Aj vám detičky pri snahe niečo povedať grckajú?

katka.m
20. sep 2008

Máme to také obdobie, kedy sa snaží rozprávať, gágať, kvičať a všakovako sa hlasom prejavovať. Problém je len v tom, že pri tom pučení stále vygrcne trošku ani nie tak mliečka, ako šťiav zo žalúdočka. Ale to len skutočne, keď"rozpráva". Máte to tiež?

amatula
21. sep 2008

ahoj katka,moj mato tiez grcka ked sa rozrecni.babetka stale grckaju.je to normalne 😉 horsie je ze moj starsi stale grca ked nieco papa.to je utrpenie,ma strasnu nechut do jedla ☹

shela
21. sep 2008

no neviem ale podla mna to v poriadku nieje...ved ziaden prejav nespsobuje vyvracanie potravy- zaludocnych stiav...katka.m nemate vy nahodou reflux? Radsej by som sa o tom porozpravala s lekarom... nech mu spravia nejake testy...aspon si budes istejsia.. keby to robil pocas pohybu to je este normalne ale nie pocas toho ako sa snazi rozpravat

katka.m
autor
21. sep 2008

Ale on sa tak pučí, keď chce niečo povedať, vrtí sa pri tom, keď je v lehátku tak sa prehne ako luk a kvičí pri tom a doslova tak stiahne bruško a povie grrr. Toto začalo len teraz, od kedy začal "rozprávať". Pred tým negrckal. On je strašne pohyblivý, stále sa vrtí, podskakuje, naťahuje (ale to hádam všetky detičky). Normálne po jedle musí hodinku ležať zabaríkadovaný v kočíku aby sa nevrtel a potom ho musím stále sledovať aby sa nepučil. Začne pučiť s úsmevom na tvári a šup, pol decko vonku. Podľa mňa toto reflux nie je. Ale aj tak oslovím našu doky.

blau
21. sep 2008

aj nas grcka od narodenia, ale teraz grcka nie ked sa snazi rozpravat, ale ako to ty Katka opisujes tiez sebou stale sije a skace a robi vsetko mozne tak potom mu vybehne nie vela ale vybehne... 😒

jaja0110
21. sep 2008

katka.m- aj nase babay maju reflux a sme priblizne rovano stare, podari sa im vygrcnut niekedy aj hodinku dve po papani, ale to uz ked su v polohe na brusku a hraju sa. Taktiez minim. pol hodinu po krmeni musia sediet v lehatkach vo vyvysenej polohe a v klude, aby im strava alebo mliecko usadlo v zaludku. Inak by slo von.

Ale chcela som tym povedat, ze negrckaju vtedy, ked si blabocu alebo "recnia", to sa mi zda tiez nezvycajne, preto by som sa poradila s dokinou. Inak si myslim ze je to skor nahoda ze just ked "vyprava" tak mu troska vybehne von... 🙂

jaja0110
21. sep 2008

katka.m- predpokladam ze ste narodeni v marci, task ak chces prid do nasej temy "marcove babatka 2008-II" 😉

olivova
22. sep 2008

katka.m - no, moja mala to zvykla robit pred mesiacom (teraz mame 6) - vzdy, ked nieco chcela povedat, az sa povracala. Ja si myslim, ze ona tak chcela nieco povedat, a nevedela ako. Slo jej to len tak, ze zacala az od vnutra hovorit (alebo ja neviem, ako to mam popisat) a to je jasne, ze sa povracala. Ale uz to nerobi....toto jej trvalo cca 2 tyzdne, kym prisla na to, ze aj bez vracania sa da nieco povedat 😅

lila794
22. sep 2008

aj nas takto grcka!!!!!

katka.m
autor
22. sep 2008

olivova:tak presne takto to robí 😒