Aká má byť stolica kojeného novorodenca?

moonlightka
22. nov 2012

Ahojte, mame 7dni.chcela by som vediet ake kakanie ma mat taketo male babo. Mavame totoz taku zltkastu a riedku stolici ako hnacka, po kazdom kojeni. Neviem ci je to ok takto casto. Niekedy ma od toho aj cely chrbatik jednoducho to z neho vyleti. Prosim poradte. Dakujem.

rena003
22. nov 2012

žlte to je v poriadku , ale časom by sa malo v nom objaviť aj také biele bodky ,,my sme tomu vraveli že praženica. a niekedy sa mi malá pokakala do skoro každej plienky a všetko bolo OK , ked pôjdes do poradne lekárka ti odváži dieta a uvidi sa či správne pribera tak sa neboj a držkaj sa

moonlightka
autor
22. nov 2012

@rena003 aha tak tu prazenicu mame.len som sa zlakla lebo kaka po kazdom kojeni...teda je to ako hnacka.lenze teraz hodil asi tri davky zasebou a mal to oo celom chrbate chudacik, ndeviem asi ho aj bolelo brusko,ale vyletelo to z heho a teraz zaspava.skusala som aj teplotu ale nema takze to bude asi normalne.dakujem

rena003
22. nov 2012

@moonlightka hej to je v pohode ja som kojila aj prvého syna aj ked to bolo pred 7 rokmi a on t vždy mal všade len pomaly nie v plienke, neboj sa bude to v pohode mohlo ho len bolet trošku bruško a hlavne že je to vonku a za chvílku bude pýtať zas.

kmkke
22. nov 2012

@moonlightka My sme mali tiež zo začiatku krásnu žltú praženičku. Postupne to prechádza do takej farby horčice, niekedy tmavšej, inokedy, svetlejšej, sem tam zase krásna žltá. U nás bol problém, že malý sa pučil, nevedel sa vykakať, myslela som si že sú to tie povestné koliky, ale zase keď veľmi trebalo tak purknúť si vedel, až po mesiaci sme s doktorkou prišli na to, že má chudák zápchu, respektíve má tak slabé črievka, že nevie vytlačiť stolicu vôbec, takže chcem - nechcem, musím používať rektálnu rúrku, lebo inak je kriku a kriku. (A áno, vyskúšala som všetko - Espumisan L, Baby Calm, Infant Dophilus, Actilac Mimi a momentálne sme na Duphalacu, ale ten tiež nezaberá - akurát má redšiu stolicu, doteraz mal hustú ako zubná pasta keď ide z tuby, ale sám nevytlačí ☹ )

nela6
14. nov 2018

@kmkke ahoj,máme ten istý problém,môžem sa opýtať ako ste to prekonali?

kmkke
15. nov 2018

@nela6 Ahoj, ono sa to upravilo po čase, ale je pravda že rektálna rúrka bola veľmi dlho moja dobrá kamarátka. Myslím, že až keď prešiel na príkrmy, tak sa začal lepšie vyprázdňovať a možno aj viac hýbať, tak sa tie črievka lenivé trošku rozpohybovali 😀