Aká odsávačka sa vám najviac osvedčila?

eevicka83
4. feb 2014

Mamicky napiste mi prosim aka odsavacka je dobra pro odsavani mlieka?ja mam medelu harmony ale posledne dni sa mi velmi zle a malo dari odsavat...

ichbinich
4. feb 2014

@eevicka83:
Ja mam Avent elektricku, co sa da prerobit ja na rucnu: v nemecky hovoriacich krajinach pod nazvom Aktiv Set.

Ale podla mna to nie je ani tak odsavackou, ale skusila by som ako prve caje a pripadne homeopatika na podporu tvorby mliecka. V komentaroch pises, ze odsavas a davas flasku, je tu o tom cela dlha tema: nekojim, ale odsavam, najdi si ju a pozri tam.
V nemocnici som mala inu, potom na doma pozicanu myslim tiez Medelu, ale neviem ktoru. Potom som si kupila vlastnu, aby som neplatila poplatok za kazdy den. A mojim prsiam to bolo jedno, mliecko som odsavala v pohode s hociktorou...

eevicka83
autor
4. feb 2014

@ichbinich no ja som si objednala aj elektricku medelu ale s nou mi to islonejak pomaly... rucnou si viem odsat rychlejsie ale teraz nejak malo... neviem preco sa mi ta tvorba stale znizuje a potom zase je celkom dobre a zase sa znizi a vkuse dookola aj kazdy druhy den.. a pritom beriem COSTI aj motherlove moremilk, a aj homeopatika si zvyknem dat.. caje vraj na podporu nepomahaju... ja malu este aj dojcim ale len v spanku papa preto som vlastne musela zacat aj odsavat ze ma strajk a pri troch detoch sa nedalo zvladat stale sledovat kedy je vhodny cas na prilozenie k prsniku... takze sa dojcime vzdy ked sa prebudza a v noci (neviem do kedy nam to takto vydrzi..) ale ta tvorba je aj tak o nicom... keby sa mi tvorilo dost mlieka tak by mala bola urcite ochotna v spanku sa dojcit ale musi ho byt dost a to sa mi stale nedari...

tej elektrickej sa bojim a na mna bola avent celkom silna odsavacka boleli ma po nej prsia.. za kolko si vies alebo si vedela si odsat dostatok mliecka?

ichbinich
4. feb 2014

@eevicka83:
Mne osobne caje pomahaju... vyskusaj, tie 2-3 eura za to stoja...
Ta moja Avent je taka, ze si naprv treba rucnym pumpovanim nastavit rychlost a intenzitu, ktoru si potom ta odsavacka zapamata a tak potom odsava. Takze mna to taha iba vtedy, ak si ju zle dam na prso, ze bradavka nie je presne v strede. Inak nikdy.
Teraz odsavam uz iba na kupanie pre dceru, nastastie dobre pije prsia. Odsajem od 80-120 ml za par minut, mozno 5 alebo 7? Nedivam sa na hodiny. U mna to ide velmi rychlo. Vtedy pri synovi sestricky kukali, ze prave mi strcili odsavacku do ruk, ja sa este pytam, ze ako dlho a co, este odo mna ani neodisli a uz som mala 80 ml odsatych...
Takze mojm prsiam je to fakt jedno 😉

m_ij_ka
4. feb 2014

@eevicka83 ja som používala avent , bola som s ňou spokojná 🙂

rubinka
4. feb 2014

Holky netreba niekomu elektrickú odsávačku? Mám v zánovnom stave parkrát použitú, značka Farlin, pôvodná cena 42 eur, teraz za 20 eur už aj s poštou.

eevicka83
autor
4. feb 2014

@ichbinich nevies miprosim poslat link ze ktoru odsavacku mas? ty si aj dokrmovala aj kojila ako ja alebo len dojcila?

ichbinich
5. feb 2014

@eevicka83:
Ja mam tuto, kupenu pred vyse 4 rokmi. Vyzera to, ze taka uz nie je, maju uz iba novy model:
http://www.amazon.de/Philips-Avent-SCF312-Elekt...

Ja som syna po narodeni krmila odsatym mlieckom, lebo sa nevedel poriadne prisat. Reval, ked bol haldny, reval, ked som mala plne prsia... o nervy. Takze odsavacka plus flaska. Potom som ho od flasky postupne oducila, resp. naucila na prsnik. To bolo super, ked som bola pri nom, pil priamo z prska, ked bol s manzelom alebo starymi rodicmi, pil z flasky.. Az kym jedneho dna nezacal flasku odmietat uplne... Koniec pripadneho vyletu do kina alebo na tanecnu ☹

Dcera mala zltacku, tak nechcela poriadne pit, tak som ju tiez asi 3 dni dokrmovala mojim mlieckom z flasky, lebo inak iba vymyslala... A kvoli zltacke musela pit dostatocne. No a teraz som odsavacku znovu vybrala, lebo pred Vianocami mala skaredu suchu pokozku, detsky lekar povedal, ze to vyzera skor na atopicky exzem. Tak som si zacala odsavat, aby som ju mohla v mliecku kupat. Ten exzem sa nastatie nepotvrdil, a s mojou terapiou v roznych bodoch uz ma zase peknu pokozku, takze mi to za to stoji...