Aké korenie je vhodné počas kojenia?

janajanajana
22. apr 2009

Ake korenie je vhodne pocas kojenia? Viem ze sa neodporucaju korenene veci, ale myslia sa tym tie typicke koren. zmesy alebo aj take korenie ak je napr. cervena paprika, majoran atd. Vdaka za radu

annag
22. apr 2009

janajanajana, majorán určite môžeš, podporuje dokonca tvorbu mliečka 😉 , aj ostatné koreniny s mierou. Neodporúčajú sa veľmi štipľavé konia - chilli ... a aj čierne korenie - z neho sú vraj koliky, ale treba skúšať, hlavne keď to prejde varom , tak dochutiť v pohode môžeš.

mami.sk
26. apr 2009

janajanajana, asi je treba kazde korenie vyskusat a tak zistis ci babatku nerobi zle 😒
ja napr. vobec nemozem oregano, mala po nom ma hrozne koliky a ten plac 😝
a celkovo malo solim 😉

claudinka
26. apr 2009

ja papam vsetko a je to v poriadku 😉 ale my sme uz velikii 😀

janajanajana
autor
26. apr 2009

Mna zaujima najma ta cervena paprika, mohla by aj ta robit nejake problemy? Bez nej sa totiz neviem velmi zaobist v kuchyni 😉

mami.sk
26. apr 2009

jani, a dcerka mava koliky?
lebo my sme mali koliky 3,5 mesiaca a ja som si musela davat sakra pozor 😒 ale ak nemavate koliky mozno ked vyskusas tu cervenu papriku a bude dobre tak by si ju mohla pouzivat 😉
ja sa snazim jest vsetko pomalicky a ked jej to nic nerobi tak to potom jedavam bez problemov 😉
akurat vcera som si dala asi 2 dcl capovanej kofoly a bolo zle 😒 tak viem ze to nemozem 😒

sinuhe
26. apr 2009

tiez si myslim, ze najprv treba vyskusat po troske a ak to dcerke nic neurobi, tak je to ok..Ja korenim rascou, majoranom, kari, ciernym korenim, paprikou a dcerka z toho nemava bolesti bruska..ale je pravda, ze je to vsetko s mierou 🙂

annag
26. apr 2009

janajanajana -vyskúšaj, treba skúšať. Ja ju používam bežne - teda sladkú 😉 🙂

claudinka
27. apr 2009

aj my sme mavali koliky prve 2-3 mesiace, ale nebolo to kvoli jedlu u nas..

cora73
27. apr 2009

Ahoj,ja sa hlavne snazim vyhnut rasci-pretoze potom je doma straaaasny plac,aj caje na kojenie som musela prestat pit,lebo nas obidvoch neskutocne dulo...S cervenou paprikou nemame problem,ale snazim sa vsetkych korenin davat menej ako zvycajne..Nech si ostatni dospelaci dochutia.. 🙂

rubista
27. apr 2009

ja sa vyhýbam klasike ako čierne korenie a pod. ale inak všetkého s mierou neuškodí, ak ti malý nebude mať po niečom vyslovene negatívnu reakciu, treba skúšať a skúšať 😒 😀

emjee
30. apr 2009

monika77 • 1d • 28. apr 2009 o 12:04
prepáčte ak tu táto téma už bola .. našla som len stravu počas kojenia ... konkrétne by ma zaujímalo či môžem piť žihľavový čaj keď kojím ... a aké bylinkové čaje sa ešte môžu (okrem tých kupovaných v obchode)

wali • 1d, 29tt • 28. apr 2009 o 12:50
myslim, ze zihlavovy caj je v pohode, ale nepila by som ho nejak dlhodobejsie. viem, ze by sa nemal salviovy caj, lebo salvia tusim zastavuje tvorbu mlieka. inak moc o tom neviem, ale snad ti poradi niekto iny.

monika77 • 1d • 28. apr 2009 o 13:23
wali ďakujem za radu ... určite sa ho nechystám piť viac ako tri dni ... som zvyknutá vždy ho takto sem tam piť na takú malú očistu

ededik • 1d • 28. apr 2009 o 22:10
nesmie sa mätový...znižuje tvorbu mlieka....a takisto ten spomínaný šalviový....
aj ja by som chcela skúsiť čajík z mladej žihľavy...

dudri • 1d • 28. apr 2009 o 22:51
pijem bylinkovy caj...dlhe roky a samozrejme striedavo aj caj pre kojiacie zeny

aj som pila aj cistiaci caj -herbex...

danu
4. dec 2009

lenonka • 2d • Dnes o 09:37
Ahojte, mám nachladnuté ľadviny.Kojím, a tak neviem, či môžem bylinky ako praslička, Vrbovka, rep. urologický čaj- má s tým niekto skúsenosti?

etnicka
6. dec 2009

Podla mna urologicky caj mozes.

evelinkaka
13. okt 2010

ahojte, aj ja mam na vas otazku co sa tyka toho zihlavoveho caju.......nerozumiem tomu, ze ked niekto polozi otazku, samozrejme, ze chce na nu aj odpoved, a neviem preco sa toho zapajaju tie mamicky, ktore nevedia 100% odpoved,,,,a odpovedaju: ;) neviem, ja s tym nemam ziadne skusenosti!!!!!!!!tak potom nic nepis

zabavka
3. okt 2013

Po 3 rokoch pridávam otázku, môže sa piť žalúdkový čaj?

zita19
3. okt 2013

@danu spytaj sa v lekarni ked budes kupovat.