za odsavacku na vysavac) 🙂Ak by to bolo tokom mlieka tak su aj bylinky vo forme kapsul na podporu laktacie (benedikt lekarsky a senovka gracka) O davkovani by ta vedela poucit laktacna poradkyna. Urcite by som odporucala nejaku kontaktovat. Nenechavala by som to tak, ze sa to nejako da do poriadku. Na stranke mamila je zoznam poradkyn. A co sa tyka umeleho mlieka, v tomto veku, ked uz zavadzas prikrmy , nad umelym mliekom ani netreba uvazovat. Drzim palce 🙂

emilia007
26. sep 2013

@xmischelkax A obcas ma este pohryzie, ked chce zmenit stranu 🙂

zuzusar
2. okt 2013

Ahoj,tak my máme ten problém asi od 4.mesiaca,kedy som začala prikrmovať kôli váhe um, príkrmami.Napriek snahe, malá doteraz dá zabrať, jeden deň papá pekne, druhý menej,ale k veci.Riešim to tak, že kojím v noci asi 2x, teraz prespí oveľa viac, takže snažím sa vystihnúť, aby bola ospalá,nie prebratá a cez deň jej dávam prsník, keď už skoro spí a nevníma.Akonáhle je hore, nechce.Dostatočný prídel mlieka riešim odstrekovaním a flaškou-miešam jej moje mlieko s umelým,pokial ho mám málo a dávam jej to 2-3hod. intervaloch, pretože naraz veľa nevypije.Ale pozor mám cumle podporujúce kojenie,to sú tie nekvapkajúce-t.j. cumle, pri ktorých jej mlieko tečie, len keď saje.Akonáhle je tam veľká diera a napísané ako prsníková, nie je to pravda ,dieťa sa odstavuje.Naša mala ten problém, že ked ju bolelo brucho tak nejedla, jediná šanca bola dokŕmiť ju po tých lyžičkách.Prsník nechytila, pritom som mala vela mlieka, ale ked pol dna nic, tak sa vám utvorí menej a potom sa zase hnevala, že má málo a tak dokola.Bola som zástanca len kojenia, ale ked sme padli pod hranicu najlahších detí, tak som si to rozmyslela.Takto odstrekujem 3 mesiace a fungujeme. Takže odporúčam
1.zistiť, či dieťaťu nevadí niečo v mlieku-nap. káva, čokoláda atd. a to vynechať,dieťatko ak mu chutí alebo je hladné pije
2.nedávať mu cumle, flašky, pokial dobre priberá, nechať ho sať kolko a kedy chce-napr. pred spánkom,cez deň ak dieťa nepije z prsníka , tak odstrekovať a skúsiť dokrmovat lyžičkou alebo striekačkou.
Možno skúsiť aj pohárik.
3. Zvýšte si prietok mlieka ručným stláčaním prsníka Mlieko si odstrekujte min.3x za deň, najlepšie ručne cca 10 min, ideálne každé 2-3hod .Prsníky treba odstrekovať, pokiaľ mlieko nestrieka-chce to čas sa to naučiť.Hlavne, ked cez deń dieťa nepije, dať si záležaťna úplnom vypráznení, až sa môžu znova nalievať.!Treba odstrekovať aj po každom kojení, aj ked len trošku, nemusíte hned kupovat drahú odsávačku, ktorá vám zničí bradavky.
4.pred kojením streknite trošku mlieka na bradavku, aby malo pocit , že máte plný prsník a dobre sa prisalo
5. v prípade, že musíte dokrmovať flašou,používajte špec. cumle
6.príkrmy môžu dieťaťu chutiť viac ako mlieko, treba to rešpektovať,nepanikáriť, skúsiť podať jogurty, pudingy
7. prísť na iný spôsob , ktorý vám bude vyhovovať-vystriedať polohy...

xmischelkax
autor
9. okt 2013

@zuzusar Ďakujem veľmi pekne za rady. Keď som sem písala bol problém spôsobený pravdepodobne plným noštekom, lebo po odsatí to už bolo OK. Len teraz máme ten istý problém len s tým rozdielom, že sa už odmieta prisať úplne. Odrazu sa z hodiny ny hodinu rozhodla že sa neprisaje a hotovo. A už ani v noci či keď je ospalá.....už začínam byť zúfalá, chcela som kojiť ešte aspoň 3 mesiace. ale teraz to vyzerá dosť beznádejne. Dúfam, že ju to ešte prejde.

zuzusar
9. okt 2013

A naša to robieva, niekedy celý deň nepije a potom sa prisaje.

zuzusar
9. okt 2013

Musím si sama odstrekovať, má 7 mesiacov a neviem kolko ešte vydržím, niekedy nič do nej nemôžem dostať, inokedy zase papá pekne.Bola už aj dva dni čisto na odstriekanom a potom si pýtala prsník...tiež to nechcem vzdávať... 😉