9 mesačný odmieta prsník

viki
16. jan 2008

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit o radu. Mam 9 mesacneho syna a pred tyzdnom sme obaja ochoreli, horucky a tak. Ja som si davala paralen a malemu paralenove cipky. Neviem ci kvoli tym liekom ale uplne mi zacal odmietat prsnik. Este vecer pred spanim som ho nakojila a v noci sa uz nechcel prisat. Takto to je uz 3 dni. Ked si odsajem mlieko tak to vypije ale ked si ho chcem prilozit, odvracia sa a nechce sa ani len prisat. Mate s tym nejake skusenosti ? Dakujem za rady. Este by som totiz nechcela prestat kojit. ☹

vlastulka
16. jan 2008

My sme zasa boli na tom presne naopak, ked bola Viki chorá, tak okrem prsa mi nič inšie nedala do úst...tak takmer týžden bola iba kojená. Ale skús mu nedať fľašu, on vyhládne a potom prijme i prso, lebo určite nebude chcieť byť hladný.. 🙂

dominica
16. jan 2008

ahoj, tak my sme boli soplavý, teda malý a prsník, v ktorom bolo menej mlieka a ťažšie sa ťahalo odmietal a je to tak dodnes, takže asi necelý mesiac kojím už len z jedného a teraz asi týždeň robí to, že sa nechce prisať ani k druhému, odvracia sa, jeduje a plače, ale keď ho ošálim dudlom a namiesto neho strčím prsník, tak sa naje. Robí to tak raz za deň, ale dúfam, že kojiť budem ešte dlho.

jenis
17. jan 2008

Presne ako pise dominica, aj ja som to tak robila. najprv som dala flasku, ale s cajom a potom rychlo vymenila za prsnik. A asi po tyzdni s tym prestala.

danu
7. aug 2009

jawilco • Dnes o 09:32
Ahoj, dievčatá!
Môj 8,5 mesačný syn už tretí deň odmieta ľavý prsník, z pravého zatiaľ pije, ale už vidím príznaky, že to nepotrvá dlho a nebude chcieť ani ten. V prvých mesiacoch sme prekonali bojkot dojčenia. Myslíte, že ide o recidívu? Chcela by som dojčiť aspoň rok, no mám obavy.... ☹
Ďakujem za odpovede!

eliotka • 1d • Dnes o 10:13
jawilco, my tohle měli v 9 měs. Byla jsem z toho špatná, malý mi nepil VŮBEC 3 dny.
A to ejště neuměl pít jiné tekutiny, takže stres jak blázen.

Po 3 dnech se přisál, ale udělala jsem několik optaření:
prso jsem nabízela jen tak mimochodem
nedívala jsem se na něj při kojení
při kojení jsem pomalu chodila po místnosti a broukala si písničku

Tenhle způsob pití trval týden, pak už pil normálně 🙂

Je to bojkot, ne odstavení, málokdo se odstaví před rokem.
A pokud ti pije z jednoho prsa, buď ráda.
Zkus, když je hladový dát nejdřív ten co nechce...
Ale nenuť ho. při nejhorším bys kojila z jednoho, už je veliký, jistě má příkrmy a tekutiny, atk to není až takový problém.

Ale myslím, že se zase vrátí ke kojení. děti to prý kolem 8., 9. měs dělají. 😉

kristies • 1d • Dnes o 13:21
Ahoj,
no my to mame cely tento tyzden, ked zbadal moje prsia hned sa odtahoval, reval, alebo sa hral a tvaril sa ze nic...
Ja som ho cez den krmila ked spinkal, v spanku mi pekne pil a dokrmovala odstriekanym mlieckom na lyzicke. Ziadny bojkot. Ale akonahle som mu ponukla prsnik ked bol hore, odtiahol sa.
Vcera to bolo uz fakt peklo, lebo nechcel ani z lyzicky velmi... dnes sa to trocha zlepsilo, uz si dokonca pocuckal z jedneho 2 X. V spanku pil aj z toho menej oblubeneho prsnika. Isla som vsan nanho tiez velmi nenutene, akoby nic, ponukla som mu prsnik pri hre, ak chce tak si ho zoberie, ked nie tak nie...Annag mi vsak poradila aby sme mu dali skontrolovat uska a hrdielko, deticky totiz odmietaju pit z prsnikov aj ked maju zapal v usku. Vtedy ich boli pohyb sankami, s ktorymi musia hybat pri sati mliecka. dufam, ze som to dobre vysvetlila 😉 Maly sa totiz skrabal na usku cely tyzden, dnes vsak uz nie. Poobede ideme k lekarke, uvidime.

marosko08
9. aug 2009

ahojte.ak odoberate casopis MAMA A JA tak je v tomto cisle vypisany presne tento problem