Aká je kvalita materského mlieka?

anavila
7. júl 2008

ahojte, viem ze sa tu o MM pisalo uz 20000krat ale nikde som sa nedozvedela od coho zalezi jeho kvalita.
Vsade sa pise ze MM je najlespie pre dieta, obsahuje vitaminy a vsetko vsetko len to naj... Otazka ale znie, co ak matka sa nestravuje tak ze ma vsetky vitaminy, alebo co ak si vypije obcas pohar vina alebo pivo?? alebo co ak berie lieky, ktore musi brat? neni potom MM aj pre babo neprospejne???
Napr. ja sa bojim jest cerstve ovocie, atd, lebo sa mi mala raz po tom vyhadzala. Co ak mam v mlieku malo vitaminov??

... poradte mi ak viete....

aj romske zeny co fajcia atd a dojcia, neskodi ich detom to mlieko? aj ich mlieko je naj????/

stastnevydatam
9. aug 2010

@mamutka dakujem za rady, mas pravdu... ten nas pediater sa len kuk do tabulky a mne to naburalo pohodu pri kojeni...som si malicku zacala menej prikladat a mam pocit ze toho mliecka je menej... ☹ no, vratim sa ja radsej k povodnemu papkaniu, a nech priberie kolko pribrat ma a chce... 🙂

denisamarek
9. aug 2010

@monkula hihhi to je dobre 😀

kokkin
10. feb 2017

Ahojte ,prosim vas ked kojim dvojrocne dietatko ,je to mliecko dostatocne kvalitne obsahuje vsetky potrebne latky alebo je lepsie zacat davat uz kravske ml.

ukulela
10. feb 2017

@kokkin ked kojis 2r dieta,tak ho uz nekojis kvoli vyzive. mlieko ma uz viac menej len od smadu, urcite nie od hladu. dostatok zivin ma mat v strave ...
aby sme sa rozumeli, ja kojenie nezatracujem, ja som kojila di 2 r. dietatko odstav, ked to budes sama citit ako potrebne, resp ked ta uz kojenie bude obtazovat.
ja som po odstabeni nezacala davat mlieko, resp z flasky nikdy nepil a ked som mu ponukla, tak nechcel. a ja som mu ho nechcela zas ochucovat grankom a pod. takze mlieko zatial nepije ... ale jedava jogurty, syry atd.taktiez kasu z mlieka, ovsene vlocky s mliekom, len same mlieko nepije.

kokkin
10. feb 2017

@ukulela dakujem za odpoved,ani moj nechce ziadne ine mlieko okrem mm ,aspon spapa krupicu,kasicky a jogurty budem mu to vediet nahradit..Od roka odmieta pit z flasky tak pije z poharika alebo z flasky so slamkov.Nemyslela som si ze prestat kojit je tak tazke,bez prsnika nevie zaspinkat ale uz je cas ho odstavit.

ukulela
10. feb 2017

@kokkin no teda je ..moj tiez zaspaval po/pri kojeni. teraz ked ma rapel a neda sa mu zaspat, tak place, ze maminka mecko dzat cem 🙂 ked uz nie cucat, tak aspon drzat 🙂
ono ked sa rozhodnes, nesmies ustupit. tesnu podprdu, vysoke tricko, aby sa tam nedostali 🙂
ja sim tiuez dlho kojila kvoli zaspavaniu a aj zobudzaniu, on sa prebudil o siestej, dva krat cucol a este zaspal do osmej - tak nekoj potom 🙂🙂🙂

mmmj
10. feb 2017

@kokkin no v porovnani s kravskym ma materske mlieko iste lepsie zlozenie pre dieta. Aj ked uz papa, kravske mlieko nie je nic extra