Aké lieky môžem užívať proti hnačke, keď kojím?

anasstazia
11. mar 2012

Ahojte dievčatá, potrebujem veľmi súrnu pomoc, lebo neviem čo mám robiť a do nemocnice nechcem ísť. Dnes, to je už tretí deň mám brutálnu hnačku, na toaletu chodím 15 krát za deň. Cítim ako mi mlieko odchádza ☹ . Viem, že kojiť môžem, keď mám hnačku, to som si čítala. Pijem čistú vodu, čierny čaj a minerálku. Som už veľmi slabá. Poobede pôjdem do lekárne, prosím vás napíšte mi, aké lieky si môžem kúpiť proti hnačke, keď dojčím. Na internete som našla, že skoro nič. Prosím poraďte mi, kto s tým máte skúsenosť. Veľmi krásne ďakujem.

vivusika
11. mar 2012

smecta, živočíšne uhlie... skoré uzdravenie prajem

janinah
11. mar 2012

máš aj horúčku? toto môže byť aj infekčná hnačka,na tvojom mieste idem do nemocnice,ostať tam nemusíš,ale aspoň nejaké infúzie dostaneš a pomôže ti to...

henca74
11. mar 2012

ahoj, smecta zabera velmi rychle...po jednom, dvoch sackoch ti bude lepsie... a myslim, ze na hnacku nie je vhodne pitie bublinkovych napojov, takze tu mineralku by som nepila.najlepsie je cierny nesladeny caj ale len po troskach pit, ale dost, aby si mala dost tekutin.drzim palce, nech ti je lepsie.teraz je nejaky virus, zvracia sa a hnackuje.

halienka
11. mar 2012

áno smecta, dáva sa aj malinkým bábatkám keď hnačkujú, takže by nemala škodiť. A ja keďže mám dlhodobé tráviace problémy a v tehotenstve som sa tiež bála užívať nejaké lieky, tak som užívala Biomin H, je to vlastne vápnik, no ako vedľajší účinok má spomalenie pohyblivosti čriev, čiže tiež akoby zmierňuje hnačku. Ten si určite tiež môžeš dať, mám to odkonzultované s lekárom, jednak si doplníš vápnik, ktorý nikdy nie je na škodu a aj spomalíš pohyby čriev. Ten čierny čaj je dobrá rada, minerálka jedine bezbublinková, bublinková dráždi, ani džúsy by si teraz nemala a tiež sladkomliečne výrobky obmedz. Dobrý kurací vývar s vyvarenou cibuľou tiež brzdí hnačky a zároveň ti dodá živiny. Vysadiť vlákninu, čiže celozrnné výrobky a surovú zeleninu. Dobré sú zavárané čučoriedky, tvrdý syr, vajce na tvrdo, ryža, mrkva, zrelé banány. Ale jedz len menšie porcie, mne zaberá napríklad pol dňa nejesť vôbec a potom len pomaličky malé porcie tých potravín čo som písala. No ako kojaca matka neviem, či si môžeš dovoliť byť pol dňa bez jedla...ja som nekojila tak nemám skúsenosti. Moc držím palčeky nech ti to rýchlo prejde 😉 🙂

raffaella
11. mar 2012

v letakoch skoro vsetkych liekov sa pise, ze sa nesmu, resp. nemaju pocas dojcenia. Avsak podla WHO sa takmer vsetky lieky mozu, nakolko ich prienik do mlieka je uplne minimalny a MM je stale lepsie ako UM. Ja som mala silnu brusnu chripku ked moja malicka mala par mesiacov, nasadila som si EndiEx (byvaly Endiaron). Do druheho dna sa mi ulavilo a o mliecko som neprisla. Ak mas cas, precitaj si clanok na stranke o dojceni + je tam studia ceskych farmakologov:
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
a http://dojcenie.files.wordpress.com/2009/12/sol...

aninka30
11. mar 2012

alebo si daj mrkvu ;)

ani3012
11. mar 2012

hylak ....nech si čo najskôr fit 😉

saranata
11. mar 2012

smectu nie, ja odporučam kupit si v lekárni čisto čučoriedkový čaj a pit to celý den, , upravuje to črevnu floru , do pár hodín nemáš hnačku, k tomu jasne mierna diéta , ryža- mrkva-suchý rohlík+ vela tekutín a si z toho vonku, ja kojím už dva roky a tiez som si prešla hnačkami a toto pomáha🙂 prajem skore uzdravenie

ajca123
11. mar 2012

Tak si chod aj kupit caj roibos a aj kuliska si kup,mozes ho lebo je to pre male deti
Hylak tiez mozes a kup si banany 🙂 a aj si kup caj na tvorbu mliecka potom sa ti spusti mliecko
aj ja som to mala ked som bola cerstvo po porode

oskorusa
11. mar 2012

@anasstazia určite smecta a sprav si ryžovo-mrkvový odvar, ten môžeš piť - predávajú aj hotový v lekárni - Hipp myslím to vyrába, veľa tekutín, kulíšek, čierny čaj, čaj čučoriedkový je na hnačku, a mne pomohol aj čučoriedkový kompót s ryžou som ho jedla, ale to až po tej smecte. Skoré uzdravenie, drž sa

nibiru
11. mar 2012

ja som uzivala hylak forte ale mala by si ist aspon na dake odbery aby sa vylucila salmonela alebo ine virusove ochorenie.hlavne vela pit!